PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36033}
6,3 1 742
oceny
6,3 10 1 1742
Szaleństwo Majki Skowron
powrót do forum serialu Szaleństwo Majki Skowron

Spółdzielnia Rybacka

ocenił(a) serial na 8

Zafascynowany pięknem dawnych Mazur namierzyłem wszystkie lokalizacje miejsc krecenia serialu: dom Ariela, komisariat milicji, przychodnia, zakład zegarmistrzowski, wrak statku, bunkry i tak dalej. Nigdy nie byłem w Mikołajkach ale teraz znam te tereny jak własną kieszeń :) Wszystkie lokalizacje za wyjątkiem jednej: nie mogę umiejscowić Spoldzielni Rybackiej, której szefuje Liwicz.

Nad wejściem jest tablica z napisem "Spółdzielnia Rybacka w Borach" ale to na 100 procent rekwizyt (podobnie jak dorobiona na sztukę tabliczka "Zarząd spółdzielni" na drzwiach gabinetu Liwicza) - żadna z istniejących w Polsce miejscowości o nazwie Bory nie pasuje.

Okolice spółdzielni wskazują na Kanał Grunwaldzki w rejonie dzisiejszej stanicy żeglarskiej Zielony Lasek i to by się zgadzało bo w tle przewijają się ciągle przepływające zagłówki a budynki nie leżą nad jeziorem tylko kanałem właśnie. Niestety żaden z tych budynków nie pasuje, zarówno kształtem jak i lokalizacją (w serialu spółdzielnia stoi bokiem, tuż przy wodzie). Jeśli ktoś mógłby mnie naprowadzić to będę bardzo wdzięczny bo ten temat mi spędza sen z powiek :)

ocenił(a) serial na 8
malin2k2

Odpowiem sam sobie bo może kogoś to zainteresuje: dzisiejszy hotel "Ryś" w Piszu. Na jego miejscu istniała przystań żeglarska, ktora w serialu udawała spółdzielnię rybacką.

malin2k2

Warto zobaczyć serial? Słyszałem od kolegi Roberta, że warto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones