PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849779}

Straż

The Watch
5,4 735
ocen
5,4 10 1 735
Straż
powrót do forum serialu Straż

Naprawdę uwielbiam książki Pratchetta ,nie przeczytałem chyba tylko jednej. Kocham wszystkie cykle. Najbardziej o Czarownicach , i oczywiście o straży. Bardzo podobały mi się te filmy telewizyjne. Czuć było klimat książek, humor ,świetne role. Było trochę biednie, ale i tak wyglądało to fajnie. Po zobaczeniu zwiastuna ,chce mi się po prostu płakać. Ja rozumiem że adaptacja, to może być równie dobrze tylko pożyczenie postaci.Ale po co kupować licencję na świetne książki, z gotowym scenariuszem, wywalić z nich wszystko prócz imion postaci, i zrobić z nich takie potworki. Przecież to nie dorzeczne, Już po tym jak pokazali charakteryzację postaci, wiedziałem że dobrze może nie być. Zwiastun mnie w tym utwierdził. Aktor grający cudo tyłeczek,jeszcze ujdzie, bo to ciekawy zabieg. Marchewa też spoko .Ale co oni zrobili z Anguą? Vimes to jakiś koleś po prochach ,zmienianie płci ,zmienianie koloru skóry.Bo nie można wymyślić nowych postaci,albo za mało jest czarnoskórych w książce.. Żałosne to wszystko. Nawet jeśli wyrzucić z głowy,że to niby świat dysku, to i tak wygląda to przeciętnie. Biedniejsze filmy do TV przebijają to kilka długości. Pewnie odcinek i tak zobaczę, ale wątpię żebym tego potworka oglądał. Ludzie za to odpowiedzialni, kompletnie nie czują ducha książek,i zrobili totalnie swoją wizję.

toyminator

Mi się wydaje, że Pratchetta nie da się naprawdę dobrze przedstawić w filmie. Większość humoru polega na zabawnej narracji i opisach, a postacie może udałoby się dobrze przedstawić w wersji animowanej, jeśli wziąłby się za to ktoś, kto czuje tego, jak się wyraziłeś, ducha... Może producenci wzięli z książek inspiracje (nie dziwię się) ale będą próbowali stworzyć na bazie tych inspiracji coś całkiem nowego? Z taką nadzieją zamierzam obejrzeć ten odcinek, bo -bądźmy szczerzy- ostatnio trudno o pachnące świeżością filmy i seriale. Trzeba też wziąć pod uwagę, że Pratchett to nie materiał dla każdego, a każdy serial ma na celu zarobek. Jeśli tylko 3 osoby na 10 zrozumieją o co w ogóle chodzi, zarobek będzie marny. Wiesz jak jest - musi być kolorowo, widowiskowo i poprawnie politycznie. "Trzeba jak najbardziej ułatwić ludziom oddawanie pieniędzy" ;)

ocenił(a) serial na 1
toyminator

Vetinari.... o jeżu kolczasty, dlaczego mi to zrobili ;(

toyminator

Nie oglądałem tego ale oglądałem wszystkie filmy, które mimo budżetu oglądało się świetnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones