PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=402989}

Teoria wielkiego podrywu

The Big Bang Theory
8,0 168 170
ocen
8,0 10 1 168170
7,4 7
ocen krytyków
Teoria wielkiego podrywu
powrót do forum serialu Teoria wielkiego podrywu

Jedzenie

ocenił(a) serial na 10

Zauwazyliscie ze podczas sceny w ktorych jedza, aktorzy dlubia widelcem a w ogole niejedza?
Ogladam powtorki i denerwuje mnie to

ocenił(a) serial na 10
glorusek

Dokładnie się temu nie przejrzałam, ale Sheldon często wspomina przy jedzeniu o czymś obrzydliwym i wszyscy tracą apetyt. Amy też parę razy coś takiego powiedziała, aż się skrzywiali i odsuwali talerze.

ocenił(a) serial na 10
glorusek

Też oglądam jeszcze raz, właśnie obejrzałam odcinek 2x06 i wszyscy jedli... W poprzednim odcinku, czy tam dwa wstecz, Penny też coś tam zajadała, także póki co nie widzę problemu... Ale zwrócę na to uwagę :P

glorusek

ja wczoraj oglądałam 7x22 (Dzień "Gwiezdnych Wojen") i Penny jadła na samym początku :)
Ostatnio (nie pamiętam jaki to odcinek) zjadła ostatniego pierożka i sheldon jej coś tam dogadał.

ocenił(a) serial na 8
glorusek

A propos jedzenia, to zauwazyliscie, ze oprcz kiedy wieczorem jedza gotowce w dzien zawsze maja salatke? :D A w pozniejszych sezonach popijaja tylko woda ale za to dorzucili wiecej wina :D

ocenił(a) serial na 9
quandzia

masakra, jeśli inne sceny nie uderzają, to te w stołówce w caltechu sa beznadziejne dlatego ze oprócz aktorów dłubiących w nieciekawych talerzach (jakos nigdy nie ma czegos dla odmiany tylko wiecznie cos co jedza króliki) sa w kolo statyści dłubiący w talerzach..

glorusek

Regularnie jedzą na serio ale jakbyś obejrzał "wpadki" z sezonów, to dużo powtórek jest bo np. się zakrztusili i pewnie dlatego wpierw mówią co mają powiedzieć - dłubiąc w talerzu ;)

użytkownik usunięty
glorusek

Też to zauważyłam, ale tłumacze to tym, że nabawiliby się nerwicy żołądka, gdyby mieli zawsze naprawdę jeść zważywszy na ilość scen z jedzeniem razy duble danej sceny.

hehe, wspominali o tym w jednym z odcinków "zza kulis" - ale nie pamiętam, czy chodziło, o to, żeby nie mówić z pełnymi ustami, czy żeby nie brakło jedzenia, czy jeszcze coś innego :)

ocenił(a) serial na 8
minor_swing

W tym cały sens, chcą zrobić możliwie dobre sceny, to muszą je powtarzać, a jednak brzuchy mają ograniczoną pojemność :)

glorusek

Dokładnie!!! Zauważyłem to samo!!! Nawet chciałem o tym napisać, ale zauważyłem Twój komentarz. Jest jeszcze kilka takich dziwnych ich zachowań. Np. Penny, która jak zawsze myśli, zawsze tak dziwnie mieli językiem w ustach dziwnie je wyginając. Lub kiedy Leonard wychodzi z mieszkania zawsze podchodzi do laptopa na biurku i niby coś kończy, wylicza, czy go gasi??? O ile wiem ale laptopa wystarczy zamknąć by go wyłączyć.

ocenił(a) serial na 10
Archangelus Raphael

Co za debilizm. Jak go zamkniesz, to go wygasisz, ale nie wyłączy się. Trochę wiedzy naprawdę. Jeśli mają dziesiątki dubli, to mają bez przerwy jeść? Pomyśl trochę.

formulaoneyo

miałam już coś odpowiedzieć na ten komentarz, ale dzięki że mnie uprzedziłeś

glorusek

Oglądam ten serial od początku i zwróciłam uwagę, że bardzo często jedzą! Jest nawet odcinek „Katalizator Spaghetti”, gdzie Penny robi Spaghetti z parówkami i jedzą je razem z Sheldonem.

glorusek

Ale wiesz że sceny powtarza się po kilka kilkanaście razy i muszą zachować to jedzenie na ewentualne duble, albo też tyle razy robili duble że już we wcześniejszych scenach się najedli pewnie te powody się przeplatają, albo tylko jeden jest prawdziwy.

glorusek

tego nie zauważyłam, ale denerwuje mnie że jak Sheldon podaje hot beverage to leje zimną wodę (albo i nie bo poziomu cieczy nigdy nie widać XD)

glorusek

Bzdura, często jedzą.

glorusek

A ja odnoszę przeciwne wrażenie - że jedzą non stop i wcale nie udają, widać wyraźnie. Ale ja jestem dopiero na 3 sezonie, może później się zmienia.

ocenił(a) serial na 8
mippek

Nie jedzą tylko często są sceny z jedzeniem, dlatego ci się wydaje, że jedzą non stop ale przypatrz się, ze nie jedzą tylko dłubią widelcami i czasem ktoś weźmie jakiś mały kęs. A tak jest tylko dłubanie i dłubanie w tym jedzeniu, Samego jedzenia jest niewiele.

ocenił(a) serial na 10
glorusek

ciągle tylko dłubią i czasem wezmą gryza, też się temu przyglądałem i czasem już mnie to irytowało jak widziałem, że tylko dłubią i dłubią w tym żarciu Xd

glorusek

Na pewno na planie podczas krecenia zmarnowali mnostwo zarcia!

ocenił(a) serial na 9
glorusek

Wydaje mi się (choć 100% pewności nie mam), że gdzieś widziałem materiał filmowy, w którym członkowie obsady wypowiadali się, że jeśli coś im nie smakowało (a są tam rzeczy oryginalne z różnych kuchni) albo czegoś jeść nie mogli, to właśnie w ten sposób zakrywali to. Najdłużej bodaj robił to Howard w jednym odcinku, kiedy chyba przez 2 minuty sceny zabierał się do burgera z dodatkami i Bernadette, która przez kilka 'skoków' kamery dłubała w sałatce, a nie mieli nic do mówienia takiego pilnego :D

glorusek

Mnie natomiast denerwowało, że oni chodzą tam strasznie grubo ubrani po domu. Howard ma zawsze golf i na to grubą koszulę, Raj zawsze mają koszulę, sweter i na to jeszcze bluzę, a pewnie pod spodem podkoszulek. Leonard chodzi w kurtce cały czas itd. Gdybym miał w mieszkaniu z 10 stopni to może bym się tak ubierał, przy pokojowej temperaturze to muszą być przecież jakieś męczarnie, aż żal patrzeć.

glorusek

Może dlatego, że większość scen ma miejsce przy jedzeniu, a reżyserzy kręcąc serial robią po kilka nawet kilkanaście powtórek ze scen. W takim trybie na koniec serialu wszyscy ważyliby grubo ponad 150kg.

glorusek

To przez ilość dubli, zgadza się. Ale dłubią dlatego, że finalnie do odcinka może na początek trafić ostatnia dogrywka a wtedy scena zaczynałaby się przy pustych talerzach a kończyła przy pełnych.
Widać to doskonale na scenach z barów czy przy jedzeniu lodów - np. jedną scena a na przemian w drinku jest jedna lub dwie słomki.

ocenił(a) serial na 10
glorusek

Dlatego bo te sceny były kręcone po kilka, a nawet kilkadziesiąt razy, sceny jedzenia w filmach i serialach to zagwostka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones