PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=369170}

Terminator: Kroniki Sary Connor

Terminator: The Sarah Connor Chronicles
7,0 12 173
oceny
7,0 10 1 12173
Terminator: Kroniki Sary Connor
powrót do forum serialu Terminator: Kroniki Sary Connor

Jestem człowiekiem, który w dzieciństwie oglądał dziesiątki jak nie setki razy terminatora 2 na vhs. Jedynkę zresztą też, jednak t2 znacznie częściej. Widziałem t2 pierwszy raz jako dzieciak, gdzieś w 96/97. Od tamtej pory wielokrotnie myślałem co było dalej, w też tak mieliście? Jednak Cameron nie miał zamiaru kontynuować historii, aż tu jednak, ku mojej uciesze pojawiła się informacje, że po tych 6/7 latach oczekiwania w końcu poznam dalsze losy bohaterów. No i co? Hmmm... no powstał niezły film, jednak to już nie było to, ale jednak miałem co chciałem. Mam wątpliwości, czy te kontynuacje nie zaprzepaściły przesłania t2, mniejsza o to. Jeśli chodzi o ten serial, na pewno zaspokoił ten specyficzny "głód" w stylu "co było dalej". Te dwa sezony trzymają klimat filmów, może nawet bardziej od t3 i t4, po prostu ten serial kipi od nawiązań do pierwowzorów, stanowiąc ciekawą alternatywę dla kinowych sequeli. Aż trudno mi powiedzieć, kto spisał się lepiej, twórcy serialu, czy t3 i t4. Serial posiada pewne błędy i niekonsekwencje(podróż w czasie samej metalowej czaszki), jednak można przymknąć na to oko. Serial, według mnie ma jedną dużą wadę, skończył się wieloma wątkami, mógł pociągnąć jeszcze 1-2 sezony( nie więcej, bo potem wiadomo, przejada się) a tu koniec pozostawiający wiele pytań bez odpowiedzi. Znowu mam czekać kilka lat, a może wogóle się nie doczekam dalszych losów Sary i Johna?( i Cameron, moim zdaniem jest ciekawą alternatywą dla Arnolda). Jeśli nie będzie 3 sezonu, to moim zdaniem będzie to wielkim świństwem, bo pomyśleć o innych tasiemcowatych gniotach, które się ciągną latami, a tu ucinają historie która miała w sobie jaszcze taki potencjał, to... brak słów. Co niby było nie tak? Oglądalność niska? Wiem, nie każdemu się to spodoba, bo jakby nie było, terminator jest produkcją, przy której trzeba myśleć, stawia wiele pytań na temat tego, co stanowi o naszym człowieczeństwie itd. Widocznie nie każdemu to odpowiada, a szkoda. Jednak taki niedosyt, czasami też jest dobry.

ocenił(a) serial na 10
mcjeremiasz

Historia rzeczywiście była planowana na więcej niż dwa sezony. Serial był produkowany na zlecenie telewizji FOX, jednak okazał się nieco zbyt inteligentny dla "przeciętnego amerykańskiego widza". Tak naprawdę FOX nigdy oficjalnie nie podał co było powodem anulowania serialu. Trochę wspomnieli o niskiej oglądalności, która nawiasem mówiąc sami obniżyli przenosząc serial na piątkowy wieczór.
Fani przeprowadzili szereg kampanii mających na celu ratowanie serialu. Szczegóły znajdziesz w tym wątku: http://www.filmweb.pl/serial/Terminator+Kroniki+Sary+Connor-2008-369170/discussi on/Wiadomo%C5%9Bci+z+savethescc.com,1200083
Ostatnie wiadomości (pochodzące od Thomasa Dekkera) na temat kontynuacji są takie, że są prowadzone rozmowy na temat trzech filmów po 1,5 godziny każdy, które miałyby stanowić zamknięcie historii. Dekker wspomniał jednak o tym, że marka Terminator jest droga i dlatego negocjacje trwają tak długo. Zaznaczył jednak, że nie należy tracić nadziei.

ocenił(a) serial na 9
jacekjan

Hmm... te filmy po 1,5 godziny mogły by być jakimś rozwiązaniem, coś w stylu filmu telewizyjnego, czy mini serialu. Czyli akcje fanów nie przyniosły żadnego efekty? Szkoda.

ocenił(a) serial na 10
mcjeremiasz

Na razie niestety nie przyniosły żadnych rezultatów, choć billboard na ulicach LA był wydarzeniem dość szeroko komentowanym. Warner Bros zarobiło mnóstwo pieniędzy ze sprzedaży DVD na całym świecie, więc wyprodukowanie kontynuacji z pewnością byłoby opłacalne. Tym bardziej trudno zrozumieć dlaczego do tej pory nic konkretnego w tym temacie nie zrobiono, a negocjacje trwają już dwa lata...
Jedno jest pewne - w organizację produkcji jest zaangażowany Brian Austin Green i to między innymi on naciska na WB w sprawie kontynuacji. Tak przynajmniej BAG powiedział na Starfury w zeszłym roku.

jacekjan

Zawsze pozostają jeszcze fanowskie opowiadania, które opisują dalszy ciąg ;)
*nie, wcale się nie reklamuję, bron Boże* :P

ocenił(a) serial na 10
_Anika_

a twoje wymiata :) anika :D

ocenił(a) serial na 9
jacekjan

Jeśli się orientujesz, to czy James Cameron miał wogóle coś wspólnego z tym serialem? Nadzorował jakoś produkcje?

ocenił(a) serial na 9
mcjeremiasz

Nie miał nic wspólnego , ale jako ciekawostkę można powiedzieć że raz wspomniał o Kronikach w kontekście daty dnia sądu, także może dla niego jest bliższa serialowa kontynuacja niż T3 i T4 ;)

jacekjan

Należy, mieć nadzieję, że czekanie kontynuuację, tez jest celem ekonomicznym, aby kontynuacja kronik stawały się bardzo oczekiwanym wydarzeniem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones