PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=89546}

Sześć stóp pod ziemią

Six Feet Under
7,9 37 459
ocen
7,9 10 1 37459
8,6 10
ocen krytyków
Sześć stóp pod ziemią
powrót do forum serialu Sześć stóp pod ziemią

10/10

ocenił(a) serial na 9

Obejrzałem kilka seriali, niektóre z nich świetne, można oglądać bez wytchnienia, ale SFU to jest wgl inna kategoria. Ten serial jest tak głęboki, niesie tak wiele treści i otwiera umysł, że to jest niemożliwe. Jest to chyba jedyna produkcja, która może w człowieku tak wiele zmienić i zweryfikować postrzeganie na życia i śmierci. Jest tam tyle szczegółów, które dostrzegamy tylko jeśli odpowiednio się skupimy i otworzymy na bohaterów (a i tak wiele z nich nam ucieka). Dialogi i teksty to są niezwykle mądre i głębokie. Końcówka tak głęboko dotyka w serce... Nie ważne jak twardy jesteś, jeśli zżyłeś się w czasie w ciągu 5 sezonów z bohaterami i otworzyłeś się na tą produkcję Alana Ball'a nie ma ,możliwości, żebyś nie dusił się łzami pod koniec serii.
Obowiązkowa pozycja dla każdego, weryfikuje spojrzenie na świat.

ocenił(a) serial na 10
cogy

Podpisuję się obiema rękami. To naprawdę nie przesada.

ocenił(a) serial na 10
cogy

Jako rzekłeś :)

ocenił(a) serial na 9
frojd1978

Czytałem Wasze wypowiedzi w innych tematach i muszę powiedzieć ze one takze sa trafne w 100%,pomogły mi także zrozumieć kilka rzeczy. Dobrze ze jest takie cos jak internet i moge poczytac opinie kogos kto podziela wlasna opinię. Na co dzień ma sie styczność ze zbyt duzym ignoranctwem, a rozmowa na taki temat przydarza mi sie niezwykle rzadko. Jeszcze raz dzieki za wszystko pisaliście na tym forum :)

cogy

Właśnie zastanawiam się czy się zabrać za ten serial.... Czy to jest coś w stylu dramatu ? Czy każdy odcinek to inna historia czy to jest jakoś ze sobą powiązane ???

ocenił(a) serial na 9
damian4815162342

To da się oglądać tylko i wyłącznie po kolei, każdy odcinek jest powiązany z poprzednim. Dramatem tego bym nie nazwał, bardziej jako serial obyczajowy (nie brzmi zachęcająco, ale mylnie) z elementami czarnej komedii, jednak chodzi tutaj głównie o przesłanie jakie ten serial przesyła. Gorąco polecam, jednak nie oczekuj pościgów, ciągłej akcji i innych fajerwerków. Serial bardzo specyficzny i cięzko go porównać do jakiegokolwiek innego.

ocenił(a) serial na 9
cogy

Moim zdaniem ten serial ma najlepsze serialowe zakończenie :)
Nawet zakończenie w Robin of Sherwood, Twin Peaks, Sopranos, The Shield, Breaking bad nie wkopało tak w ziemię.
Serial należy w 100% do najlepszych pozycji HBO obok Oz, Sopranos, The wire, Rzym, Gra o tron.

cogy

Po trzech odcinkach jak na razie nie zauważam fenomenu tego serialu i nie wiem czy dalej kontynuować.Wątek tej młodej w ogóle mnie nie zainteresował.

cogy

A tam dla każdego. Ja zrezygnowałem po tym (możecie mnie nazwać homofobem, ale nim nie jestem) jak Dexter całował się z Murzynem.

A serio, nie chwyciło mnie.

ocenił(a) serial na 9
LukaszJarosz25

To dobrze że szybko zrezygnowałeś,bo później jest tylko gorzej(odnośnie ich wątku) gdyby nie wątek Davida i Keith'a ich adopcji dzieci itp to dla mnie byłby serial TOP na równi z Breaking Bad a tak to 2-3 miejsce w moich serialach

użytkownik usunięty
cogy

Po latach muszę powiedzieć że najgorszym wątkiem było wszystko o Claire, o jej malarstwie itp, Romans z Billym dodany sztucznie aby dać więcej czasu tej postaci. Już nawet gejostwo Davida nie było tak irytujące.

ocenił(a) serial na 10
cogy

Dokładnie tak! Obejrzałam serial parę lat temu i nadal o nim myślę. Genialny i jedyny w swoim rodzaju <3

cogy

10/10 a ocenia na 9, co za pajac xddd!!!

cogy

Niestety jestem zbyt mało cierpliwy. Po 3 odcinkach zrezygnowałem. Może jeszcze kiedyś powrócę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones