PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787362}

Syrena

Siren
6,6 5 585
ocen
6,6 10 1 5585
Syrena
powrót do forum serialu Syrena

Och dlaczego, dlaczego?? Jest tyle przepięknych aktorek o zjawiskowej, typowo syreniej urodzie podobnej do tej, która ma piękna Eline, a twórcy musieli wcisnąć na siłę ciemnoskórą laskę o kręconych loczkach i szerokim nosie! Nie tak wyobrażamy sobie morskie istoty, do których wzdychali rybacy od wieków, o których pisano poematy. Sorry bardzo, ale ja tego nie kupuje, nie jestem rasistką, jednak nie widzę oczyma wyobraźni afrykańską laskę w głębinach oceanu....... typowa poprawność polityczna, jak już musieli sprostać współczesnym wymaganiom mogli dać skośnooką azjatkę, lepiej by pasowała :) Tak czekałam na ten serial, mam słabość do mitycznych stworzeń, a tu takie rozczarowanie.... :( ale główna syrena przecudna! Plusik za grę.

ocenił(a) serial na 5
Rosa55

Azjatka też tam jest! :D Moim zdaniem także jest to mocno kłopotliwe, ale nie tyle ze względu na ich kolor skóry, co ze względu na brak konsekwencji w jego ustaleniu, bo nie bardzo widzę sens dla występowania syren o różnej przynależności etnicznej - białe, czarne, a nawet azjatyckie.

Osobiście byłbym zadowolony niezależnie od wyboru ich koloru, o ile wszystkie miałyby ten sam kolor, bo w końcu można pójść w różnych kierunkach; białe, bo niewiele słońca dochodzi na tę głębokość, lub czarne, ze względu na to, by były mniej widoczne w czeluściach morskich.

Ale ogólnie to takie czepianie, bo serial jest zwyczajnie przeciętny, a głupota goni głupotę, zatem to i tak najmniejszy problem, co nie zmienia faktu, że niewątpliwie wpływa na odbiór i tak nie najlepszego serialu.

ocenił(a) serial na 10
Herushingu

Chyba nie wiecie ze to syreny wychodziły na ląd i płodziły se kolejne syreny więc logiczne ze taka syrena mogła z kazdą odmienną rasą iśc do łozka

ocenił(a) serial na 7
Marko81

czy mi się wydaje czy tu wiele postów, zniknęło? W tym także mój,w którym nikogo nie obrażałem ani nie było żadnych treści dających powód usunięcia.To forum na psy coraz bardziej schodzi niestety :(

Rosa55

Rasizm kwitnie, jak widzę...

ocenił(a) serial na 8
Orgelbrant

Aaaaaa niech Ci będzie jestem rasistką :) kłócić się nie będę hehe :D ale czysto naukowo patrząc ciemna skóra powstaje od długiej adaptacji słońca, a syrenki o ile pamiętam z podstawówki na słońcu wysychały, bo w wodzie sobie mieszkały ;) czyli nie rasizm mi w głowie, ale logiczne myślenie. Krótko mówiąc gdyby syrenki faktycznie istniały byłyby blade jak ściana i pokryte śluzem, by móc poruszać się na dużych głębokościach.

Rosa55

niestety, kwitnie.

pettic0at

Kwitnie, głupota w twojej głowie.

ocenił(a) serial na 8
Rosa55

aha. A rasa żółta jest formą adaptacji do trzęsień ziemi i tajfunów, czy do pory deszczowej żeby do oczu woda nie leciała? Ja wiem what's your point, ale mimo wszystko zabrzmiało to rasistowsko w opór, zwłaszcza że oceniasz oprócz koloru skóry również jej urodę przez pryzmat cech specyficznych dla czarnoskórych(kręcone, ciemne loki, szeroki nos, serio to jest jakiś problem w perspektywie urody mitycznego stworzenia?). To że dla Ciebie czarnoskóre kobiety nie są atrakcyjne - Twoja sprawa, ale wielu facetów ślini się na ich widok, przykro mi, kwestia gustu ;P i w kwestii kolorytu a głębinowego stylu życia - czy serio dyskutujemy o mitycznym stworzeniu, czy o nowym gatunku ryby? ;P podpowiem że te stworzenia na samym dnie wg odkrytych gatunków są albo białe, albo przezroczyste, albo własnie czarne, ale jeśli dziwi Cię w tym filmie czarnoskóra syrena, a sam fakt że istnieje kobieta z ogonem już jest normalny, to ja nie mam pytań :P to nowoczesny serial fantastyczny, nie dokument o syrenkach xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 6
Orgelbrant

Tak pięknie jak krokusy na wiosnę ;)

Nie każdy lubi mix w filmach xd Ma do tego prawo, a fora są od tego, żeby się wygadać ;))

Rosa55

Tu nawet nie chodzi o kolor skóry, ona jest po prostu brzydka. Mityczne stworzenie rozkochujące w sobie ludzi, a tu: o nic wielkiego.

ziaba933

Jakoś tak ostatnio chyba uroda też jest pod czujnym okiem poprawności politycznej, bo przecież ładne aktorki to jawna dyskryminacja brzydkich.
Smutne to

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Rosa55

To biadolenie z powodu ciemnoskórej syreny wybitnie przeczy temu twojemu "nie jestem rasistką". W dodatku argumentując dlaczego syrena rasy czarnej to taki absurd i poprawność polityczna (ewidentnie nie znasz ani definicji rasizmu ani poprawności politycznej), powołujesz się na "logikę". Bardziej pogrążyć się już mnie możesz. Syreny to mitologiczne kreatury. Tu logika nie ma nic do rzeczy. Rasa biała nie ma monopolu na fantastykę: taką syrenę, elfa albo inną fantastyczną postać równie dobrze może zagrać kolorowa aktorka, czarna, azjatycka etc.

ocenił(a) serial na 4
Rouge_fw

W sumie mitologia, gdzie występują syreny, pochodzi z kręgu kultury ludów "białych" ;) Więc można by rzec, że owszem, rasa biała ma na nie monopol.

Mnie osobiście drażni taka poprawność polityczna do przesady - ostatnio obejrzałam Spidermana, gdzie Mary Jane grała mulatka...

Sol

A co to ma do rzeczy, że syreny występują w mitologii z kręgu ludów białych, bo nie rozumiem. Biali ludzie też garściami czerpią z mitologii i kultury innych i przerabiają na swój własny sposób (czytaj: wybielając w opór). Czyli to idzie tylko w jedną stronę,tak?
Biali nie mają na nic monopolu. Mają tylko swój wybujały jak żadna inna rasa egocentryzm.

A to, że rasiści mają teraz używane, nie jest żadną nowością. To naprawdę przerażające, że Mary Jane zagrała czarna aktorka... Zakładam się, że biały aktor w roli postaci która w oryginalnej nie jest biała wywołuje u ciebie takie samo oburzenie. No chyba, że to naprawdę działa tylko w jedną stronę.

ocenił(a) serial na 4
Rouge_fw

Napisałam tylko, że idąc za Twoim tokiem rozumowania syreny powinny być "białe". Cała reszta Twojej wypowiedzi to daleko idąca nadinterpretacja, włącznie z tekstami o moim oburzeniu, które miały być przytykiem (sorry, nietrafiony!).

Zaś co do Mary Jane - wszyscy kojarzymy z komiksów, że miała RUDE włosy,, więc w tym wypadku obsadzenie ciemnoskórej aktorki, tylko po to by podkreślić przesadzoną poprawność polityczną, jest wg mnie do bólu głupie.

Sol

Myślałam, że nie znajdę tutaj rasisty z bardziej żenującą od Rosa55 argumentacją. Jaki jest sens robienia dokładnej kalki poprzednich filmów skoro można dodać coś od siebie? W komiksach Mary Jane ma rude włosy i jest flirciarą, no i? W Spider-Manie o którym piszesz twórcy stworzyli swoją własną Mary Jane, outsiderkę - btw, ciekawą i zabawną drugoplanową bohaterkę. Co za różnica jakiej jest rasy?
Do bólu głupia jest ta wydumana "poprawność polityczna". Męczące jest już to wasze szczekanie.

ocenił(a) serial na 4
Rouge_fw

Jaki jest sens robienia kalki? Ano taki, że jest to ekranizacja konkretnego komiksu, gdzie postać Mary Jane była konkretnie zbudowana.

Zróbmy ekranizację "Hobbita", a w roli głównej obsadźmy 2-metrowego Afroamerykanina. Dlaczego nie? Przecież po co robić kalki, przecież rasizm!

Sol

Tylko, że Spider - Man o którym napisałeś/łaś nie jest ekranizacją 1 do 1 tylko inspiracją na podstawie komiksów, ale nawet na głupiej wikipedii definicja ekranizacji brzmi "rozumiana jest jako obróbka materiału, najczęściej literackiego, choć także przedstawienia teatralnego lub słuchowiska radiowego, przeznaczonego do sfilmowania. >>Adaptacja filmowa może wykraczać poza tę definicję, poszerzać lub zupełnie zmieniać kontekst dzieła<<" Swoją drogą hobbit z zasady musi być niski, MJ ruda już nie, myślę że jakby znaleźli niskiego murzyna(a nie jest powiedziane, że nie znajdą, bo ma powstać serial Władca pierścieni :D) to jak najbardziej mógłby on wcielić się w jakąś rolę hobbita. Nie napisałem tego żeby odkopywać stary temat i szukać gównoburzy, ale bawi mnie, przekręcanie terminów pod swoją argumentację gdy się ich nie zna, jednak faktycznie "Far From Hometo" to nie zbyt udany "spajdi", przynajmniej też wg. Mnie.

ocenił(a) serial na 8
Rouge_fw

Jesteś chora ... Nie jesteśmy rasistami tylko ty ich widzisz wszędzie . Zgadzam się z autorką posta że syreny powinny być piękne powabne i powinny przypominać te z legend a one nie były rasy czarnej i brzydkie . BOND też powinien być czarny czy może powinna grać kobieta ? Osoby w tym poscie nie są rasistami a Patrioci to nie nazisci i wbij sobie to do tej lewackiej głowy .

ocenił(a) serial na 8
Rouge_fw

Poprawność polityczna w dzisiejszych chorych czasach w porównaniu do czasów naszych rodziców (30-40 lat temu) polega na tym, że niemalże żaden współczesny film nie może wyjść z podwórka reżysera jeśli ktoś na siłę nie wciśnie do niego multi-kulti. Na pewno słyszałaś o ciemnoskórym Achillesie czy wprawdzie przepięknej aktorce, ale ciemnoskórej grającej .. Arielkę.. brakuje tylko ciemnoskórego Wiedźmina i Juliusza Cezara o azjatyckich rysach i mamy komplet! Drażni mnie jako kinomankę to, że oglądając kultowe przeboje lat 80 i 70 aktorzy byli po prostu aktorami, dopieranymi pod względem ich fenomenalnych umiejętności, a nie koloru skóry, a dziś film, którego akcja może się dziać na samym czubku zimnej Skandynawii w epoce Wikingów lub w dzikiej Transylwanii za czasów Vlada III musi mieć przynajmniej jednego aktora rasy żółtej i jednego aktora rasy czarnej. Inaczej film zostanie okrzyknięty za rasistowski. Tak łatwo dziś kogoś oskarżyć o rasizm jak faceta komplementującego kobietę o seksizm. Ten chory wymóg powoduje takie właśnie odloty jak te wyżej. Oglądając film o wielkim imperium chińskim z czasów dynastii Ming też bym była nieco zażenowana widokiem białego aktora w roli. A zdania nie zmienię - ciemnoskóra pani grająca Syrenę mitologicznie mi tu nie pasuje.

Rosa55

Już się tak nie produkuj. Już wiadomo, że jesteś rasistką i inteligencją na ogół nie grzeszysz. Wcześniej olśniłaś swoją "czysto naukową" argumentacją dlaczego syrenki nie mogą być ciemnoskóre a teraz - no proszę, niespodzianka - słabo u ciebie z odróżnianiem postaci historycznej od mitologicznej. Rozumku nie przybyło ani trochę w ciągu tych kilku miesięcy. Próżno marnować czas na takiego półgłówka :)

ocenił(a) serial na 8
Rouge_fw

Ojojojoj poczułaś ulgę obrażając mnie tylko dlatego, że wyraziłam swój sprzeciw i podzieliłam się swoją opinią? Oby tak...Mam nadzieję, że kolejny punkt w twojej codziennej terapii pomógł :) Wszystkiego dobrego kochana dużo zdrowia! Całuski :* :*

ocenił(a) serial na 8
Rosa55

Ona jest chora , typowa (lewacka istotka ) Masakra co się z tymi ludzmi dzieje . Epidemia lewactwa .

GloveR

Lewak?Przecież to wypisz wymaluj ty. Typowy lewacki typ. Brak inteligencja nadrabiasz wyzywaniem? Płytki biedny misio, który próbował podnieść sobie ego. Prymitywne komentarze to twój znak firmowy.

GloveR

One jest tylko rasistką i jeszcze tego nie wiedziała. ty jestes nikim.

GloveR

Zenek 7? Czemu nie 10? gratuluje poziomu intelektualnego.

Rosa55

Syreny nie istnieją, więc nie można określić jakiej mogą być skóry

Rosa55

Kinomanka twierdzi, że aktorzy są dobierani przez poprawność polityczną? Taka z Ciebie kinomanka jak ze mnie Gejsza

Rosa55

Oj tam kolor skóry. Widziałeś najnowszy remake Roswell 2019? ;)

Napisz lepiej czy jest lgbt i czy jest przynajmniej jeden Żyd, Hindus i Chińczyk (zamiennie może być Japończyk).

Mrok

Mała syrenka zalicza trójkącik jako swój pierwszy raz z człowiekiem ;)

Mrok

UFOGEJE :) Za ten nowy Roswell, to któś powinien iść się zastrzelić..

Rosa55

Arielka w produkcji Dinseya też będzie cimnoskóra ;] :P

ocenił(a) serial na 7
BettyPe

Brak słów na to, świat spada na psy. Moja ulubiona bajka z dzieciństwa, nawet córkę chciałam nazwać Arielka, a tu taki strzał.

Rosa55

A kim ty jesteś w ogóle, że masz czelność wypowiadać się za ogół? XD Nikt nie powiedział jak wyglądają syreny a to, że uroiłaś sobie w głowie że muszą być białe, a najlepiej jakby wszystkie miały jasne oczy i proste, małe nosy, to tylko i wyłącznie twój problem. Świat ma gorsze problemy niż czarnoskóra aktorka grające syrenkę. Masakra, myślałem że te czasy mamy już dawno za sobą...Najlepiej to by było jakby wszyscy wyglądali tak samo, prawda? A tak na serio to już dawno nudne zrobiło się mówienie, że dodawanie czarnej postaci do filmu jest "na siłę" albo "to poprawność polityczna". Nie, nie chodzi o to że mamy chore czasy. Wróćmy jeszcze jakieś 30 lat do tyłu kiedy w praktycznie każdym filmie pojawiali się jedynie biali bohaterowie, wtedy nie przeszkadzałoby ci gdyby nadal tak było...

ocenił(a) serial na 6
Rosa55

pomijając fakt ze rzeczywiście dzisiaj w każdym serialu musi być osoba ciemnoskóra i azjata i pewnie ich obecność w tym serialu tez była spowodowana skrajnym dbaniem o poprawność moralna to akurat z wyglądem syren było różnie, wszystko zależało od miejsca gdzie legenda powstała i właściwie miały do dyspozycji całość wód na kuli ziemskiej wiec ich różnorodność jest dla mnie zrozumiana

ocenił(a) serial na 5
Goblin008

Przecież to normalne i powszechne - w rodzeństwie zawsze jest jeden biały, a drugi czarny :D

Azazelo

Jest to jak najbardziej możliwe. Jeśli rodzice są różnych ras, jedno z rodzeństwa może być czarne, białe bądź Azjatą czy innym

ocenił(a) serial na 5
kiciamisia_filmweb

>Jeśli rodzice są różnych ras, jedno z rodzeństwa może być czarne, białe bądź Azjatą czy innym<
Bzdura.

Goblin008

Jakie skrajne dbanie o poprawność? Według mniemania Polaczkow czarne osoby mogą grać tylko i wyłącznie w Afrykańskich filmach. Otóż nie, społeczność Ameryki tworzą różne rasy, aktorzy są różnej rasy.

ocenił(a) serial na 5
kiciamisia_filmweb

No, a wg Euroidiotów jak czarny zabierać dorobek białego to sprawiedliwość dziejowa, a jak biały dorobek czarnego to zawłaszczanie kulturowe.

Rosa55

Nie jesteś rasistką? Niestety wszystko co napisałaś na to wskazuje. "Szeroki nos", "Nie do takich istot wzdychali rybacy" - piszesz jakby kobiety czarnoskóre nie mogły być atrakcyjne. Może jesteś po prostu ignorantką, ale następnym razem zamiast pisać takie głupoty powinnaś ugryźć się w język, bo nie stawia cię to w dobrym świetle.

NewSheriffInTown

where's my wig

Rosa55

Nie ma piękniejszych kobiet niż Afrykanki. Period

ocenił(a) serial na 8
Rosa55

To jest rasistowskie bo nie gra tam żadna syrena izraelitka!!!

ocenił(a) serial na 6
Rosa55

Pełna zgoda! Toż każdy absolwent szkoły katolickiej (tych z Kanady w szczególności) świetnie wie, że syreny są wyłącznie białolice!

Rosa55

Dlaczego w Polsce jest tyle rasizmu? Amerykanie nawet słowem nie wspominają w swoich komentarzach o kolorze skóry aktorów. Nie wstyd wam?

ocenił(a) serial na 6
Rosa55

Stary komentarz, ale wg mnie obie byly piekne

Rosa55

xDDDDDDDDD
piękna pasta xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones