PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614988}

Tajemny krąg

The Secret Circle
7,1 20 199
ocen
7,1 10 1 20199
Tajemny krąg
powrót do forum serialu Tajemny krąg

od razu na początku chciałabym zaznaczyć, ze to nie jest żadna prowokacja, bo zauważyłam, ze właśnie takie określenie stosuje się tutaj w przypadku jakiejkolwiek krytyki. Nie chce tez bron boże obrazić fanów tego serialu. Rozumiem, że tego typu seriale nie muszą być czymś specjalnie ambitnym, ale to już przesada. Mam wrażenie, że albo twórcy pisali scenariusz na kolanie nie używając przy tym za dużo mózgu, albo co gorsze po prostu machnęli od niechcenia na piętrzące się idiotyzmy i postanowili obrazić inteligencję widza. Nigdy wcześniej nie widziałam tak idiotycznych postaci. Ich zachowanie do bólu mi przypominało zachowanie przeciwników w tanim i kiepskim slash-erze, gdzie sami nawijają ci się pod nogi i czekają, aż wpakujesz w nich całą serię z automatu. Masakra i tyle. Oczywiście obejrzałam parę odcinków, bo mam zasadę: żeby coś oceniać, musisz to poznać, ale serdecznie nie polecam tym, którzy mieli na tyle szczęścia i nawet nie zaczęli. Nie warto. Mogłabym podawać przykłady, bo obrońcy zapewne tego zażądają, ale wystarczy obejrzeć choćby jeden odcinek, każdy z nich jest aż naszpikowany głupotą. Bohaterowie żyją w niebezpiecznym świecie magii, gdzie zło czai się za każdym rogiem. Mimo to wydają się być tego nieświadomi, nawet, jeżeli ktoś z nich umiera i dalej beztrosko bawią się życiem nastolatków. Pogadają trochę o tym i znowu wystawiają się na niebezpieczeństwo. Ufają każdemu napotkanemu wrogowi, chyba, że ktoś chce naprawdę im pomoc, to wtedy sytuacja ma się zupełnie inaczej (np. nocny wypad Cassie z babcią Diany, sprawa z Jakem). Działają w sposób nielogiczny i nieodpowiedzialny. Niektóre sceny są aż tak żałosne, że śmieszne. Najgorsze jednak są charaktery postaci. Przerysowane do bólu przedstawiające typową schematyczność i prostotę, jak budowa cepa. Mamy więc kłodę emowego drewna, słodką blondyneczkę, która potrafi pokazać pazurki, wredną i zachłanną zdzirę, panią doskonalą i jeszcze paru statystów. Zastanawiam się, czy naprawdę tak trudno stworzyć kogoś sensownego, bardziej przypominającego człowieka, najwyraźniej tak. Wielka szkoda, bo pomysł mimo, że banalny mógł być naprawdę owocny. Dziwię się tylko tak wysokiemu miejscu w rankingu. Moim zdaniem warto sięgnąć po inne, o wiele bardziej ciekawsze i bardziej udane seriale. Na ten szkoda czasu.

oyasumi9

Nie każda krytyka jest tutaj nazywana prowokacją, bez przesady. Fakt faktem możemy się z nią spotkać coraz częściej, ponieważ niektórzy lubią tylko nakręcać sytuację pisząc prowokacyjne poty, bądź tworząc nowe tematy.
Serial nie jest ambitny, ale z pewnością nie ma aż tak zaniżonego poziomu jaki tutaj przedstawiasz.
Co do zachowania postaci, sama przyznałaś są to nastolatki, którzy błądzą oraz popełniają błędy jak każdy z nas. Wolałabyś żeby jak się zachowywali ? Nie cieszyli w ogóle z życia ? Ja znów widzę, że gdy popełnią błąd starają się wyciągnąć jakieś wnioski, bo właśnie na tym powinno to polegać.
Charaktery postaci nie są aż tak przerysowane jak je tutaj przedstawiasz, nie trzeba lubić każdej, ale bez przesady.
"zastanawiam się czy naprawdę tak trudno stworzyć kogoś sensownego(...)" wybacz, ale moim zdaniem jest kilka sensownych i konkretnych postaci takich jak Jake.
Serial robi się udany z czasem, więc warto mu dać szansę, a sama fabuła jest stosunkowo ciekawa, bardziej oklepanym motywem byłyby wilkołak bądź wampiry, aniżeli czarodzieje.

wikitoriwikens

Przyznaję, że taki na przykład Jake jest dośc sensowny, mimo to przeważają tu jednak postaci schematyczne i o oklepanych charakterach. Nie wiem, czy warto oglądac serial, w którym minusy przeważają nad całością. Fabuła może i jest ciekawa, ale zdrowo naciągana, niestety prym wiodą tutaj wprost absurdalne sytuacje i wielokrotne niedociągnięcia. Jeżeli chodzi o nastolatki, to ok, że próbują wieśc w miarę normalne życie, ale nie kupuję sztuczności w ich zachowaniu. Nie grają za dobrze, nie ma tu żadnych emocji. Wszystko spływa po nich, jak po kaczkach i jeśli nawet wyciągają wnioski, to ciężko to zauważyc. Na ich miejscu już po pierwszej przygodzie sensownie byłoby nauczyc się np. podejrzliwości. Nie mów mi, że nastolatki muszą byc aż tak naiwni, przecież dziecmi już nie są. Trochę ponarzekałam, bo żałuję zmarnowanego potencjału. Mogłoby byc naprawdę przyjemnie. Wystarczyło tylko porządnie zastanowic się nad scenariuszem. Naprawdę szkoda.

oyasumi9

Dobrze, że masz swoją opinię i wyrażasz ją w sposób kulturalny, bo niestety coraz mniej jest tutaj takich osób, które szanują poglądy innych nie obrażając ich przy tym.
Serial nie jest ambitną produkcją, ale wątpię nawet, że taką miał być, Po prostu jest to serial, który można obejrzeć sobie w wolnym czasie na odmóżdżenie i popatrzeć na niczego sobie aktorów. ;)
Charaktery są schematyczne takie jak np. Diana, ale sądzę, że z biegiem czasu zacznie się to zmieniać. (był spoiler, że Diana nie zawsze będzie tak "grzeczną i ułożoną dziewczynką" jak do tej pory) więc pozostaje patrzeć i oczekiwać rozwoju wydarzeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones