PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465623}
7,1 652
oceny
7,1 10 1 652
Taśmy grozy
powrót do forum serialu Taśmy grozy

Dokument w ciekawy sposób przedstawia sylwetki i działania polskich policjantów, ich światopogląd i podejście do drugiego człowieka.
Wyłania się obraz znany każdemu obywatelowi: polska policja to zbieranina najgorszych mętów, którzy w zamian za szybszą emeryturę gotowi są niszczyć życie (często niewinnych) osób. Byle tylko statystyka się zgadzała.
Chamstwo, służalczość i relatywizm moralny to idealne cechy polskiego policjanta.
A na te tandetne tombakowe łańcuchy na rękach i szyjach panów policjantów, tureckie swetry, tatusiowe podkoszulki czy złote kolczyki w uszach spuszczę po prostu zasłonę milczenia.

mateusztsr

Bzdury gadasz.

ocenił(a) serial na 8
TorcidaTiger

Nic dodać nic ująć.

ocenił(a) serial na 8
mateusztsr

Ten dokument pokazuję jak kiedyś pracowała stara generacja policjantów, którzy teraz już są na emeryturze. Dziś Policja to takie Piczki niestety, muszą cię jeszcze pogłaskać po główce. Kiedyś jedynie PL policjant musiał jakoś odreagować i pracował dalej, dziś taki policjant się zwalnia albo ma zrytą psyche.
Ten Dokument pokazuję jeszcze tą generację policjantów, gdzie służba mundurowa była MEGA opłacalna była ponad innymi zawodami.

ocenił(a) serial na 8
MaXXi

Faktycznie, dokument pokazuje MEGA opłacalną pracę w policji :D. Wystarczy spojrzeć na te tombakowe błyskotki panów policjantów i ich szykowne sweterki. Jeśli to jest dla Ciebie "MEGA opłacalne" to podaj numer swojego konta - wyślę Ci 10 zł na chleb.

ocenił(a) serial na 8
mateusztsr

Wtedy były inne czasy, wiesz jak było wiesz ile zarabiał taki człowiek ja wiem i na 100% mogę ci powiedzieć że nie było to 1400-1700zł. teraz daj mi nr konta dam ci 20 zł na chleb i cukieraski abyś nie płakał żem zły :D.

A na przyszłość , nie oceniaj człowieka po ubiorze, bo to naprawdę jest idiotycznie i głupie. I to tylko pokazuję twoją niewiedzę.

ocenił(a) serial na 8
MaXXi

Niestety nie wiem, ale gdyby zarabiali chociażby średnią krajową to nie nosiliby tombaku na rękach i w uszach i wytartych tureckich swetrów.
Ale skoro Ty tak dobrze wiesz ile w tamtych czasach zarabiali szanowni mundurowi to przekaż kolegom moje kondolencje z powodu utraconych emeryturek :D.
A co do oceniania po wyglądzie: nie napisałbym słowa o ich wątpliwym stylu, gdyby nie byli zwykłymi mętami, którzy za parę groszy niszczą życie niewinnych ludzi (np. scena jak rudy UBek wymusza na bezdomnym pijaczku przyznanie się do zamordowania człowieka).
Małym pocieszeniem jest to, że prawdopodobnie bohaterowie dokumentu stracili emerytury, no ale to zawsze coś.
A z tym kontem to mogłeś wymyślić coś oryginalniejszego.

ocenił(a) serial na 8
mateusztsr

Ogólnie po 2005 każdy funkcjonariusz miał uyebaną emeryturę, w sensie ci którzy mieli dopiero pójść. Dodam że nie był to pierwszy raz, pierwsze uwalenie emerytur było w 1997/8 roku. Dajmy na to zamiast dostać za 30 lat służby 50K odprawy dostawałeś 25K odprawy.....

Do tego wcześniej w służbie policji miałeś whuk bonusów.
- 13 stki (podwójna pensja ostatniego miesiąca w roku, czyli Grudniu)
- Malowanie
- Możliwość otrzymania mieszkania, metraż w zależności od tego ile dzieci ma funkcjonariusz np: Żona i 3x dzieci dostawałeś przydział w lokalu 65-70 metrów kwadratowych, (rozumiem że np:w zawodzie budowlaniec też dostaniesz mieszaninie bo ci się talerzy = nie nie dostaniesz, bo służby mundurowe były ponad innymi zawodami)
- Darmowe rodziny dla policjanta i jego rodziny
- Funkcjonariusz miał za free przemieszczać się miejskimi środkami lokomocji bez posiadania biletu, jego legitymacja go do tego upoważniała.

I było jeszcze trochę profitów dla policjantów, biorąc pod uwagę że średni policjant zarabiał około 2800zł to dziś masz 1000zł mniej. Nie biorę już pod uwagi np: Policjant w wydziale zabójstw zarabiał wtedy około 4K na rękę, zaś ci z CBŚ powyżej 4K i więcej.

Bycie policjantem było zajebiście opłacalne, dziś jest to przeciwieństwo tego co było kiedyś. Policjant i inne służby mundurowe, są na poziomie innych zawodów. Stąd właśnie brakuję np: funkcjonariuszy.

MaXXi

Wtedy.
Była duża korupcja i nie można było ją tak łatwo udowodnić. Policjan mógł sobie łatwo na boku dorobić. Dzisiaj prawie każdy ma telefon z kamerą i dyktafonem więc jest trochę trudniej. Ale dla chcącego nic trudnego. Dzsiaj też jest korupcja, myślę że nawet i wiekasz tylko że trudniej ja udowodnić. Białe KOLNIERZYKI

ocenił(a) serial na 7
mateusztsr

Założyłbyś do roboty operacyjnej kurtkę za 4 stówy żeby Ci ją jakiś narkoman obrzygał? Też bym zakładał szaro-bure tanie ciuchy dla niepoznaki i dla oszczędności..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones