PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479538}

Synowie Anarchii

Sons of Anarchy
8,1 58 563
oceny
8,1 10 1 58563
7,2 6
ocen krytyków
Synowie Anarchii
powrót do forum serialu Synowie Anarchii

Tak jak przeglądam forum, nie spotkałem się z żadnym tematem, który by poruszał szerzej nie
tyle negatywny wpływ "mamuśki" na życie głównych bohaterów, co sam portret intelektualny
bohaterki.

Jak widzę te jej miny cierpiętnicy to ogarnia mnie pusty śmiech. Wygląda jakby cały czas miała
zatwardzenie, co chyba ma pokazywać w żałożeniu jej głębię i wielką mądrość. Ona sama uważa
się za kogoś lepszego od innych, jest nie tylko królową klubu motocyklistów, ale i całego
Charming, żadna kobieta w mieście nie może się z nią równać, kto prowadzi normalne uczciwe
życie np. sprzedając kwiatki jest "głupią ci.pą" co to nie zna się na życiu bo nie przeszła tyle co
"mamuśka". Według Gemmy nasze rodzicielki to kretynki, które nie mają pojęcia tym czym jest
rodzina a tym bardziej prawdziwe życie (w założeniu Gemmy idealna rodzina to mężulek
handlujący bronią i syn strzelający do konkurencyjnych gangów).
Niestety to jak chcieli pokazać Gemmę twórcy serialu a to jak ja ją odbieram mocno ze sobą
koliduje. Ja widzę tu kobietę, która jest po prostu zwyczajnym prostakiem, bezmyślnym,
pozbawionym jakichkolwiek zasad dobrego wychowania, manier, kobiecej delikatności,
skłonnym do awantur i napadów złości. Nie ma w tej postaci krzty mądrości, zdolności do
samooceny, empatii. Gemma żyje pustym frazesem "rodzina jest najważniejsza" co powtarza jak
mantrę, nie zastanawiając się nawet nad znaczeniem tego powiedzenia. Jej zachowanie
przypomina popisy gówniarza, który próbuje przypodobać się reszcie kolegów. Scena w
komisariacie gdzie próbuje porozmawiać z Nero atakując policjanta albo rozbija nos prostytutce,
bo ta nieświadomie oddała koleżankę w rękę sadystycznych Persów tylko uświadamia mnie w
przekonaniu, że Gemma Teller to osoba o wątłych horyzontach myślowych. Nie rozumiem jak
ktoś taki jak Nero mógł w ogóle spojrzeć na taką wywłokę, nie obrażając tej pani, to jednak
babcia w trakcie menopauzy, nie ma w sobie grama seksu i zmysłowości, choć ona sama
pewnie uważa inaczej.


Od pierwszego sezonu jest "królową", do której bohaterowie odnoszą się z wielkim szacunkiem i
nabożnością. o ile ktoś taki jak Tibs albo Juice nie są tytanami intelektu, tak już zachowanie
Chibsa i Bobby'ego względem mamuśki dziwi mnie strasznie i zakrawające na lizusostwo. Co
jak co, ale ktoś taki jak oni już dawno powinni się na Gemmie poznać. Ale to już wina
scenarzystów, którzy wymyślili sobie postać nietykalnej wszystkowiedzącej matrony, na ekranie
jednak ich pomysł wypada strasznie nieprzekonująco.

ocenił(a) serial na 8
killer83_2

Nie powiedziałbym, że chłopaki odnoszą się do niej z wielkim szacunkiem i nabożnością. To raczej kwestia przywiązania i przyjaźni, Gemma od zawsze była częścią klubu, do tego żoną dwóch prezesów, nie widzę nic dziwnego w tym, że klub ją lubi i szanuje, tym bardziej, że zawsze była wsparciem dla nich wszystkich. Nie jestem jakimś wielkim fanem tej postaci, ale zawsze gdy Sonsi mieli jakiś problem, którego nie dało się rozwiązać strzelaniną (Opie po kłótni z Lylą, Tig po spotkaniu z córką, Chibs po spotkaniu z żoną), zawsze mogli się jej wypłakać w fartuch.

ocenił(a) serial na 10
killer83_2

Cóż, ja postaci Gemmy będę bronić, choć do pozytywnych raczej nie należy. Po pierwsze sama Katey, która w mojej opinii gra niesamowicie, fantastycznie wczuwa się w rolę i ukazuje emocje wręcz manipulując widzem tak, jak Gemma rodziną. Po drugie jej wątek nadaje charakteru i wciąż miesza w serialu. Po trzecie - każde zło jakie popełnia, w jej przekonaniu prowadzi do czegoś dobrego, wydaje jej się, że chroni najbliższych i porządkuje życie SAMCRO, nawet jeśli ktoś musi na tym ucierpieć. Co do Twoich zarzutów dotyczących stosunku Chibsa i Bobby'ego do Gem - najpierw była żoną, potem matką szefa, a poza tym dojrzałą kobietą, jak więc mieli ją traktować?
Gemma jest świetnie zbudowanym charakterem, inteligentna, przebiegła, troskliwa i.... psychiczna, a o tym świadczy, jeśli nie ogół jej poczynań, to finał 6. sezonu. Zauważ, że jej troska przeradza się w chorobliwą zazdrość, inteligencję wykorzystuje do eliminacji 'zagrożeń'...

ocenił(a) serial na 9
killer83_2

A mi sie wydaje ze to jest takie srodowisko ludzi ktorzy nie zastanawiaja sie glebiej nad "dobrymi manierami", inteligencja itp i w ich swiecie Gemma jest moze i boginia ale to specyficzna grupa, tak jak w naszych polskich dresiarsko patologicznych srodowiskach sa dziewczyny ktore sa i i wydaje im sie ze sa "kims" a dla wiekszosc spoleczenstwa no sa jakie ja. Poza tym jej maz jest tworca serialu- mysle ze jej postac nie jest do konca obiektywnie stworzona.
Ja osobiscie jej nie lubie, mam podobny stosunek ale wydaje mi sie ze to srodowisko nie zaglebia sie jakos bardzo nad jej osoba, wielbi ja jak taka ciemna masa bo tak trzeba. Opanowali do perfekcji przestepcstwa, nieźle im wsyztsko wychodzi, tak inteligentnie tyle ze dla mnie ten film nie jest zbyt realny.

MsMcNamara

Ale ta kobieta naprawdę nie jest inteligentna, choć mam wrażenie, że twórcy na siłę próbują wmówić widzom, że jest inaczej. Powtarza puste frazesy, nie ma w jej elokwencji nic błyskotliwego, sama ponura mina myśliciela z zatwardzeniem nie wystarczy by pozować na wyrocznię. Rozumiem, że gangsterskie środowiska mają znikome pojęcie o savoir vivre, ale mi nie chodzi o to, by Gemma wiedziała w którym ręku trzyma się widelec, po prostu jest styl bycia jest niesamowicie prostacki, czasem zachowuje się jak niedorozwój. Ot przykład z brzegu jak napadła na prostytutkę, która zrobiła masaż Clayowi. Ja rozumiem, że to inne środowisko, inny styl bycia, ale żeby kobieta nie potrafiła trzymać nerwów na wodzy i sama się upokarzała przed znienawidzonym mężem robiąc z siebie pośmiewisko?
Zresztą, każdy odbiera postać jak mu się podoba, według swojej własnej wrażliwości i wyczucia, ja tej bohaterki nie znoszę i nie chodzi mi tu o te wszystkie świństwa i podłości jakie wyrządziła, ale właśnie za tą niewyszukaną pozę pseudointlgentnej matrony co nikomu się nie kłania bo to Gemma Teller, królowa Charming.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones