PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825063}

Strefa skażenia

The Hot Zone
6,9 1 225
ocen
6,9 10 1 1225
Strefa skażenia
powrót do forum serialu Strefa skażenia

Dziwi mnie fakt, że ma tak niską ocenę. Zgodzę się, że parę scen jest nielogicznych, ale myślę , że serial miał zwiększyć świadomość i być połączeniem dokumentu, ale w formie którą można ubrać w jakąś akcję. Stąd parę dziwnych scen. Jednak uważam że serial otwiera oczy na problem wirusów i wyzwania z nimi związane.

ocenił(a) serial na 6
michal_lukawski89

Ludzie są dziwni w dzisiejszych czasach.

Wystarczy jedna nieudana/dziwna scena w nieznanym tytule = trash.

Okropnie zrobiony serial = godlike, bo ludzie fanbóją wszystko do śmierci.

Po za tym i tak wątpię czy ten serial miał jakiekolwiek szanse w Polsce. "Nie żadnej akcji, jest za dużo kolorowych, wolę iść oglądać soap operkę."

ocenił(a) serial na 8
JimboYCS

Tak, dużo w tym racji.
Sam bywam czepliwy o szczegóły, ale zawsze staram się zrozumieć jaki jest zamysł danego dzieła. Czasem cel sprawia, że warto przymknąć oko na szczegóły. Szczególnie gdy dzieło, jako całość, spełnia dobrze swoją rolę. Tak moim zdaniem jest w tym przypadku. Dla zwykłych ludzi, którzy szukają ogólnego pojęcia w temacie poruszanym w serialu jest to wartościowa lekcja. Fakt, że społeczeństwo w mojej ocenie nie ma dużej wiedzy w temacie sprawia, że jest to wartościowy serial dla dużej grupy.
Rozumiem, gdyby serial szerzył jakąś dezinformację, ale nic na ten temat nie znałem. Dla mnie to taki Czarnobyl o wirusach, daje mała pigułkę wiedzy, która może (bardziej niż w przypadku Czarnobyla) przydać się całej cywilizacji. Bo łatwiej opanować ewentualną epidemię, gdy większość wie chociaż trochę o tym, jak to wszystko działa. A serial dość przystępnie to wyjaśnia.

michal_lukawski89

Jedyne co mi uświadomiło obejrzenie tego serialu to to, że jeśli służby reagują w podobny sposób jak w tym serialu to mamy przjbne. Każda klisza jaką można było tu wcisnąć została wciśnięta:
_
_
_
_
_
_
_
_
_
_
_
_
_
- Naukowiec, który ukrywa potencjalne zarażenie - checked!
- Dziura w skafandrze - checked!
- Osoba, która "wie więcej" i jest ignorowana - checked!
- Osoba, która działa wbrew woli przełożonych - checked!
- Przełożeni, którzy całkiem bagatelizują sytuację mimo twardych dowodów - checked!
- kłopoty rodzinne w związku z wykonywaną pracą - checked!
- Jedna agencja, która robi drugiej odwrotną robotę - checked!
Następnie wkraczają idiotyzmy:
- wożenie małp w bagażniku (jakby nie można było włożyć jeszcze w 3 kolejne worki albo kupić plastikowe kontenery
- Akcja z ogarnianiem małp i nikt nie był wyposażony w broń ostrą lub pistolety z zastrzykiem usypiającym, serio? To miał być specjalny oddział to ogarnięcia takiej sytuacji.
- Wszyscy Ci ludzie podejrzani o to że są zarażeni siedzą sobie w jednej poczekalni, jak w kinie.

ocenił(a) serial na 6
lukas77

Gdzie mozna zobaczyc drugi sezon??

ocenił(a) serial na 7
daniel2911

Disney+

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones