Star Trek: Picard (2020-2023)
Star Trek: Picard: Sezon 1 Star Trek: Picard Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Star Trek: Picard (2020-2023)

Wspomnienie

Remembrance 44m
7,4 427
ocen
7,4 10 1 427
Star Trek: Picard
powrót do forum s1e1

Leonsjo

ocenił(a) serial na 7

Ten serial jest rewelacyjny !
Mistrzostwo świata , dla wszystkich nie będących trekkies , wpletli wszystkie ważne informacje , wspaniały balans między zawrotnym tempem filmu akcji , a serialem przygodowym o nowych losach , najwspanialszego kapitana w historii Star Trek Jean-Luc Picard.
Który teraz jest emerytowanym Admirałem i gra naturalnie , widać że często będzie oddawał pola młodszemu pokoleniu , co jak widziałem w Komentarzach porównanie do Discovery będzie tylko zaletą. Ponieważ wszystkie oprócz Discovery , Star Trek są o przyjaźni i współpracy. W tamtym o tym zapomnieli i zrobili z Protagonistki nie wartej zapamiętania jej imienia , jednoosobową armię zbawienia.

Kshanti

Ten serial nie jest rewelacyjny. Ciężko ocenić po jednym odcinku, ale mi tak średnio się spodobał. Teraz obejrzę drugi, ale w międzyczasie oglądam DS9, obejrzałem Voyagera, TNG, TOS i niestety, ale obecnie forsowana wizja ST jako efekciarskiego widowiska ma się nijak do raczej idylliczno-spokojnego podejścia do tematu z poprzednich serii. Do tego odniosłem wrażenie, że wciskanie w nową odsłonę kultowych postaci/aktorów (Picard/Riker/Data) służy jedynie żerowaniu na popularności przy pomocy sentymentu.

ocenił(a) serial na 8
lolomgroflpwned

dla mnie te dwa odcinki były rewelacyjne

lolomgroflpwned

Ja nie byłem fanem star trek aż obejrzałem ten serial. Mi on bardzo się podobał i zachęcił do zgłębiania dalej wszystkiego co ze star trek związane.

ocenił(a) serial na 9
Kshanti

Jak można oceniać serial jako rewelacyjny po 1,2 odcinkach? To jak chwalić dzień przed zachodem słońca. Powiedzmy, że początek obiecujący, ale jak to wyjdzie zobaczymy. Discovery też miał obiecujący początek.

Kshanti

No nie wiem co do tego, odcinki wydają się ucięte a cały motyw romulańskiego borg cuba to jakiś chamski zapychacz. Ale fakt że nie poznaliśmy jeszcze nawet załogi, czekam na camea starych postaci i wprowadzenie 7of9.... może powrót Rykera lub jego kopii czy choćby Wesley'a. Potencjał serwisu fanowskiego jest nieskończona ale to może nie wystarczyć, Patrick Stewart nie będzie przecież dźwigał serialu na własnych barkach między gościnnymi występami..... CBS lubi kasować seriale, dobrze że Picard miał dobry start

ocenił(a) serial na 8
DRSRng

"motyw romulańskiego borg cuba"mam nadzieje że nie był to spoiler

sing_vox

Odrobinę pilot'a.... Wybacz, ale nie żeby był to jakiś niesamowity twist

Kshanti

Zobaczymy czy będzie rewelacyjny. Rewelacyjny to był TNG. 7 sezonów, prawie każdy po 26 oryginalnych i niepowtarzalnych odcinków.
Picard jak na razie idzie w kierunku jednego głównego wątku, co z tego wyniknie... miejmy nadzieję, że coś dobrego a CBS nie przerwie w połowie.

ocenił(a) serial na 7
Kshanti

No cóż po fantastycznym starcie, forma spada z każdym odcinkiem. Występy starej gwardii, czułem się jakby kupowali popularność dla serialu.
Motyw przewodni to kopiuj wklej Discovery w innym opakowaniu. Zakończenie jest słabiutkie . Serial lepiej skonstruowany niż Discovery, ale w sumie po oczekiwaniach wzbudzonych pierwszym odcinkiem, nużył mnie i mierził.

ocenił(a) serial na 8
Kshanti

Bardzo dobrze mi się oglądało ten serial. Oczywiście twórcy grali sentymentami pojawianie się kolejnych osób które już znaliśmy z poprzednich serii. Ale całość oceniam wysoko. Po pierwszym dynamicznym odcinku serial trochę siadł i myślałem że się zniechęcę ale nie. Dobrze dobrani aktorzy, świetny Steward który grał bardzo swobodnie i naturalnie. ST to nie moje bajka ale nie przeszkadzało mi tutaj że nie znam wszelkich niuansów. To siła tego serialu nie trzeba mieć mega wiedzy o uniwersum ST.

ocenił(a) serial na 6
Kshanti

ta to czemu nic nie rozumiem?

Kshanti

Ten serial nawet nie stał koło Star Trek. Jest mroczny, brutalny, ciemny, agresywny. Dlatego w internecie nazywają go Dark Trek. Człowiek nic z tego serialu nie wynosi, nie ma żadnego przesłania, nauki, wątku do zastanowienia, głębszych relacji. Jest śmierć, walka, konspiracja, zabójstwa, zniszczenie.

Jeśli ktoś oglądając TOS, TNG, Voyager czy DS9 daje temu serialowi wysoką ocenę i nie daj boże nazywa go rewelacyjnym... to chyba implanty Borg mu się uruchomiły w mózgu i wyłączyły człowieczeństwo, rozum i podpięły do zbiorowości infantylizmu.

Kshanti

Jak dla mnie to dobra ekranizacja trylogii Mass Effect... kto grał ten wie...:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones