Sześć stóp pod ziemią
powrót do forum 5 sezonu

sezon 5

ocenił(a) serial na 8

Powiem tak, mało seriali widziałem, ale sezon 5 to jest najlepszy sezon wszystkich seriali
ever. Szczególnie 4 ostatnie odcinki. Poziom aktorstwa, w tej serii, osiągnął mistrzowskiego
pułapu. wszyscy się spisali na medal. Szczególnie Michael C Hall, i Lauren Ambrose.
Nawet Ruth przestała irytować. Szkoda, ze przez cały serial, nie było takiego poziomu. Ale
mimo wszystko za ideologię serialu, i za to że złamał wiele stereotypów telewizyjnych. No i
patrząc na sam sposób realizacji, i aktorstwo, które było przełomowe w historii telewizji.
(Ogromna zasługa Alana Balla). Daję mocne 9

1 Sezon:10/10
2.Sezon:9/10
3 Sezon:10/10
4.Sezon:8/10
5.sezon 11/10

ocenił(a) serial na 10
sysunia22

"stereotypów telewizyjnych"?

Moim zdaniem głównie życiowych i w tym wielka zasługa tego kapitalnego dzieła. Ale z resztą zgadzam się w 100% - może tylko z tą różnicą, że sezon 3 dostałby u mnie 8/10 - bo cała kwestia "udawanego" ustabilizowanego życia Nate'a w tym sezonie strasznie się dłużyła i można ją było zamknąć w pięciu odcinkach a nie poświęcać na to cały sezon.

ocenił(a) serial na 8
frojd1978

Stereotypy telewizyjne:
-Chyba po raz pierwszy w historii telewizji bohaterem jest gej. Ba! jest on przedstawiony tak samo jak inni ludzie, nie jest przerysowany. Żyję w szczęśliwym związku itp
-W końcu w telewizji zaczęto mówić otwarcie o wielu sprawach: śmierć, homoseksualizm, aborcja, seks, narkotyki
-Sławni aktorzy nie brzydzą się serial(Kathy Bates)
-Ludzie z hollywoodu kręcą seriale (Choć ten argument można obalić, bo Lynch stworzył Twin Peaks. Ale David, przed Twin Peaks był raczej mało znany, a Ball był świeżo z oscarem, i mógł robić film z kimkolwiek by chciał a wybrał serial.)
-Sam sposób realizacji
-Genialne aktorstwo
-Eklektyczność serialu (mieliśmy czarna komedię framat musical (słynne sceny śpiewane:d))

Mógłbym wymieniać więcej :d

A co do sezonu 3 nudził mnie z lekka, ale końcówka gdy pokazano żal Nate'a po stracie Lisy, przechylił szale na 10

ocenił(a) serial na 10
frojd1978

Dokładnie! Miałam to samo!

SFU zaczęłam oglądać we wrześniu zeszłego roku. Szybko machnęłam 2 sezony, a pospolitość i jakaś nuda trzeciego sezonu odepchnęła mnie do tego stopnia, że przerwałam oglądanie.
Niedawno naszło mnie, żeby powrócić do tej historii, skoro już zaczęłam się z nią zaznajamiać, stwierdziłam, że warto doprowadzić ją do końca i to była najlepsza z moich decyzji. Niewiarygodne jak bardzo ciężko jest pozostać zdystansowanym wobec tego, co pokazuje 4 i 5 sezon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones