PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849779}

Straż

The Watch
5,4 735
ocen
5,4 10 1 735
Straż
powrót do forum serialu Straż

Przyniesienie Świata Dysku 1:1 na ekran jest niemożliwe. Może istnieć tylko na kartach książek.

Dlatego serial jest tak doskonały, bo zdaje sobie z tego sprawę i jest po prostu świetną adaptacją. Wystarczy nie srać żarem, że nie jest to identyczne z książką i można świetnie się bawić.

Zachowano to co najważniejsze, co jest duchem Pratchetta, tj. absurdalny humor. Włożono go w ramy przystające do współczesnego świata, dzięki czemu serial jest też komentarzem społecznym.

Choć nie książkowa, to doskonała scenografia i kostiumy. Są przede wszystkim koherentne, kupuje się ten świat, bo wizja jest spójna. Muzyka dobrana doskonale.

Kocham sir Terrego i jestem przekonany, że bawiłby się doskonale, szkoda, że już nie może powiedzieć wszystkim hejterom. Odbiór może by się odwrócił i powstałby drugi sezon.

gincu7

Neil Gaiman jego wieloletni przyjaciel i współautor nie popiera tego pomysłu, córka Prattcheta też sam autor nigdy nie pozwolił na taką filmową bądź telewizyjna realizacje swoich dzieł, kurtyna

ocenił(a) serial na 9
PIXA_GOD

Nie żyje jego zdanie jest nieważne

Baal

Jak widać ma znaczenie 4,7 na filmweb i 315 ocen czyli mierny serial nie interesuje nawet fanów

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
gincu7

naprawdę dobre kino, nie każdy przecież musi znać wszystkie książki i z resztą tam jest tekst że serial jest na MOTYWACH a nie na podstawie:/

ocenił(a) serial na 6
dillgames

No i? To nie znaczy że masz zostawiać tylko imiona. I jeszcze zmieniać charaktery i wygląd postaci. Ja też nie pamiętam wszystkich książek, czy fabuły. Ale pamiętam na tyle dobrze, żeby wiedzieć że to nie jest świat dysku.

gincu7

Problem polega na tym, że z Prachetta zostały tylko nazwy i imiona - koniec motywów. Równie dobrze mógłby mieć tytuł "Pan Tadeusz". Albo "Stary człowiek i morze". Taki clickbait.

ocenił(a) serial na 6
gincu7

Nie jest możliwe? To co ja oglądałem? Każdy film który był w TV na podstawie książek, był po prostu świetnie zrealizowany. I to były filmy telewizyjne. I oddały wszystko to, co mają książki. Nie rozumiem po co robić coś takiego. Brać coś, i zmieniać 99% rzeczy, i zrobić tak jakby osobną książkę. Spoko jak się uda, ale tutaj się nie udało. Już na samym zmienieniu charakterów polegli.

gincu7

Produkcje BBC byly zajebiste moim zdaniem szczgolnie ta z poczta.Nawet sam T.P.  tam wystapil jako listonosz na koncu

ocenił(a) serial na 1
gincu7

Co Ty człowieku piszesz? Oglądałeś Wiedźmikołaja albo Piekło Pocztowe? Jak zobaczyłęm pierwsze 5 minut tego ... to chciałem wyć, jak można zjeb.... takie postacie i Historie?! WIdziałeś Anguę ? Wiesz Idealna figura, długie blond loki? Bo ja nie? Raczej widziałem Sierżant Tyłeczek. Masakra. Obejrzę całe tak jak z Wiedźminem ale to jest gorsze!!!

ocenił(a) serial na 1
k_norbi

Masz rację, zmasakrowali arcydzieło :(

ocenił(a) serial na 4
gincu7

Humor absurdalny od żałosnego dzieli bardzo cienka linia, niestety w tym przypadku ta linia została mocno przekroczona. Do tego fatalna gra aktorska. To nie jest Richard Dormer którego widzieliśmy w "Fortitude", tutaj gra jak po udarze. Lubię Pratchetta i postanowiłem ten serial obejrzeć do końca, skoro dotrwałem już do 6 odcinka ale męczy mnie to niemiłosiernie.

ocenił(a) serial na 1
gincu7

Swiat dysku w swojej oryginalnej wersji jest komentarzem społecznym i odnosi się do istniejącego świata. W każdym tomie w zartobliwym tonie poruszane są jakieś problemy. Weźmy taką Cudo Tyłeczek. Autor stawia pytanie. Jak zareaguje społeczeństwo kransoludów, gdy nagle jeden z nich uparcie zacznie twierdzić że jest nią i że szminka i pomada do brody to w sumie dobry pomysł. Czy tusz do rzęs ma szansę wygrać z konserwatywnym podejściem? I czy Cudo może być kim chce i ubierać się jak chce? Ale dla twórców serialu to zbyt naokoło i zbyt skomplikowane, więc robią z Cudo ludzkiego transwestytę... Który twierdzi że jest wysokim krasnoludem (czym niszczy żart z Marchewa). Nie, to dzieło jest po prostu fatalne, po co niszczyć dobre, istniejące światy i marki. Przecież oni się nawet nie inspirowali, jedynie chcieli się posłużyć nazwiskiem autora w celach marketingowych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones