The Devil's Hour
powrót do forum 1 sezonu

Scenariusz fantastycznie napisany, reżyser geniusz, aktorzy idealnie dobrani i idealnie odegrali swoje role. Zdjęcia, muzyka na najwyższym poziomie. Nie wiem czy widziałem kiedykolwiek równie dobry serial, nie dało się zrobić tego lepiej.
Cała historia spina się idealnie w te 6 odcinków, każda jedna zagadka jest ostatecznie wyjaśniona, oglądam akurat drugi raz od początku, żeby wyłapać smaczki których nie zauważyłem za pierwszym razem (a nigdy tak nie robiłem do tej pory).
Oceny poniżej 7 można śmiało uznać za trollowanie, rozumiem że gusta są różne ale nie da się temu serialowi dać mniej, po prostu :) No, chyba że ktoś jednocześnie scrollował po tiktoku / innym instagramie i nie patrzył w ekran.
Polecam mocno, każdy kolejny odcinek jest lepszy od poprzedniego, jazda zaczyna się od 3. odcinka a ostatni to mistrzostwo :)

adieu_mai

Jak możesz powiedzieć, ze wszystko zostało wyjaśnione? Przecież większość wątków zupełnie nie zostało zakończonych. Co stało się z Gideonem i czy był on w końcu zły? Co z Isaaciem po jego śmierci? O co chodziło w scenie gdy Lucy spotyka się w Gideonem w tym zakładzie? Do tego historia matki, która także widziała to czego inni nie, zaginiony chłopiec, ukryty przez Gideona.

ocenił(a) serial na 8
Bendarczyk

Ej eeeeeeeej, właśnie przeczytałam spojler;( oznaczajcie!!!!

ocenił(a) serial na 8
Bendarczyk

W scenie w zakładzie rozumiem to tak ze Gideon dowiaduje się tam o samobojstwie matki Lucy i w tamtym życiu postanawia temu zapobiec w następnym, (podejrzewam ze szukał sposobu na zmienienie czasu na taki w którym nie trafia do więzienia i jedynym sposobem jest sprawienie ze Lucy zacznie widzieć wspomnienia z innych żyć) dlatego tez matka Lucy w teraźniejszości doświadcza tych „ripples” bo to jest jedyny timeline w którym nie udało jej się popełnić samobójstwa. Co do Gideona to po prostu działa na swoich zasadach moralności bo i tak będzie powtarzać swoje życia w nieskończoność wiec chce robić rzeczy które uważa za słuszne.

Anastrianna

Ja dalej nie rozumiem czemu on czekał 25 lat w celi.

siweq

czekał, bo miał nadzieję, że tym razem ( a TEJ rzeczywistości) Lucy mu uwierzy i -jak sam mówi - dozna czegoś w rodzaju odkupienia. Ale przez to, że jej mówi podczas przesłuchania, że jej syn jej nie kocha - ona mu (w TYM życiu) nie wierzy, potem jeszcze odsłuchuje nagranie od syna na telefonie i Isaac tam mówi m.in że ją kocha. Myślę, że znaczące jest imię syna - nawiązujące do Abrahama i jego syna Isaaca, którego zycie miało zostac poświęcone.

Bendarczyk

po śmierci Isaaca? Lucy przecież zaczęła (kolejne) z żyć - z tym detektywem jako mężem i jako policjantka. Matka miała urojenia, bo też (jak Isaac) "nie miało jej Tu(w tym życiu) być - bo w każdym innym popełniła samobójstwo. Czy Gideon był zły? To już każdy musi ocenić sam. Dal mnie - miał swoje racje. Wybierał "mniejsze zło" - o czym mówi do Lucy w pewnym momencie - że ta ma teraz przed sobą największy koszmar -"wybór mniejszego zła".

ocenił(a) serial na 8
m_pawlikowska

Życie z detektywem to było jej poprzednie życie, to, w którym jej matka się zabiła, ona została policjantką, a pod koniec życia Gideona przyszła do niego do więzienia.

Co do śmierci Issaca natomiast - moim zdaniem całkiem prawdopodobne, że wcale nie zginął - Lucy nie mogła go znaleźć w domu, a chłopiec umiał przecież przeskakiwać między różnymi rzeczywistościami.

ocenił(a) serial na 5
adieu_mai

Oceniłem poniżej 7 i nie uważam, żebym trollował. Ocenę 10 też uważam za przegięcie. Różne są gusty i tyle.

nowaczek1

Brawo Wojowniku! pokazałeś na co Cię stać (just kidding ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones