PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745545}
6,8 23 331
ocen
6,8 10 1 23331
5,5 4
oceny krytyków
The Defenders
powrót do forum serialu The Defenders

Zauważyliście jak bardzo krzywe i kręcone pod światło sa ujęcia w tym serialu?
Widzimy te paskudne fioletowawo-zielone zarysy postaci przy oknach albo czasami błysk światła wchodzi nam na głowę bohaterów.
To jest naprawdę koszmarne, patrząc na to, że to wysokobudżetowy serial superbohaterski.
Do tego są zaprzeczeniem zdjęć funkcjonalnym, starają się na siłę być dynamiczne, ale robią to wykonując jakieś niezrozumiałe ruchy dookoła i "wchodząc" na losowe postaci, czego przykładem jest pierwsza scena z Mattem w sądzie.
Do tego przy dialogach postaci często na siebie "nachodzą" stojąc po jednej stronie kadru, zostawiając drugą "pustą".
Normalnie jedna postać i jej plecy powinna zajmować lewą stronę, a druga , "przodem do nas" prawą, a przy cięciach to powinno się zmieniać na odwrót.

Nie mogę uwierzyć, że to wyglada tak źle

Fassassin

Mnie najbardziej wkurzała ta scena z kilkoma cięciami w 1 odcinku, kiedy Jessica się obraca wokół mieszkania podczas trzęsienia ziemi. (Obejrzałem jedynie 4 odcinki)

ocenił(a) serial na 4
LordVader345

No ale jak na razie ta scena jako jedyna miała być nakręcona funkcjonalnie, bo te cięcia miały dodawać tam "chaosu"
Chociaz oczywiście zrealizowana fatalnie i nieoglądalnie, zgadzam się z tym, ze niezwykle irytowała

ocenił(a) serial na 6
Fassassin

też to zauważyłem, chociaż mnie to nie przeszkadza a wręcz jest plusem ze względu na swoistą oryginalność

ocenił(a) serial na 4
Darado

To nie jest plus, jeśli stara się byc oryginalne na siłę i nie ma żadnego uzasadnienia.
Takie coś sprawia, ze produkcja sprawia wrażenie amatorskiej zabawy dzieciaków, która dla "fajnego" i "efektownego" wyglądu ponawalają efektów w vegasie

ocenił(a) serial na 4
Fassassin

Na szczęście ze zmianą reżysera(czyli od 3 odcinka) jest dużo lepiej i profesjonalnej.
Od 4 serial jest w pełni oglądalny

użytkownik usunięty
Fassassin

Fotograf sie znalazl

ocenił(a) serial na 4

Czyli co, nie można krytykować smaku jedzenia z restauracji, jeśli nie jest się kucharzem?

użytkownik usunięty
Fassassin

A jak ma niby wygladac serial na podstawie komiksu?

ocenił(a) serial na 4

No nie wiem, może tak jak np 2 serial Daredevila?
Porównując Defenders do byle serialu HBO jest już w ogóle śmieszne.

ocenił(a) serial na 4
Fassassin

*2 sezon

ocenił(a) serial na 4
Fassassin

*to jest już

użytkownik usunięty
Fassassin

Widzisz jakie rozne zdania sa. Bo ja uwazam ze wlasnie najblizej im do daredevila cala akcja i klimatem krecenia. Nie fista a wlasnie devila

ocenił(a) serial na 6
Fassassin

Już myślałam, że to ja jestem jakaś przewrażliwiona na tym punkcie. Pierwszy odcinek pewnie bardzo by się spodobał komuś z epilepsją fotogenną

ocenił(a) serial na 6
Fassassin

Mnie zdjęcia nie raziły tak bardzo, jak kikut Sticka. Rekwizyt pożyczony z jakiegoś filmu klasy b. Przecież serial miał spory budżet...

Fassassin

Posłuchaj a czy kiedykolwiek widziałeś/widziałaś jakiś film NOIR albo NEONOIR?

ocenił(a) serial na 4
Muzycznygumis

Tak, co w związku z tym?

Fassassin

A czy te ujęcia nie przypominają tego gatunku? Nie sądzisz, że to jest celowy zabieg?
To co od razu zaobserwowałem i co jest super w związku z kolorami i pracą kamery - każdy z bohaterów ma swoją tonację kolorystyczną, kiedy pokazują nam jego/jej osobisty wątek.

ocenił(a) serial na 4
Muzycznygumis

Ja nie mówiłem o neonach, geniuszu, a efektu konturu, który tworzy się od kręcenia pod światło

Fassassin

Posłuchaj ale co jest złego w filmowaniu pod światło, nie rozumiem? Czy chodzi o Twoją prywatną preferencję czy chcesz powiedzieć, że to jest niepoprawne w jakiś sposób? Co do Defenders - myślę, że kinematografia stoi na dobrym poziomie, może denerwowało mnie parę rzeczy ale ogólnie było ok, serial ma inne problemy gorsze niż ujęcia kamer.

ocenił(a) serial na 4
Muzycznygumis

To jest bardzo niepoprawne i skutkuje właśnie za ciemnymi postaciami "z naszej" strony i zbytnim rozbłyskiem światła po ich konturach

Fassassin

Stary, powiedz to Rogerowi Deakinsowi:D To mnie rozbawiłeś, nie ma sensu z Tobą polemizować :)

ocenił(a) serial na 4
Muzycznygumis

U Deakinsa nie zauważyłem efektu tych konturów od światła nigdy i zdjęcia zawsze są sensownie i ładnie stylistycznie ułożone

Fassassin

https://www.youtube.com/watch?v=AAdCyg6cccE

ocenił(a) serial na 4
Fassassin

Widzę, że ludzie się częściowo z Tobą zgadzają. Ja też zwracam uwagę na zdjęcia i ruch kamery, i w tym serialu pod tym względem nic mi nie przeszkadzało. Uważam, że pierwszy odcinek był fajny, bo był taki uporządkowany. Te specyficzne miejscami ruchy kamery, rozmazane zarysy postaci dodały temu serialowi uroku. A najbardziej to podobały mi się te podzielone kolory. Matt czerwony, Jessica niebieski, Luke żółty, a Danny zielony. Sceny w restauracji kolorowe.
Momentami tylko w scenach walki było trochę za ciemno. Ale jeśli chodzi o ruch kamery, to nie mam zastrzeżeń.

ocenił(a) serial na 4
balex

Do kolorów nic nie mam, ale jednak serial traci przez nie spójność.
Montaże z przeskoku na postać ogromnie wkurzają

balex

A nie denerwowały cię sceny w których kamera się telepała jakby kamerzysta miał Parkinsona?

Nymeria_Sun

Widziałam gorsze

Fassassin

Mnie również irytują te zdjęcia, praktycznie od samego początku miałem wrażenie, że są nie na miejscu. W co drugiej scenie kamera musi obligatoryjnie zrobić przynajmniej trzy obroty i krzywe zbliżenie z poziomu krocza...

ocenił(a) serial na 6
Fassassin

W jednej scen walki coś zostawiło plamy na kamerze i tak było do końca sceny.

No chyba że to miało symbolizować pot ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones