PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140864}

Sprawy inspektora Morse'a

Inspector Morse
7,8 406
ocen
7,8 10 1 406
Sprawy inspektora Morse'a
powrót do forum serialu Sprawy inspektora Morse'a

Oglądanie tego serialu jest doskonałą okazją do podziwiania architektury Oksfordu oraz słuchania pieczołowicie wybranej muzyki klasycznej. Ale to tylko jeden z plusów tego serialu.

Bardzo podoba mi się główny bohater - starszy pan, elegancki miłośnik opery, który żywi romantyczne tęsknoty, ale nie ma jakoś szczęścia do kobiet. Zresztą w ogóle jego stosunki z otoczeniem nie należą do łatwych, przez co nie brak mu wrogów wśród wysoko postawionych urzędników. Właśnie z tego powodu (oraz dlatego, że kompletnie brak mu ambicji pięcia się w górę) nigdy nie zrobił kariery. Teraz jego kompetencje znacznie wyrastają ponad stanowisko, które zajmuje. Przenikliwy i błyskotliwy, ale bywa, że się myli - wyciagnie niewłaściwe wnioski albo zaaresztuje nie tę osobę. Śmieje się zresztą z dedukcji w stylu Sherlocka Holmesa, bo jego zdaniem równie ważne jak umiejętność kojarzenia faktów jest zwykłe szczęście albo znalezienie się we właściwym miejscu o właściwym czasie.

Morse kompletnie o siebie nie dba. Popija, choć nie powinien, co powoduje, że i w ostatniej powieści z cyklu, i w ostatnim, trzydziestym trzecim odcinku serii, odchodzi na zawsze. Nie znam wielu seriali zakończonych tak dobitnie.
John Thaw grający Morse'a zmarł w 2002 roku.

Po prostu świetny serial.

ocenił(a) serial na 8
Lady_de_Milen

Zgadzam się, że świetny, choć dzisiaj widziałam dopiero jeden odcinek. Morse wyjątkowo uroczy, ciepły i sympatyczny, angielskie urocze małe miasteczka i stara angielska architektura, zawikłane sprawy. Polecam.

mona_4

A gdzie go mozna zobaczyć? Bo książki bardzo lubię, więc film też chętnie obejrzę.

ocenił(a) serial na 10
Lady_de_Milen

Placem serial o młodym Morsie Endeavour

Lady_de_Milen

Czy Morse w każdym odcinku znajduje sobie jakąś sympatię? Obejrzałam do tej pory 3 filmy i w trzecim te jego - moim zdaniem trochę od czapy - wzdychania zaczęły mnie irytować

ocenił(a) serial na 8
Lady_de_Milen

Piękna jest również sama melodia przewodnia z serialu. Co i rusz do niej wracam :)

ocenił(a) serial na 10
Lady_de_Milen

Zgadzam się, super serial ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones