PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765492}

Templariusze

Knightfall
6,6 9 231
ocen
6,6 10 1 9231
Templariusze
powrót do forum serialu Templariusze

Obejrzałem cały sezon. Serial ma tyle z historią co koń z koniakiem. Realia tamtych czasów zupełnie niezachowane, kostiumy żałosne, niepoprawne, wymyślone, a wielki mistrz ma na sobie... flagę Gruzji... Nie mam pojęcia kto stworzył to, ale na pewno nie chciało mu się ruszyć i zaglądnąć choćby do źródeł. Sceny batalistyczne są wręcz bolesne dla oczu. Nie mają sensu. Są monotonne. Serio? Ciężkozbrojna kawaleria będzie schodzić z koni by walczyć z wieśniakami? co za głupota! A wiecie co jeszcze jest głupotą? Romans templariusza z królową... Oni nie mogli nawet dotykać kobiet i tak, było to przestrzegane. To były inne czasy i inna moralność ludzka. To zupełnie nie ma sensu. Do zakonu również nie wstępował byle kto, jak ten arab, czy gość ze wsi. To zakon rycerski. Nawet sierżanci, którzy nie byli rycerzami, wywodzili się z mieszczaństwa co najmniej i najczęściej byli wcześniej w armii jakiegoś państwa. Wymieniać można długo. Fabuła leci jak człowiek ze sraczką do kibla. Nawet nie ma sensu komentować. Motyw pomarańczy jest chyba najgłupszy...

- Pozdrawiam - rekonstruktor, historyk, odtwórca roli templariusza na wielu inscenizacjach historycznych i turniejach.

ocenił(a) serial na 3
RedHitmaN

Asasynow sie naogladali i chcieli tez miec jablko edenu, a ze nie mogli, to im wyszla mandarynka... bo na pomarancz to mi tez nie wygladalo :P Zgadzam sie ze wszystkim. Dla mnie ten serial to droga przez meke, a nie chodzi o to, ze jak nie potrafie ogladac fantasy, umownosci. Po prostu tutaj tego nie ma dobrze zrealizowanego, jest bawienie sie w powage z tymi realiami historycznymi i po prostu bardzo glupie zachowania bohaterow przyczynowo-skutkowe juz niezaleznie od realiow i moralnosci innej, czy mogli lub nie mogli na cos tak zareagowac. To w ogole jak jest jak fanfik malolaty, ktora jednej ksiazki nie przeczytala, a wiedze o Sredniowieczu czerpie wlasnie z takiego chociazby GOTa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones