PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36033}
6,3 1 742
oceny
6,3 10 1 1742
Szaleństwo Majki Skowron
powrót do forum serialu Szaleństwo Majki Skowron

Właśnie obejrzałem serial na VOD po cyfrowej rekonstrukcji. Świetnie się oglądało. Piękne plenery, super bohaterowie no i piękna Majka. Jej uroda zwala z nóg. Aż obejrzałem kolejny film z Jej udziałem 'Mysz". Mimo, że jestem rocznik '89, to chciałbym dorastać w tamtych czasach i poznać tą dziewczynę i też być na miejscu Ariela. Dawniej młodzież miała inną mentalność i bardzo podobało mi się jak oboje nieśmiało sobie okazywali uczucia. W ostatnim odcinku Majka pyta Ariela czy lubi Ją. On widać, że zakłopotany z trudem odpowiedział. Wielka szkoda, że serial tak szybko się skończył i nie wiemy co z Nimi się dalej działo, czy mieli ze sobą kontakt, czy zostali parą. Serial tak mnie wciągnął, że oglądałem po 3 odcinki i ciągle było mi mało. Czuję wielki niedosyt, że odcinki były tak krótki i tak szybko się to wszystko skończyło. W planach teraz mam przeczytać książkę i pewnie ponownie serial zobaczę. Wstyd się przyznać ale dopiero w wieku 30 ten serial pierwszy raz zobaczyłem.

użytkownik usunięty
pawelbn89

dokładnie, mi też się podobała ta "niewinność" w ich obcowaniu, choć trzeba przyznać, że jest to film "dla młodzieży" czy nawet "dla dzieci", więc na ile to odzwierciedla ówczesne realia to już inna kwestia. Jak dla porównania obejrzy się filmy amerykańskie dla młodzieży np. z lat 80-tych to tam podtekstów seksualnych jest mnóstwo, choć trzeba przyznać, ze lata 80-te w USA to u nas tak jakby 20 lat później jeśli chodzi o mentalność. Tutaj z kolei jakby żyli w innym świecie.

Ale zgadzam się z urokiem tego wszystkiego i oglądając ten film też pomyślałem "fajnie by było żyć w tamtych czasach", kiedy życie wydawało się o wiele prostsze, bardziej naturalne, ludzie też byli prostsi. Dzisiaj ludzie żyją próbując naśladować coś/kogoś, przyjmują łatwo wzorce z mediów, starają się być na siłę kimś kto się wyróżnia i robić wrażenie np. w mediach społeczenościowych, kobiety, często nawet te bardzo młode, też są zupełnie inne - no temat na inną rozmowę, ale wiadomo o co chodzi. Pewna nostalgia jednak zostaje. Oglądam właśnie ostatnio filmy polskie, głównie seriale z lat 70-tych i 80-tych i różnica jest kolosalna, między tymi czasami, a tym co teraz..
Polecam też film "Lato leśnych ludzi", jeszcze większy klimat przygody.

użytkownik usunięty
pawelbn89

a co do urody, to jest ona własnie taka naturalna, mnie zaimponowała bardziej charakterem, ilu ludzi by się zdobyło na taką odwagę? Ładna była też (powiedziałbym, że ładniejsza) ta bodajże siostra Ariela, Wiki chyba jej było, i koleżanka Majki ze szkoły muzycznej, w którymś tam odcinku pokazana.

użytkownik usunięty

przepraszam nie siostra Ariela, tylko Bogdana oczywiście

Siostra Bohdana ma to "Coś" Szkoda, że mało jej postaci było w filmie. Obejrzyj film Mysz. W nim Majka jest już doroślejsza

użytkownik usunięty
pawelbn89

Tak, ma to "coś", jest piękna i młoda - i to wystarczy. Mam w planach te filmy, i często oglądam coś jak mi sie spodoba jakaś aktorka i pewnie pójdę tym torem, choc dotyczczas oglądałem po prostu młodziezowe seriale polskie, które były na vod.pl, w sumie został mi jeszcze jeden albo dwa. Akurat mam fazę na polskie filmy, więc trzeba to wykorzystać, bo w sumie dotychczas rzadko je oglądałem, ale trzeba nadrobić zaległości.

Ja ostatnio oglądam stare filmy dla młodzieży ale Szaleństwa Majki zrobiły na mnie duże wrażenie

użytkownik usunięty
pawelbn89

oglądałeś jeszcze coś ciekawego z tych polskich filmów młodzieżowych oprócz tego co na VOD?

Banda rudego pająka, W 5 stronę świata. Na ipli jest kilka fajnych filmów.

użytkownik usunięty
pawelbn89

ok, dzięki

ocenił(a) serial na 8

Również mam pewne poważanie do kultury i postawy ludzi tamtych czasów. Ja obejrzałem ten serial mający blisko 40 lat. Myślę że te zachowania pełne zasad honoru są częściowo wzorem do naśladowania dzisiaj.

seismic

Widzicie chłopcy, to uczucie ma wielu, wielu ludzi, którzy dziś nie są jeszcze tacy starzy, a rodzili się w tamtych czasach (40-50 lat), znają te filmy bo na nich się wychowywali. Porównują dziś tamtą młodzież z dzisiejszą wychowaną na tik-toku i wiedzą jak mądre dostali wykształcenie i jakimi porządnymi są ludźmi. A to piękne uczucie, które kotłuje się w naszych sercach ma swoją nazwę. To nostalgia.

Ta koleżanka ze szkoły muzycznej to aktorka dubingowa Inez Fichna

ocenił(a) serial na 8
valdez696

... która podkładała głos Majki. Kiedy nagrywano dialogi Antoszkiewicz miała złamaną nogę i nie mogła stać w studio nagraniowym (a nagrania realizowano w pozycji stojącej). Głos podłożyła więc Inez Fichna, niestety nie wiem kto dubbingował samą Inez.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones