PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132913}

Stalowy alchemik

Hagane no renkinjutsushi
8,0 15 200
ocen
8,0 10 1 15200
Stalowy alchemik
powrót do forum serialu Stalowy alchemik

Jednak warto obejrzeć!

ocenił(a) serial na 9

Obejrzałam tę serię zaraz po fullmetal alchemist brotherhood i pomimo tylu komentarzy innych... Nie żałuję! Co prawda, seria gorsza od fma:b, ale i tak mi się podobała. Oceniłam ją 9/10. Koniec niezbyt przypadł mi do gustu... ALE! Początkowe odcinki stały na o wiele lepszym poziomie od nowszej wersji! Również muzyka była według mnie o wiele lepsza! Podsumowując... Warto :)

ocenił(a) serial na 10
Yollow

Nie zapominaj o takich motywach jak np. Cała historia Wratha i Sloth lub Scara
:P

W prawdzie nie ma tutaj Pridez 2009, ale ten Bradley nie był gorszy, gdyż skrywał swą mroczną stronę o wiele dłużej niż ten z Brotherhooda

Yollow

Przyznam, że ja osobiście wolę starą serię. Postacie według mnie są tam dużo głębsze i niektóre wątki są bardziej emocjonalnie pokazane (Nina). Plus homunkulusy są dużo ciekawsze tam, niż w Brotherhood.

Ogólnie mam wrażenie, że stara seria starała się być dużo bardziej dojrzała, niż manga, której wierniejszy był Brotherhood i który ewidentnie bardziej kładł nacisk na akcję i miał więcej humorystycznych wstawek.

ocenił(a) serial na 10
Rejan22

Ja niedawno zaczęłam oglądać Brotherhood zaraz po rozprawieniu się z pierwszą wersją i kinówką. Mangi nie czytałam. I szczerze? Nie wiem, co większości ludzi bardziej się podoba w serii wiernej mandze. Dla mnie ta inna, starsza, była idealna. No, może poza lekkim zgrzytem z racji (SPOILER) zignorowania Winry na końcu (biedaczka została sama, bez ostrzeżenia... szkoda mi jej było). Dużo głębi, piękny rozwój postaci, ładniejsza jak dla mnie kreska... Z tego, co widziałam w kwestii projektu postaci Ala w ludzkim ciele, też bardziej mi się spodobał projekt twórców starszego anime :) Pewnie kieruje mną trochę to, że widziałam tę serię jako pierwszą, wtedy zawsze emocje są większe... Ale na pewno nie tylko. Póki co jeszcze nie doszłam do momentu, w którym fabuły obu seriali się rozbiegły, tak więc wciąż mam nadzieję na większe wciągnięcie się po tym w Brotherhood.

Yollow

Ale wiesz, że ostatni odcinek to nie jest koniec bo dalej jest jeszcze świetny film kinowy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones