PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789148}
7,4 127 154
oceny
7,4 10 1 127154
6,9 20
ocen krytyków
The End of the F***ing World
powrót do forum serialu The End of the F***ing World

Ponoć nie był psychopatą ( co sam później zrozumiał) , bo po zabiciu czlowieka nie czuł przyjemności, żałował. Jednak przejawial wiele nienormalnych zachowań: zabijał zwierzęta (co ponoć zawsze świadczy o zrytej psychice dziecka - mozemy się spodziewać że na pewno będzie to zły człowiek), samookaleczał się. Ja wiem, że wiele nastolatków przejawia destrukcyjne zachowania, no ale są jednak jakieś granice.
co gorsza, James budzi pozytywne odczucia. Jest to naprawdę dziwne, szczególnie dla kogoś takiego jak ja, kto nawet muchy by nie skrzywdził.
nie sądzicie, że te zachowania nie pasują do postaci Jamesa? że jego przemiana jest bardzo chaotyczna i nagła? mam tu na myśli scenę z psiakiem, wyraźnie została napisana tylko po to by pokazać przemianę Jamesa - kiedy wyszedł ze skorupy nie był w stanie skrzywdzić bezbronnej istoty.
wiem, że serial bazuje na uproszczeniach, a ludzka psychika jest bardzo wielowymiarowa, ale i tak uważam, że coś tu nie pasowało.

ocenił(a) serial na 7
applellinge

Zacznijmy od tego,że dzieciak miał 7 lat kiedy zobaczył matkę,która wjechała samochodem do jeziora/zbiornika... w scenie ,gdzie zabija zwierzęta czy wkłada rękę do gorącego oleju widać dziecko,a nie nastolatka...podejrzewam,że odstęp czasowy od tego traumatycznego zdarzeni był nie wielki... nie chce wchodzić w psychikę bohatera i uważam,że ty też nie powinnieneś,ale myślę że dzieciak gdzieś tam nieświadomie to przeżył,mam wrażenie że sprawdzał swoje uczucia po całej tek sytuacji z jego matka. Prawdopodobnie przestał odczuwać jakiekolwiek emocje,nie otrzymał pomocy psychologicznej/psychiatrycznej...był zagubiony! Wcale mu się nie dziwie ! No wyobraź sobie małego człowieka,który widzi coś takiego!jak ma to zinterpretować,zrozumieć ? No jak ? Pytanie bez sensu.

ocenił(a) serial na 7
applellinge

Tak naprawdę nigdy nie był psychopata,to co widział popchnęło go do tego,nie miał na to wpływu. Ludzka psychika jest bardzo kruchliwa,łatwiej komuś zrobić krzywdę psychiczną niż tą fizyczną. Różnica jest taka,że kiedy złamiesz ręke to ona i tak dojdzie do siebie po jakims czasie,z psychika jest gorzej,nie ma czegoś takiego jak określony czas dojścia do „siebie”. Ciężko mi to wytłumaczyć,ale mam nadzieje ,że coś zrozumiałeś z mojego wywodu :P
pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones