PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=294994}
7,3 559
ocen
7,3 10 1 559
Tętno pierwotnej puszczy
powrót do forum serialu Tętno pierwotnej puszczy

tętno pierwotnej puszczy to rzadko spotykane zanurzenie się w naszą głębię. głębię biologii, ewolucji, polską duszę. niezwykłość tego filmu polega nie tylko na wyczuwalnej przez odbiorcę bliskości jego twórców. to jakby nakręcony telefonem komórkowym z przyszłości rejestr świata niepoznanego, nieodkrytego. wizyta na obcej planecie. która mieści się w naszej polskiej duszy
to film miejscami magiczny choć to przecież tylko edukacyjny dokument. słabo go pamiętam, lecial kiedyś w tv i zapamiętałem go jako coś niezwykle cennego. zawsze zastanawiałem się gdzie i jak ekipa tworzyła obozowiska na noc?
tętno pierwotnej puszczy rozgrywa się w bezkresnej polskiej dżungli nie zamieszkałej przez nikogo, odwiecznej kniei bez dna, po której oprowadza nas małżeństwo leśnych płetwonurków z kamerami. każda szkoła powinna go puszczac uczniom na lekcjach biologii.

ocenił(a) serial na 10
kakaok

Świetny polski film przyrodniczy. Jest to piękna, tajemnicza opowieść o życiu różnych organizmów w lesie, tych małych, średnich i tych olbrzymich. Super zdjęcia, montaż i niespotykany w innych filmach klimat. Film dużo lepszy od wielu zagranicznych produkcji. Kiedyś oglądałem równie dobrą serię, podobną do tej, o polskich parkach narodowych, ale nie pamiętam tytułu i nie mogę tego nigdzie znaleźć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones