PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769361}

Terror

The Terror
7,4 14 833
oceny
7,4 10 1 14833
7,5 8
ocen krytyków
Terror
powrót do forum serialu Terror

Setki stron wciągającej powieści przemycają więcej do historii, a i wszystkiego serial nie był w stanie oddać tak, jak robią to książki. Za to serial zastosował rozwiązania, które były dla niego korzystniejsze, niż gdyby pokazał te z książki, więc cieszę się, że mogłam zobaczyć niebanalną, alternatywną historię. Jednak nie pasowało mi, że wyobrażenia, które miałam podczas lektury, jak i opisy z książki zupełnie odbiegły od świata przedstawionego w ekranizacji. Mam wrażenie, że serial nie oddał męki, cierpienia, ekstremalnych warunków pogodowych, trudności, z którymi borykali się bohaterowie powieści. Być może rzeczy te trudno oddać kamerą. Odnoszę wrażenie, że większość tego "uwielbionego" klimatu oparła się na filtrze kolorystycznym. Co do kolejnego sezonu, raczej nie chciałabym się wgłębiać ponownie w coś podobnego. Serial nie rzucił mnie na kolana. Zresztą wydaje mi się, że cała historia bardziej leży na płaszczyźnie męskich zainteresowań. Sama w sobie jest bardzo dobra, za co ją doceniam, ale nie ujęła w zachwycie mojego kobiecego serduszka na tyle, by w dalszym ciągu interesować się podobnymi rzeczami.

ocenił(a) serial na 4
idj95

Zgodze sie z Toba. Przeczytalam ksiazke, ktora bardzo mi sie spodobala: tak jak piszesz, byl ten 'klimat', jak czytalam to czulam, ze mi zimno. Bylo mi zal bohaterow, bo w ksiazce doskonale bylo opisane jak wszyscy meczyli sie fizycznie i psychicznie. W serialu niestety tego nie czuc, serial jest 'pospieszony' aby cala ksiazke zmiescic w 1 sezonie. Wiele watkow zostalo zmienionych, nie wszystkie rozumiem po co. Rozumiem, ze nie da sie wszystkiego z ksiazki umiescic w filmie i ksiazki glownie sa lepsze od filmow... ale moglo to wypasc o wiele lepiej.

Chcialabym, zeby serial byl dluzszy, mogli by wtedy zrobic serial 'psychologiczny' i pokazac wplyw emocjonalny wyprawy na bohaterow. Mogliby rozwinac kazdego bohatera tak aby kazdego dobrze poznac. Ale z tego co czytalam, to kolejny sezon to inna historia. 'Terror' ma byc serialem typu 'American Horror Story' , gdzie co sezon to inny serial.

Bardzo szkoda, spodziewalam sie czegos o wiele lepszego.

ocenił(a) serial na 6
izus2302

Ahh, tak, pamiętam, ciężka historia. Jedna z tych książek, która wychodzi do czytelnika tak namacalnie, że przez opisy obrazujące ohydę szkorbutu, bezdenny chłód, eskalację problemów, męki bohaterów obciążają psychicznie odbiorcę historii. Do wielu bohaterów autor na tyle mocno przywiązał czytelnika, że do końca ma się nadzieję, że grupka ludzi przeżyje, tymczasem każda kolejna śmierć łamie serce, brutalnie pozbawiając złudzeń na jakikolwiek przebłysk realnej nadziei.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones