PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765492}

Templariusze

Knightfall
6,6 9 230
ocen
6,6 10 1 9230
Templariusze
powrót do forum serialu Templariusze

Po pierwszym odcinku

ocenił(a) serial na 3

wygląda to kiepsko. Bieda-serial o rycerzach. Mizerne cyfrowe efekty biją po oczach, fabularnie nie porywa, aktorsko - truno orzec, tak sobie. Większość zarzutów wysuwanych pod adresem polskiego serialu Korona Królów (po trailerze) można odnieść i do tego serialu.
Nie wiem jak będzie dalej, ale nie jestem dobrej myśli.

ocenił(a) serial na 9
kokonut

Wikingoiwe fabułą też nie grzesza niewiadomo jaką moim zdaniem, ale porpostu mają lepszy klimat zbudowany po latach :) a ten serial nie jest zły i myśle że czeka go lepszy czas :) po 1 odcinku 9/10 narazie bo ma potencjał

mop01290

Zdjęcia słabe, montaż do dupy, efekty specjalne śmiechu warte, muzyka tandetna, aktorstwo śmieszne. Nie, to nie ma żadnego potencjału. Wygląda jak seriale z lat 90., brakuje tylko piosenki i wielkich żółtych liter w czołówce.

Varshewer

:)
Tak jak ten
https://www.youtube.com/watch?v=2fPgIIB67bw

ocenił(a) serial na 2
Varshewer

vikingowie naprawdę pływali na łodziach, a tutaj nawet one są cyfrowe. Do tego pozostałe efekty przypominają mi naszą cudowną bitwę pod wiedniem. Bieda serial i nic tego nie zmieni. Do tego aktorsko to już kompletnie tandeta

ocenił(a) serial na 9
arasik

Piszesz bzdury, aktorsko serial prezentuje bardzo wysoki poziom, biwy są bardzo dobrze zrealizowane, scenografia, zamki, zakon i cała fabuła sprawiają że czuć klimat średniowiecza i krucjat. Moim zdaniem to jeden z lepszych seriali, jest minimalnie słabszy od Vikingów ale i tak zasługuje na 9/10.

ocenił(a) serial na 3
mop01290

Mogli chociaż pobrudzić trochę tych templariuszy. Najlepiej komputerowo - pasowałoby do reszty efektów.

ocenił(a) serial na 9
mop01290

Również pierwszy odcinek oceniam na dobre 8/10... serial jak dla mnie ma potencjał :)

ocenił(a) serial na 5
mop01290

Serial niedopracowany , efekty same mówią za siebie. Bitwa z początku pierwszego odcinka ,jakbym grę komputerową oglądał. Templariusze jak rycerze bez skazy , po za bzykaniem oczywiście :). A jak wiadomo święci nie byli. Płytkie dialogi i wrzucanie postaci z legend arturiańskich , niedługo pewnie sam Król Artur się wyłoni. Zobaczymy jak będzie dalej ale tak jak
kokonut uważam ,że nie zanosi się żeby było lepiej.

ocenił(a) serial na 6
ksioonc

Ja na króla Artura typuję Lendrego:)

ksioonc

Skąd niby wiadomo, że templariusze nie byli święci?

ocenił(a) serial na 3
jr3

A choćby z tego, że w średniowieczu popularne było powiedzenie"Pijany jak Templariusz"

ocenił(a) serial na 3
ksioonc

mnie jeszcze dobil poki co motyw z wilkami z legendy INDIANSKIEJ, debilizm i brak ambicji, wyszkolenia, wychowania i zmyslu krolowej Francji, wszyscy mowiacy do siebie na ty w tym wiejski cham do rycerzy, ktory porusza sie po kraju jak wolny i ma konia niemal perszerona. Motyw z koniem bez lba jak z wiadomego filmu o mafii... Egzekucje poddanych angielskiego krola, bedacych czescia orszaku poselskiego... Wszyscy tam lazacy samopas i bez orszakow oraz wyglaszajacy szeptem wielkie tajemnice, mogace kosztowac gardlo w obocenosci tlumow dworzan, straznikow itp. Konspira na poziomie panienki piszacej pierwszego fanfika w zyciu. A jak machali wszedzie ta mandarynka, to jako zywo oczekiwalam, ze mi zaraz tam Asasyni wyskocza z rajskim jablkiem w towarzystwie Isu.

mop01290

https://naekranie.pl/recenzje/templariusze-sezon-1-odcinek-1-i-2-recenzja
Recenzja epizodów 1 i 2 tylko 6/10.
Imdb zaledwie 6,6

ocenił(a) serial na 3
returner

To albo ja widziałem tę gorszą wersję, bo śmiem twierdzić, że wizualnie wygląda to tragicznie i nie dostrzegłem "brudzących" filtrów, albo piszący tę recenzję sobie jaja robi. Służę skrinami dla tych, którzy chceliby zobaczyć jak wyglądają te "brudzące", bardziej realistyczne filtry.

kokonut

Widziałeś epizody 1x1 i 1x2 jak recenzent czy tylko 1x1 ?

ocenił(a) serial na 3
returner

Sądzę, że obejrzałem ostateczną wersję epizodu 1. Recenzent nie widział epizodu 2, widział dwie wersjie ep 1. Templariuszy pobrudzili gdzieś tak około 8 minuty odcinka, ale nie na długo. Efekty do końca odcinka pozostały mizerne, jak ktoś napisał, wygląda to jak gra komputerowa, Ja bym powiedział - jak filmik w TW :-)

kokonut

Mylisz się. Recenzenci często mają dostęp szybciej do epizodów.
Widownia tylko 1x1, a oni już widzieli 1z1 i 1x2.
To samo z początkiem 5 sezonu Vikings.
Równocześnie recenzja była 5x1, 5x2, 5x3, a widownia tylko miała 5x1 i 5x2.

ocenił(a) serial na 3
returner

Ale ten recenzent sam pisze, że widział tylko epizod 1 w dwóch wersjach, nic nie pisze o tym, że oglądał epizod 2. Cytuję, " Oglądałem dwie wersje pilotowego odcinka. Pierwszą w połowie roku i była ona fabularnie bardzo zbliżona do tego, co możemy teraz oglądać na HBO, ale z dużo uboższymi efektami specjalnymi."

kokonut

W takim razie Mea Culpa, bo nie czytałem w całości recenzji.
Nagłówek wprowadza w błąd:
"Templariusze: sezon 1, odcinek 1 i 2 – recenzja"

mop01290

Wikingowie to przede wszystkim klimat, scenografia i charyzma aktorów.

kokonut

A liczyłem na coś ciekawego i miałem właśnie zabierać się za oglądanie, ale w takim wypadku omijam szerokim łukiem...
Dzięki za ostrzeżenie;)

ocenił(a) serial na 6
spec_naz1

serio? Skreślasz serial na podstawie jednej oceny anonimowego internauty? Ja tam bym przynajmniej kawałek obejrzała...

ocenił(a) serial na 3
Agness_92

Może dobrze robi.

ocenił(a) serial na 8
kokonut

Fatalnie robi, powinien wyrobić sobie własne zdanie. Sam nie jestem w stanie ocenić całego serialu po jednym odcinku. Jeżeli miałbym oceniać pierwszy odcinek w odniesieniu do innych to dla mnie wypadł on dużo lepiej niż gra o tron, a gorzej niż wikingowie, którzy rozpoczęli z przytupem.

ocenił(a) serial na 4
mateusz_glinkowski

Niby tak, ale w sumie temu m.in. służą oceny publiki i wypowiedzi oceniające film/serial. Aby ustosunkować się choć wstępnie do jakiegoś obrazu. I być może przeznaczyć tę jedną godzinę na obejrzenie czegoś innego. Spec akurat na swojej decyzji o nie oglądaniu skorzysta.
Ten serial kroi się na absolutną szmirę.

ocenił(a) serial na 9
PatrzeTelewizor

Najlepiej samemu obejrzeć i sobie wyrobić zdanie, ja bym bardzo żałował gdybym odpuścił ten serial przez negatywne opinie bo mi się bardzo spodobał, obejrzałem 10 odcinków i czekam na drugi sezon, a Templariuszy oceniam na 9/10.

ocenił(a) serial na 6
kokonut

Ja uważam, że nie jest źle - ale dobrze też nie;) SPOILERY!!!

Za dużo legend arturiańskich! Z Persifalem, Gaweinem - jeszcze Artura brakuje;) - chyba że to Lendry;P I ten Graal nieszczęsny! ! Biegają za kubkiem! Ja rozumiem - że relikwia! Ale czy nie powinni zrobić nowego i udawać że to stary kielich - zwykle tak tworzono relikwie.

A kiedy ten Arab na początku - też wspomniał Graala - zaczęłam się śmiać. To legenda chrześcijańska - nie arabska; )

Za mało historii!

Mamy oczywiście schyłek epoki Templariuszy. Każdy wie jak potoczy się historia - a Filip Piękny i de Nogaret już współpracują ;).

Joanna i Filip byli zgodnym małżeństwem. Mieli dzieci! Gdzie ich dzieci??? A tu Joanna to niemal zwykła latawica!!!

Wkurza mnie czynienie z Nogareta tego złego! ! To był bardzo mądry człowiek i prawnik! Na razie tak jakoś dziwnie go pokazują! Jego 'intryga " z Żydami to kuriozum!
I chyba "leci" na Filipa - choć może źle zrozumiałam; )

A sam Filip jest za niski i za drobny i nie jest piękny; ).
Filip był wojownikiem; )

Landry jest przystojny. Ale wkurza mnie, że przeleciał królową - bez żadnego zachodu; ) a inna dziewoja już patrzy na niego cielęcim wzrokiem.

Ogólnie wiadomo że wszystko zmierza ku kasacji zakonu. Czyli stosy na końcu pewne;)

Szkoda. Myślałam że trochę powalczą w Ziemi Świętej. A tu tylko jedna bitwa. I Ostał się tylko Paryż jako miejsce akcji;)

nan_s

Ja sądzę, że jest raczej gorzej niż lepiej. Przecież to wygląda jak jakaś opera mydlana, w kwestii fabularnej, okraszona nieco brutalnością i scenami gore. Sam wątek poszukiwań grala jest słaby, ale jeszcze gorszy jest romans templariusza z królową. Sztampa za sztampą, motywy zajechane do wysrywu, kompletnie od czapy wciśnięte postaci z arturiańskich legend - Parsifal, Gawain (naprawdę, kupujesz ten absurd?)
Technicznie też jest słabo, jak wspomnieli już inni piszący. Kiepskie efekty, charakteryzacja taka sobie. Widać, że budżet niewielki.
Liczyłem na ciekawy, mocny serial historyczny o rycerzach świątyni, a nie badziew pod kawę i ciastko w niedzielne popołudnie z rodziną przed telorkiem.

ocenił(a) serial na 6
dziadol_fw

Ja nie jestem taka surowa:)- bo jednak legendy to część historii. Czyli powiązanie Graala z Templariuszami - może i jest naciągane - ale na razie ujdzie w tłoku. Przestanę oglądać - gdy woda z Graala kogoś ożywi:) - bo wtedy to będzie zwykła głupota.
Ogólnie zakony miały swoje relikwie. Czyli zęby świętych czy fragmenty drewna z krzyża, itp:) Czyli mogli mieć i kubek - z którego pił Jezus.

Mnie nie razi sama relikwia - ale że ci Templariusze w to wierzą:)! Przecież byli to wyjątkowo świeccy zakonnicy:).

Efekty, tj. bitwa koło Akki nie była taka zła. Ubrani też są ok.

A serial może się rozkręci:) - bo przecież wiadomo, że Templariusze długo nie pociągną - skoro to już 1305 rok:)

A akurat królowe Francji znane były ze swoich romansów:). Tylko, że akurat Joanna z Nawarry i Filip wyjątkowo się dogadywali. Urodziła mu trzech synów, córkę co najmniej. Czyli co - okaże się w serialu, że np. Izabella to córka Lendrego:) i może z nią wyjedzie do Anglii i legendę o Graalu przeszczepią na grunt brytyjski:)

nan_s

Nie chodzi o to, że królowe słynęły z rozwiązłości, ale o to, że ten wątek w serialu jest mdły, byle jaki. klepnięty na siłę aby przyciągnąć do serialu trochę kobiet. Nie przekonuje mnie też twoja argumentacja o tym, że legendy to część historii - jak rozumiem dlatego można je sobie wklepywać do serialu. Cóż, może pojawi się templariusz Jerzy pogromca smoka, no i oczywiście smok we własnej osobie. Poza tym legenda o św. gralu i templariusze? Jaki Parsifal i Gawain wśród templariuszy na litość boską ... Generalnie scenariusz pierwszego odcinka sprawia wrażenie jakby był pisany przez podrzędnego :brudnopisa" klasy C. W średniowieczu nikt ich z gralem nie utożsamiał, to znacznie późniejsze wymysły, jeśli się mylę to mnie popraw. Templariusze prawdopodobnie weszli w posiadanie dokumentów kompromitujących kościół i to była ta ich niezwykła relikwia, której strzegli jak oka w głowie, a nie jakiś tam kielich - gral.
Niem wiem czy dalej będzie tak samo kiepsko, może nie, może się rozkręci i zmienię zdanie, ale czarno to widzę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Leszek_Ga

O, wróciłeś już ze szkoły synek? Czym się dziś zbłaźniłeś, pochwal się to pośmiejemy się wszyscy. Widzę, że znów dłubałeś w nosie na lekcji polskiego.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Leszek_Ga

Jak było w szkole? Znów skroili cię z drugiego śniadania i zamknęli w damskiej toalecie, gdzie dziewczyny ściągały ci majtki i śmiały się z twojego pitolka?

dziadol_fw

O jakich rycerzach świątyni co ty piszesz to nie Gra o Tron pomyliłeś puste dziecko seriale i to nie fantasy ani bajki dla dzieci z oszukana komercyjna historią.

Leszek_Ga

Jak już chłopcze dojdziecie na historii do tematu krucjat, to koniecznie zapytaj pani/pana kim byli rycerze świątynii. A teraz synek wytrzyj buzię bo się poplułeś.

ocenił(a) serial na 6
Leszek_Ga

A ty dziecko historii w szkole nie masz - nie wiesz skąd nazwa "templariusze"?

Azazelo

A skąd on to może wiedzieć? Na historii pani jeszcze im o tym nie mówiła.

ocenił(a) serial na 6
kokonut

No lipa drodzy państwo, niech z zainteresowanych zobaczy na własne oczy, ale ja tego nie czuję. Templariusze jacyś niewyraźni, żaden z nich nie przykuł uwagi na dłużej, główny bohater to już jest synonim bezbarwności :(

Dialogi płytkie jak kałuża po letniej mżawce, posadzić ucznia liceum na nudniejszej lekcji i odda dokładnie taki sam skrypt.
Zaczęło się niby z przytupem, bitwa... ale tak jak wspominacie, od razu CGI na niskim poziomie bije po oczach. No i sama "bitwa" to sekwencja zbliżeń, jedna szarża(slow motion akurat w tej scenie moim zdaniem całkiem okej), ewakuacja i tyle tego było.

Z ciekawości spojrzałem kto wziął się za realizację tego wątpliwego dzieła współczesnej kinematografii i absolutnie nie zdziwiło mnie, że to 2 świeżaki(mimo łącznego wieku obu panów - 46 i 61 lat)... To naprawdę nie było gościa, który miał chociaż styczność z jakąkolwiek historyczną produkcją? No nie wiem, pracował na cateringu przy "Wikingach"?
Kiedy usłyszałem, że History channel sygnuje ten serial swoją marką byłem mega podjarany... no i po pierwszym odcinku zgasłem jak świeczka.
Za tydzień pewnie nie będę nawet pamiętał żeby odpalić VOD

ocenił(a) serial na 6
Devitz

Tak - ja też myślałam, że trochę powalczą w Ziemi Świętej - a tu po krucjatach:(
Czyli zmierzamy do procesu Templariuszy - a to ogólnie nudne:).

Ale Landry nie jest taki bezbarwny:) Jest przystojny, ładnie zbudowany - w związku z królową:) - i może jest ojcem któregoś z z jej dzieci:) Izabela urodziła się jakoś w 1295 roku - a akcja w Akkce była w 1291 roku - może królowa go pocieszała po powrocie:) Wiem, wiem, że to telenowela - ale jak nie ma bitew - to chociaż można popatrzeć na romanse:)

nan_s

Romanse to miały synowe Filipa Pięknego , Joanna umarła w kwietniu 1305 roku . Według legendy templariusze posiadali kamień filozoficzny . I król nie był zwierzchnikiem templariuszy ,taka silna i niezależna organizacja na pewno była mu solą w oku .

ocenił(a) serial na 6
kasjana

No jasne, że król nie był zwierzchnikiem Templariuszy:) - kto w ogóle mógł tak pomyśleć:D. Zwierzchnikiem każdego zakonu katolickiego jest papież:) - ale po śmierci Bonifacego - następny papież dogadał się z Filipem - i skasowali zakon Templariuszy.

Kamień filozoficzny to taka sama legenda jak św. Graal - czyli magia:) Oby jej nie było.

Synowie Filipa rzeczywiście miały romans - mi chodziło o królowe francuskie tak ogólnie. Np. Eleonora Akwitańska:)

ocenił(a) serial na 6
nan_s

*tj. synowe oczywiście:)

nan_s

Filip miał dwóch wspólników właśnie ten przyszły papież i jeszcze jeden ,podobno umarli prawie równocześnie .. mamy 2 lata do likwidacji zakonu ,dlatego piątek 13 jest uważany za pechowy .Po za tym to średniowiecze więc wierzono w różne bzdury ,

ocenił(a) serial na 6
kasjana

Ten trzeci to de Nogaret właśnie:) Jakub de Molay przeklął (podobno:): króla Filipa, papieża Klemensa i rycerza Wilhelma:)czyli Guillaume de Nogareta

ocenił(a) serial na 6
kasjana

SPOILER! I chyba rzeczywiście przesunęli datę śmierci Joanny z Nawarry - i pewnie połączą ją ze zgładzeniem Templariuszy.
Zresztą jej śmierć była bardzo zagadkowa i nie wyjaśniona. W serialu obstawiam króla lub de Nogareta jako morderców:)

nan_s

Akcja dzieję się w 1306 ( 15 lat po upadku Akki 1291),
- pojawia się Papież Bonifacy który zmarł 11 października 1303 czyli 3 lata wcześniej niż dzieję się akcja serialu.
- król Filip IV nie żywił wielkiej sympatii do Templariuszy, był bardzo zadłużony u nich a nawet oskarżył ich o herezję ale to w 1307.
- jeśli chodzi o ślub księżnej Izabeli to było to ustalone już od dziecka że poślubi następce tronu Anglii Edwarda II wiec ukazany dylemat w serialu nie miał miejsca (nawet nie mógł gdyż Papież Bonifacy nie żył) a Izabela poślubiła księcia Anglii w 1308 r.
- niestety 1306 roku nie żyła już królowa Joanna z Nawarry zmarła w 1305 r. więc nie mogła mieć romansu z Templariuszem i wg nie mogła brać udziału w akcji serialu.

Devitz

Np. Spartakus był też słaby na początku a potem co było nie wiem czego oczekujecie cały czas, byle były bitwy i się zabijali.
Serial Rzym najlepszy z HBO także bitew praktycznie nie pokazywano, tylko kilka minut w pierwszym odcinku w Galii i potem Filippi tylko w drugim sezonie, ale dla lubiących Rzym i historię była to rewelacja i tak samo będzie tutaj, bo takich filmów bardzo mało tym bardziej o Templariuszach, tylko jak już dokumentalne lub jakieś fantasy-przygodowe i pokazani są Templariusze. Jedyny i najlepszy film co był to Królestwo Niebieskie.

Leszek_Ga

Jestem miłośniczką seriali historycznych. Nie można Rzymu stawiać w takim towarzystwie. Jest poza kategorią;) Im więcej seriali oglądam, tym bardziej jestem przekonana, że Spartakus to też arcydzieło. Zero prawdy historycznej Ilość przekłamań przerasta najgorsze rzeczy, które oglądałam. Teraz nie razi mnie nawet czarny Jan Apostoł i azjatycka Magdalena w AD Bilbii Ciąg Dalszy. Najlepsza rzecz o średniowieczu to Filary Ziemi. Co do Templariuszy, gdzie jest Jacques de Molay? Jest stareńka adaptacja z lat 70 tych - Les Rois Maudits - Królowie Przeklęci w rodzaju Ja, Klaudiusz.
Nightfall, to niestety tylko fall. To nie są Templariusze.

ocenił(a) serial na 6
Isa_bella_H

Masz rację:) "Rzym" i nawet "Spartakus" to świetne seriale seriale historyczne - bo tam obok historii stworzyli ciekawą fabułę.

Mi też brakuje de Molaya - przecież akcja dzieje się w Paryżu. De Molay był chyba chrzestnym Izabeli lub któregoś z synów Filipa. Ogólnie przyjaźnił się z królem. Skoro jest król w każdym odcinku - to i de Molay powinien być!Obawiam się natomiast, że może postać Landrego kreują na takie trochę połączenie romantycznego rycerza i de Molaya!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones