PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465138}

Terapia

In Treatment
8,0 4 211
ocen
8,0 10 1 4211
Terapia
powrót do forum serialu Terapia

Zaczalem ogladac In treatment ot tak. Teraz jestem na S03E17. Spodobal mi sie caly serial. Wczesniej przez lata ogladalem glownie polskie produkcje. Z angielskich ogladam w zasadzie tylko Covert Affairs, The Secret Circle, Prime Suspect, Ringer. Za filmami niespecjalnie przepadam. Co Wam się podobało ze światowych seriali i w obejrzenie których warto zainwestować trochę czasu? Słyszę od czasu do czasu o "six feet under" i "rodzinie soprano" albo "90210".

ocenił(a) serial na 9
piter236

Oj, ciężka sprawa, bo mało jest seriali, które podobają się wszystkim.
Jaki lubisz gatunek? Wolisz komedie czy dramaty? Musi być dużo akcji czy nie?

Na pewno mogę polecić Dextera - to generalnie większość lubi. Aktualnie wychodzi 6-ty sezon.

FTW

Nie lubię wampirów. Z tych, które ogladalem/ogladam i mi sie podobaja:

polskie: 1. Na dobre i na zle (lekki, na piatkowy wieczor, pewnosc siebie bohaterow, akcja), 2. dawniej Pierwsza Miłość

zagraniczne:
1. Covert Affairs (fajne polaczenie lekkości mimo ze serial przedstawia prace w CIA),
2. Flashpoint (akcja, negocjowanie z zakladnikami, taktyka, ogolnie - jak ogladam to nie chce sie przerywac)
3. The Secret Circle (tajemniczosc),
4. Prime Suspect (pewnosc siebie bohaterki, malo zawile a zarazem kryminalnosc a nie tak jak w W11, ze mowa o bracie siostry męza ojca i mozna sie pobubic)
5. Ringer (tajemniczosc, siostry)
6. In Treatment (gra aktorow, ciekawość, cos ciekawego, bo to tylko gadanie a tez nie chce sie odchodzic czasami od telewizora)

filmy? 1) conviction, 2) prawnik z lincolna, 3) Iron-Man, 4) Spider-Man (wszystkie czesci, bo lubilem serial jako dziecko), 5) Moon, 6) SWAT Firefight, 7) Adam, 8) Bezmiar sprawiedliwości, 9) Strzelec, 10) Spis drani, 11) Buntownik z wyboru, 12) Tactical force, 13) 3 częsci Milenium,

to ostatnio ogladalem. I co proponujesz? Byl jakiś serial HBO o lesbijkach, może spróbować?

ocenił(a) serial na 9
piter236

Widzę, że dość różnorodnie. Dlatego ciężko będzie podać jakiegoś pewniaka, ale jest też szansa, że jak weźmiesz cokolwiek z seriali ogólnie uważanych za dobre, to ma się szansę Ci spodobać.
HBO robi bardzo dobre rzeczy (to o lesbijkach nazywa się "The L Word"). Podobnie jak stacje Showtime i AMC.
Mogę Ci wypisać kilka bardziej znanych tytułów z ostatnich lat, Posprawdzaj opisy i jak coś się spodoba, to możesz obejrzeć kilka odcinków.

fantasy / sf:
Game of Thrones
Lost
Battlestar Galactica
Stargate

komedie:
How I Met Your Mother
The Big Bang Theory
Glee

dramaty:
Dexter
Dreaking Bad
Sons of Anarchy
Boardwalk Empire
Spartacus
Mad Man

wojenne (krótkie):
Band of Brothers
Generation Kill
Pacyfic

Nie oglądałem wszystkich, ale to są tytuły, które każdy w światku serialowym co najmniej kojarzy. Na pewno coś wybierzesz :).

Six Feet Under i Rodzina Soprano to solidne pozycje, 90210 też ponoć dobre w swojej klasie, ale targetem są raczej nastolatki.

ocenił(a) serial na 9
piter236

must see !! dla fana seriali: Six Feet Under, The Sopranos, The Shield, The Wire + ode mnie równie genialne Entourage i Friday Night Lights

Pauleta

Jesteśmy 3 tygodnie po zadaniu przeze mnie pytania. I tak. W tym czasie obejrzałem 4 sezony Breaking Bada. Zastanawiam się nad obejrzeniem czegoś jeszcze, jednak wątek: "rodzina-mafia" jakoś mnie na razie nie kręci. Inne seriale, które sprawdzałem:

- The Wire, NIE, bo: 1) dostępny w 4:3, 2) odcinki długie, 3) pilot mi jakoś nie przypadł do gustu, a może niesłusznie?
- Community, nagrodzone Emmy, niespecjalnie mi się spodobało, poza 2-3 scenami na cały odcinek
- Dexter, chyba jestem zbyt wrażliwy na krew, na punkcie której główny bohater podobno ma obsesję?
- Boardwalk Empire? Kiedyś oglądałem 1 odcinek, trochę mnie przynudzał, może niesłusznie?

Myślę o:
http://www.filmweb.pl/serial/Uk%C5%82ady-2007-432002
http://www.filmweb.pl/serial/Dochodzenie-2011-576962

ocenił(a) serial na 9
piter236

ja się wypowiem na temat The Wire - nie ma co się zrażać złym pilotem, bo tak to bywa już w serialach HBO, że na początku nie musi się podobać, mi zaczął tak bardzo dopiero po 7 odcinku, ale wcześniej potrafiłem dostrzec jego walory - dlatego polecam kontynuować, bo serial naprawdę jest TOP, no chyba że kompletnie nie pasuje ci taki klimat, czy styl to wtedy odpuść, a jeśli lubisz takie klimaty to włącz The Shield - tam po 1. odcinku opada szczena, a dalej jest już tylko lepiej!
I na koniec, znów się powtórzę - Six Feet Under - serial number 1, po prostu nie da się go nie doceniać, jak dla mnie arcydzieło :)

Pauleta

Polecam Dochodzenie (The Killing), Revenge, Once Upon a Time i American Horror Story ;) Dwie pierwsze pozycje według mnie są genialne ;)

piter236

Układy to fajny serial ale tylko przez 2 pierwsze sezony. Trzeciego nie dało się obejrzeć bo strasznie nudzi. Przyjemny i ciekawy jest Revenge. American Horror Story jest bardzo ciekawy, ale pierwsze odcinki radzę oglądać w dzień i nie samemu. Ja tak nie zrobiłam i później żałowałam:) Ciekawe intrygi są w Spartakusie: Krew i piach - tyle, że dużo tam walki i krwi osobiście te sceny przewijałam ale i tak serial warto było obejrzeć. Dochodzenie - ujdzie. The Wire - z czasem robi się ciekawy, ale dla mnie bez rewelacji.

madziula8421

Dziękuję za propozycję.
Jakie pozycje polecilibyście z seriali HBO? W grę wchodzą dramaty, które _nie_ dotyczą historii, krwi, wampirów itp.

ocenił(a) serial na 9
piter236

osobiście poleciłbym każdy serial HBO, w zasadzie ta marka mnie jeszcze nie zawiodła i wszystko co produkuje to perełki, a więc (kolejność nieprzypadkowa):
1. Six Feet Under
2. The Sopranos
3. The Wire
4. Entourage (komediowy, aczkolwiek rewelacyjny, niewątpliwie Ci się spodoba)
5. Band of Brothers (wojenny)
6. Generation Kill (wojenny)
7. Tell Me You Love Me (mało znany serial, ale naprawdę znakomity dramat)
8. The Corner
+ mini serial Angels in America

ocenił(a) serial na 10
piter236

To ja polec film, przypominał mi trochę klimatem "In treatment". Od razu zaznaczam, że jest to kino niszowe (6 głosów na FW...). Cały film to właściwie dialog między psychiatrą (który właśnie ma popełnić samobójstwo), a synem pacjenta, który próbuje go przekupić by ten orzekł o niepoczytalności ojca. Mężczyźni wdają się w interesujący dialog.

http://www.filmweb.pl/film/Fortune-2009-379836

ocenił(a) serial na 10
piter236

Terapia (internetowa) na wesoło, czyli tym razem w konwencji komedii ("Web Therapy", też HBO):

http://www.filmweb.pl/serial/Web+Therapy-2011-543648

ocenił(a) serial na 8
piter236

Zacząłem oglądać "In Treatment" ze względu na Gabriela Byrne'a, jednego z moich ulubionych aktorów, więc polecam przede wszystkim 2 mini seriale z nim w roli głównej: "Quirke" i "Secret State". Poza tym jest kilka świetnych filmów z jego udziałem, jak chociażby "Ścieżka Strachu" (jedna z jego najlepszych ról), "Podejrzani", "Biały labirynt" i "Stygmaty". Z innych seriali polecam "Kiling", "The Fall", "Peaky Blinders", "Zakazane Imperium", "American Horror Story" (pierwsze 2 sezony świetne, trzeci słabszy, ale też niezły), "Gra o Tron" (głównie pierwszy sezon, pozostałe za bardzo odbiegają od książki) i polski serial "Glina".

ocenił(a) serial na 10
piter236

www.filmweb.pl/serial/The+Booth+at+the+End-2010-560360

Też jest motyw rozmów-wywiadów, ale nie do końca terapeutycznych (chociaż...). Bardzo podobna konwencja, jednak zdecydowanie demoniczna ;]. Warto!

ocenił(a) serial na 10
creep_

Mini-seria o pokutującym księdzu i jego zagubionych owieczkach (jestem w trakcie oglądania, co ciekawe każdy odcinek zatytułowany jest imieniem innej osoby, podobnie jak InT):

https://www.filmweb.pl/serial/Broken-2017-783520

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones