PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479538}

Synowie Anarchii

Sons of Anarchy
8,1 58 563
oceny
8,1 10 1 58563
7,2 6
ocen krytyków
Synowie Anarchii
powrót do forum serialu Synowie Anarchii

Bandziory

ocenił(a) serial na 8

Jestem na początku 2 sezonu. Serial jest bardzo dobry, ale cała ekipa SOF to zwykłe bandziory ( tak jak mówi zastępca
szeryfa ), bez wyjątków, może oprócz jajcarza. W rezultacie powinni wszystkich ich pozamykać na długie lata - taki koniec serialu byłby sprawiedliwy.

ocenił(a) serial na 7
karczewk

Jak Majowie, IRA, czy biurokracja i policja. Jedynie Chibs mógłby uzyskać nieco mniejszą karę od Juica, Gemmy, Jaxa itd.

ocenił(a) serial na 8
LordWieslaw55

Dlaczego Chibs miałby dostać mniejszą karę od Juice'a?

ocenił(a) serial na 7
Madoq

Sorry Juice powinien iść do wariatkowa. ;p

ocenił(a) serial na 10
karczewk

Kto to jest "jajcarz"?

ocenił(a) serial na 8
siger00

Jajcarz to ten nowy, co ma jedno jajo (będzie miał implant), co Clay przeleciał mu laskę, bo tamten "spojrzał" na Gemmę w pierwszym sezonie.

ocenił(a) serial na 10
karczewk

Jakie ty tłumaczenie oglądasz? o_O
w ang wersji mówią na niego "Half Sack" co ma się nijak do jajcarza :/

ocenił(a) serial na 8
siger00

W wersji z lektorem z Foxa, albo TVP. W każdym razie jak przetłumaczyć na polski "Half Sack" aby brzmiało dobrze? Chyba się nie da ;)

ocenił(a) serial na 8
karczewk

Autorzy napisów wybrali wersję "Pół-Wór", co moim zdaniem brzmi całkiem nieźle.

ocenił(a) serial na 8
Madoq

hehe, myślałem nad tym wcześniej, ale z początku brzmiało dziwnie. Teraz jak przeczytałem wydaje się być całkiem sensownie :)

ocenił(a) serial na 10
karczewk

Nie oglądaj tego serialu z lektorem, bo tracisz prawie wszystkie najlepsze dialogi. Lektor nigdy nie przeczyta tak jak powinno być przeczytane. Napisy do Yungara są najlepsze w sieci i Half Sack to Pół-wór.

ocenił(a) serial na 8
pitixpl

dzięki, ostatnio zacząłem oglądać z napisami, ale jakoś 3 sezon leci mi już pod górkę i robię sobie odpoczynek na rzecz jakiegoś innego serialu ;)

ocenił(a) serial na 10
karczewk

Finał 3 sezonu jest najlepszym w tym całym serialu. Powiem Ci że miałem podobnie, może dlatego że strasznie szybko przeleciałem odcinki i oglądałem cały czas tylko synów. Jednak potem znowu wróciła ochota na ogladanie i akurat zdażyłem być na bieżąco z 6 sezonem i powiem Ci że naprawdę się wkręciłem :)

ocenił(a) serial na 8
karczewk

Trzeci sezon jest najsłabszy, nie licząc finału.

ocenił(a) serial na 7
pitixpl

Zgadzam się z kolegą, lektor dużo "zabija" ja do tej pory praktycznie wszystkie seriale oglądam z napisami, może za wyjątkiem Dr.House'a którego w całości widziałem z lektorem. A co do SoA bardzo mi się podobają akcenty, kolumbijczycy, Irlandczycy (Gailan i to jak wymawia "Clay") naprawdę tego serialu nie powinno się kalać lektorem.

ocenił(a) serial na 8
karczewk

SOF? Soldiers of Fortune?

Pewnie że masz rację, o to chodzi w tym serialu.

ocenił(a) serial na 8
Madoq

SOA :) - pomyłka z mojej strony

karczewk

Nie no, nie wierze... Jestes juz na poczatku 2 sezonu i dopiero teraz zorientowales sie o kim ogladasz serial??

ocenił(a) serial na 8
sever

Liczyłem na komentarze w stylu "jak możesz o nich tak pisać?". A tu zaskoczenie, ironia z twojej strony, tak trzymać ! :)

karczewk

To nie ironia to autentyczne zdziwienie. Naprawde wydawalo ci sie, ze widzowie ogladajcy serial nie maja pojecia kim sa jego bohaterowie i ze wlasnie odkryłes przed nimi Ameryke? Wow... Wiara niektórych "bystrzakow" w wlasna zajebistosc nigdy nie przestanie mnie zadziwiac.

ocenił(a) serial na 8
sever

No ok, no i co z tego? ;) Napisałem że bandziory bo miałem na to ochotę i tyle. cieszę się że to dla ciebie takie oczywiste i ty jako widz jesteś inteligentny (gratuluję, ja taki dobry nie jestem ;) i odkryłeś Amerykę już po pierwszym odcinku. Ja, sądząc po lakonicznym opisie z filmweba nie myślałem że bohaterowie będą bandziorami i podzieliłem się tym na forum. Wyobrażałem sobie to jakoś inaczej :)

ocenił(a) serial na 6
sever

O ile pamiętam serial zaczyna się od "szlachetnego gangu z zasadami który ratuje Charming przed wjazdem korporacji" (czy jakoś tak) więc się nie popisuj.

ocenił(a) serial na 8
duraq

zgadzam się w 1 sezonie jest mowa o tym że Charming cieszy się że mają w mieście klub motocyklowy który chroni ich przez innymi ekipami , kartelami itp. , i że w razie potrzeby SoA może wymierzyć sprawiedliwość tam gdzie prawo nie sięga :) Takie mniejsze zło. Chociaż myśle że w ekipie są i ci lepsi,szlachetniejsi jak np. Oppy i jego ojciec, jakoś nie przypominam sobie żeby wykazywali się jakimś szczególnym okrucieństwem

ocenił(a) serial na 8
michalBialystok

Tylko że SAMCRO nie robi tego wszystkiego z dobroci serca. Pewnie są w jakiś sposób przywiązani do miasta i jego mieszkańców, ale głównie chodzi tu o to, że trzymając narkotyki i wszelki syf z dala od miasta, mieszkańcy nie chcą się ich pozbywać, dzięki czemu Sonsi w spokoju mogą sprzedawać broń ekipom z okolic i robić inne interesy. Do tego mieszkańcy nie czepiają się za bardzo policji, bo jako taki porządek jest zachowany.

duraq

A ja sobie przypominam doskonale. Juz w pierwszym odcinku pierwszego sezonu jest scena, która nie pozostawia watpliwosci z kim mamy do czynienia, wiec moze odśwież sobie pamięć zanim sam zaczniesz sie popisywac.

ocenił(a) serial na 6
sever

taktak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones