PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842185}

Szadź

7,0 22 628
ocen
7,0 10 1 22628
5,2 5
ocen krytyków
Szadź
powrót do forum serialu Szadź

Serio? Nie ma lepszych polskich aktorów do tego typu ról? Przecież Stuhr już nie raz udowodnił, że kogokolwiek nie zagra to zawsze wypadnie jakby był po prostu Maciejem Stuhrem - czy to w dresach, czy to garniaku. Wszyscy wiedzą, że gdyby nie nepotyzm, to nawet w połowie by nie byłby taką "gwiazdą" jak go malują media, a mimo to i tak pcha się go do poważnych ról.

A lepszych aktorów w podobnym wieku nie brakuje - Dorociński, Kot, Lubos czy nawet Szyc, który po prostu się angażował swego czasu w byle scenariusz.

waldyga

W punkt! :)

waldyga

Zgadzam się prawie w 100%. Prawie - bo poza Szycem. ;)

waldyga

Według mnie Szyc to spoko aktor, tylko, że jak stał się naprawdę popularny, to zaczął grać w gniotach. W tym roku i pewnie w następnym kolejne filmy i serial z jego udziałem, które dobrze się zapowiadają. Pewnie jeszcze nie raz nas zaskoczy. A reszta aktorów, których wymieniłeś /aś też są godni uwagi reżyserów :)

waldyga

Również na początku miałam takie podejście, ale jak dla mnie rola genialnie przez niego zagrana i ja osobiście jak na niego patrzę w tej roli, to mam ciarki

ocenił(a) serial na 7
ewe0036

ja też

ewe0036

Popieram. Pasuje to do niego

ewe0036

Zgadzam się w 100%. Rola jego życia. Jak dla mnie to na razie najlepszy polski serial ostatnich lat.

waldyga

Jak napisałem komentarz w podobnym stylu na Facebooku player.pl to mało mnie inni nie zjedli. Cieszę się, że nie jestem osamotniony w myśleniu;-)

waldyga

Od zawsze to samo twierdzę, zawsze taki sam, aktor jednej roli: Macieja Stuhra, syna swojego ojca,

waldyga

Twoim zdaniem Maciej Stuhr w "Pokłosiu" i komediach romantycznych grał tak samo? Zapijaczony traktorzysta w podkoszulku z "Wina truskawkowego" i elokwentny polityk z "Hejtera" to jedna rola? Twoja opinia jest po prostu nieprawdziwa i niesprawiedliwa, świadcząca jedynie o osobistej niechęci do aktora, wyjątkowo wkurzającego pisowski elektorat. Dodam jeszcze, że konsekwencja w wygłaszaniu jakiejś opinii ("od zawsze to samo twierdzę") w najmnieszym stopniu nie zwiększa jej wiarygodności. Nie brakuje przecież ludzi, którzy przez całe życie mówią te same bzdury  (do soplic68) 

ocenił(a) serial na 6
silentviper

No tylko ja na ten przykład jestem fanką Macieja Stuhra - od roli w Glinie, poprzez Józka na traktorze w Winie.., przez rewelacyjne Pokłosie, fajne role w Planecie, bo Na bank się uda czy Politykę przemilczam, w Hejterze też spoko, to teraz totalna padaka i też mi jest przykro. Tylko w scenach z żoną i dziećmi dał radę. Reszta leży i kwiczy.

ocenił(a) serial na 8
silentviper

Zgadzam się z Twoim zdaniem, zwłaszcza że Stuhr jest naprawdę dobrym aktorem, niestety już od jakiegoś czasu trwa krytyka i "opluwanie" przez PiSowców tego aktora tylko dla zasady a nikt z nich nie docenia jego dorobku artystycznego.

Edyta_Anna_2

jestem z PO i nie lubię M. Sztura i co ? i zagrał beznadziejnie, przewidywalnie i bezpłociowo, ale spoko tak jak reszta aktorów a potencjał był. Najlepiej zagrał martwy pies.

Edyta_Anna_2

dorobku artystycznego buhahahahhaa

silentviper

Mega pocisk!

ocenił(a) serial na 9
waldyga

moim zdaniem Stuhr w tej roli sprawdza sie dobrze.Dorociński>?ok ,też by podołał,ale Kot?Nie widzę go w roli psychopaty :D

waldyga

Piszesz bzdury, Stuhr świetnie zagrał swoją rolę. Dla mnie Szyc to kiepski aktor, nie wiem dlaczego był tak niegdyś osławiony. Dorociński też jest super. Kota widzę w roli szaleńca np w filmie "Joker" by się sprawdził

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 7
waldyga

Każdy ma swój gust. Dla mnie, Maciej Stuhr jest bardzo dobrym aktorem. Nie potrzebuje wsparcia ojca, aby grać. Jest dobrym następcą.

waldyga

Pisz co chcesz, ale do tej roli jakoś pasuje dobrze. Dobrze gra takiego wypranego z uczuć typa, wymuszającego uśmiech na twarzy, gdy widzi żonę, albo gdy próbuje bajerowac kolejną panią. Jak ogłądalam scene seksu z żoną, to mialam odruch wymiotny, a w głowie bijące się myśli " jak ona moze z nim jeszcze sypiać" ??. Jest zimny jak lód i wk/urrrwiający na maxa ("następnym razem pukamy do drzwi").
I o takie chyba odczucia chodziło reżyserom? Czyż nie? W tej roli może i Dorociński by się sprawdził, ale uważam, ze jego aparycja, pomimo twarzy drania, ma w sobie więcej 'ciepła' niż Stuhra. Jest przyjemniejszy w odbiorze.
A juz stwierdzenie, ze psychopate morderce mógłby zagrać Kot uznam za ponury żart. HAHAHAH. Szyc ze swoją sympatyczną miną tez mi nie leży w tej roli.

Holly85

Dorociński jest zbyt męski z wyglądu, zbyt charyzmatyczny. Stuhr pasował idealnie do roli nieco zniewieściałego profesorka w garniaku, o lodowatym, fałszywym uśmiechu i spojrzeniu/głosie w stylu passive aggressive. Kogoś, kogo nikt by o takie czyny nie podejrzewał.

waldyga

Szacun za wymienienie Lubosa. Bardzo niedoceniony aktor, który charyzmą gniecie syna Stuhra w przedbiegach.

GracjuszAmnezjusz

Srogi z ciebie debil, porównywać dwóch aktorów o kompletnie innej aparycji. Mydłkowaty, przystojny Stuhr i Lubos o twarzy ostatniego patusa. Ciężko wymyśleć gorszego aktora niż Lubos do tej roli.

Tracker

Panie, nie obrażaj Pan! Dobre.

ocenił(a) serial na 8
waldyga

Maciek Sthur jest w tej roli rewelacyjny. Jest po prostu stworzony właśnie do tego typu ról. Mrozi mnie gdy oglądam go w tym serialu :)

ocenił(a) serial na 10
LockLamora

może nie jestem wielką fanką tego aktora ale akurat jako psychopata jest świetny, jak go widzę na ekranie to mam nieprzyjemne dreszcze :D

ocenił(a) serial na 10
siviaa1

mi on pasuje, ma specyficzną mimikę i wedlug mnie własnie lepiej w takich rolach wypada niż w komediowych

ocenił(a) serial na 10
koguaee

podpisuję się pod tym jak pomyślę o innych aktorach którzy by pasowali do tej roli to ewentualnie Pestę bym widział

ocenił(a) serial na 8
LockLamora


Też go lubię, chociaż do takiej roli nie byłby moim pierwszym wyborem, gdyby to ode mnie zależało, ale jednak moim zdaniem się sprawdził

ocenił(a) serial na 10
amarillo_filmaniak

Nie wyobrażam sobie innego aktora w tej roli, Stuhr idealnie się sprawdza, jego spojrzenie przyprawia o ciarki

ocenił(a) serial na 10
kingosa

Według mnie player zrobił dobry ruch z obsadzeniem go w tej roli, bardziej mi odpowiada jako psychol niż w rolach komediowych

ocenił(a) serial na 10
waldyga

Stuhr lepiej wypada wlaśnie w takich rolach, ma w sobie to coś intrygującego co przyciąga przed ekran

ocenił(a) serial na 10
waldyga

Stuhr lepiej wypada wlaśnie w takich rolach, ma w sobie to coś intrygującego co przyciąga przed ekran

ocenił(a) serial na 10
kuzmickabb

też tak macie, że trochę kibicujecie Wolnickiemu :D i liczycie, że pozostanie nieuchwytny :D

ocenił(a) serial na 9
waldyga

A dlaczego nie? Czy on musi grać chłopaka z sąsiedztwa? No nie, w takiej roli też się świetnie sprawdza, jak się okazało

ocenił(a) serial na 10
waldyga

A mi się własnie wydaje, że dobrze wypadł w tej roli. Nie spodziewałabym się, ale jednak jest ok.

ocenił(a) serial na 9
waldyga

Stuhr świetnie się sprawdził w tej roli. Wygląda niewinnie, miło - jest nieoczywisty. I to jest jego siła.

ocenił(a) serial na 10
koytek_2

Dokładnie. Można grać wrost. Morderca będzie miał aparycję mordercy i będzie widać po nim do czego jest zdolny, a można zagrać tak jak w tym serialu - czyli genialnie :)

ocenił(a) serial na 9
waldyga

Sthur jest niesamowity w tej roli, dokładnie tego oczekiwałabym po takiej postaci. Jest nieoczywisty i to jest jego największa siła.

waldyga

Nie masz racji. Bez wzgledu na gust, obiektywnie Maciej Stuhr jest rewelacyjnym aktorem. W Szadzi moze scenariusz jest sredni, natomiast Stuhr zagral bez porownania do reszty obsady. Czasami rowniez mialam niedosyt, natomiast szczegolnie odcinek 2 w 3 sezonie widac ewolucje postaci. Mysle, ze nie jestes obiektywny i nie masz wiedzy literackiej i teatralnej.

waldyga

Nie zgadzam sie. Stuhr jest świetny jsko psychopata. zwlaszcza w 3 sezonie! Aż cięzko uwierzyc, ze on tylko gra...Sam jego wzrok jest straszny...Nie sadzę by Szyc czy Dorociński byli w stanie tak przerażajacy strach wzbudzać.

waldyga

No nie wiem, ale mnie też Stuhr nie kupił, generalnie gra poprawnie, ale brak mi tej iskry, że naprawdę kupuję jego postać i jestem skłonna uwierzyć że jest bezwzględnym mordercą. Jak dla mnie zagrał z manierą teatralną, przerysowaną i w związku z tym nienaturalną niestety. Nawet ten cyniczny uśmiech jakoś mnie mierził...

ocenił(a) serial na 8
waldyga

Co prawda to prawda. Też nie lubię Stuhra juniora. A serial wyszedł całkiem dobry mimo wszystko.

waldyga

Rola przerażającego amanta nie bardzo mu pasuje, ani nie jest przerażający, ani nie ma wyglądu amanta.

waldyga

Wręcz przeciwnie, Maciek jest to wspaniały aktor, którego uwielbiam, potrafi zagrać każdą rolę, jest bardzo przystojny, a zarazem wcielajac się w rolę Piotra jest przerażający. Oby więcej filmów z Maciejem ❤️❤️❤️

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones