PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465138}

Terapia

In Treatment
8,0 4 211
ocen
8,0 10 1 4211
Terapia
powrót do forum serialu Terapia

Ze zdumieniem przyznaje ze po obejrzeniu dwoch wersji, polska jest o niebo lepsza.
Obiektywnie: terapeuta bardziej podoba mi sie w wersji amerykanskiej, ale jesli chodzi o kreacje postaci to o stokroc bardziej rozbudowane są w polskiej edycji. I choc sytuacje te same, to bardziej skomplikowane polskie realia.
Polecam fanom amerykanskiej wersji, i tym niezdecydowanym czy ogladac wogole serial- Polską.

RudaIsia

uwielbiam polską wersję, obsada jest po prostu rewelacyjna, każda kreacja to popis gry aktorskiej na najwyższym poziomie

mam pytanie dla tych, którzy orientują się w obu wersjach - czy to wierna adaptacja? podobne przypadki, historie? chciałabym obejrzeć też amerykańską, pod warunkiem, że będzie to dla mnie coś nowego...

ocenił(a) serial na 10
agata2504

To ja mam właśnie pytanie odwrotne, bo oglądałam amerykańską. Na pierwszy rzut oka widać, że polska wersja ma więcej epizodów, co już jest dość dziwne.

Wydaje mi się, że część wątków ciężko byłoby tak bezpośrednio przełożyć na grunt polski. W s03 mamy przykład mniejszości narodowej, która ma jakiś szerszy kontekst w USA (i w ogóle w krajach anglosaskich, szczególnie w kontekście outsourcingu, drenażu mózgów), ale w PL nie występuje - mowa o profesorze z Indii. Innym razem (s01) jest pilot wojskowy, który zbombardował cel - jak się okazało: cywilny; polskie kontyngenty zasadniczo są 'pokojowe' (zarządzające), jakieś miny rozbrajają i uciekają przed moździerzami.

Jak jeszcze dodamy, że pierwowzór wersji amerykańskiej jest izraelski (minus trzeci sezon) to już w ogóle trudno ten łańcuch kolejnych adaptacji ogarnąć :). Sytuacje raczej muszą się różnić, ale tak, że motywy pozostają podobnie.

ocenił(a) serial na 9
RudaIsia

jaki tytuł ma polska wersja? I gdzie można ją obejrzeć?

kassulka

Bez tajemnic, jest na HBO

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones