Star Trek: Picard (2020-2023)
Star Trek: Picard: Sezon 1 Star Trek: Picard sezon 1, odcinek 1
odcinek Star Trek: Picard (2020-2023)

Wspomnienie

Remembrance 44m
7,4 427
ocen
7,4 10 1 427
Star Trek: Picard
powrót do forum s1e1

Mało głupich tekstów, jest jakiś głębszy przekaz , nie ma niepotrzebnego chamstwa. Efekty specjalne też dają radę, mnie się podobało.Nie mieli stworzyć głupiego serialu dla wszystkich, który będzie miał oglądalność super przez jakiś czas a za dwa lata nikt o nim nie będzie pamiętał.Mieli zrobić serial uniwersalny, z przekazem, choćby kosztem mniejszej trochę oglądalności,który i za sto lat będzie się dobrze oglądać i chyba im się udało.Samochody mnie nie raziły i te jeżdżące i te latające, założyłam ze teleportery nie są miedzy dzielnicami tylko np. z Warszawy do Paryża czy miedzy kontynentalne ,ale na mniejsze odległości to już niekoniecznie.Natomiast wolałabym żeby pokazali bardziej rozwiniętą komunikację publiczną.Telewizja natomiast miała nie istnieć jako prymitywna i dawno zapomniana rozrywka i chyba nie było powiedziane, ze to wywiad dla telewizji tylko dla jakiejś Galaktyki a czym jest owa Galaktyka nie wyjaśnili ? Zakładam ,ze to jakaś platforma dostępna może nawet na kilku planetach federacji.Ogólnie godzina mi zleciała nie wiem nawet kiedy, nie skopali moim zdaniem. Czekam na dalszy ciąg.

ocenił(a) serial na 6
Ami_656

Dziennikarstwo do tego niskich lotow i szukajace sensacji oraz podkopujace wladze, autorytety istnieje w ST przynajmniej od DS9. Glupawa telewizja opierajaca sie na teleturniejach, czystej rozrywce itp. zapewne nie istnieje. Trzeba to odrozniac. Istnieja bloki informacyjne, naukowe oraz wciaz sa ogladane i pewnie tworzone filmy, chociaz juz nie jako czesc licencji w stacjach tylko dostep do tego jak do ksiazek w bazach. Nie widze powodu dla ktorego mialyby nie istniec kanaly informacyjne cos jak rozne CNN dla cywili. Aczkolwiek pustakowatosc reporterki nie wiedzacej co to Dunkierka, obrazajaca Picarda i strojaca sie w filtry makijazowe razi. Raczej powinna to byc agresywna, ale madra, nie pindrzaca sie kobieta, ktora mialaby do przekazania widzom rzeczywiscie cos glebszego niz robienie samej burzy, nawet jezeli bylyby to niewygodne pytania, tylko ze bylyby madre i ciekawe dla widza.

Jak to czym jest galaktyka? Galaktyka. I to nie tylko nasza jedna, ale kilka innych - wystarczy zerknac do atlasu gwiezdnego albo przeczytac co to kwadranty w ST.
To wiadomosci MIEDZYgalaktyczne.

W ST transportery roznego rodzaju sa obecne do zawsze. Teleportacja mimo wszystko generuje jakies tam koszty zasobow i nie funkcjonuje u nich jako glowny srodek transportu. Sa tez zabezpieczniea przed teleportowaniem sie wszedzie, do domow, na prywatne posesje, moga wystepowac zaklocenia sygnalu jak ktos nie ma super flotowego sprzetu, poza tym jest stosunkowo nowym wynalazkiem oraz powodujacym wypadki. Jeszcze za czasow Kirka oraz mlodego Picarda byly osoby, ktore nie lubily uzywac teleportow oraz pokazywano dosc drastyczne poboczne efekty dysfunkcji.
Prawdopodobnie ludzie nawet otrzaskani z ta technologia nie uzywaja jej tak jak my nie uzywamy, idac do sklepu po bulki samochodu. Do tego spoleczenstwo ST raczej kultywuje zdrowy tryb zycia, wiec moga o dziwo wiecej chodzic niz jezdzic, a spora czesc tych pojazdow moze byc kompletnie zautomatyzowana i niekoniecznie nawet ludzi wozic.

ocenił(a) serial na 8
alisspl

Nie ze wszystkim się zgadzam co napisałeś ,ale nie chce wchodzić w dyskusje bo może się skończyć jakąś kłótnia a nie mam ochoty.Reporterka raziggłupotą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones