The End of the F***ing World (2017-2019)
The End of the F***ing World: Sezon 2 The End of the F***ing World Sezon 2, Odcinek 8

Odcinek 8

Episode 8 25m
8,0 707
ocen
8,0 10 1 707
The End of the F***ing World
powrót do forum s2e8

W gruncie rzeczy nic nowego, aktorsko poprawnie, ale postacie w gruncie rzeczy ze sobą nie rozmawiają. Ot, opowieść dla nastolatków, których chyba ma poruszyć wizja dwóch postaci, które są (oh, ah) tak bardzo "dorosłe" i obojętne. Większość krótkich dialogów kończy się na "Ok". W drugim sezonie to samo, postać Bonnie nie odbiega od dwójki głownych bohaterów. "Chcesz ciastko?", obojętne: "Ok.". Ile takich dialogów było między bohaterami? Scenarzyści się nie wykazali. Mądrości w stylu: "Przestałam czuć cokolwiek, to tak fajnie przestać czuć" 20 minut jednak widać, że coś czuje, ale nieśmiertelna odpowiedź "Okej". Kiedyś ktoś policzył ilość faków w scarface. Ciekawe, czy ktoś by się podjął podliczenia tych "Ok" w tym tworze. I to nie w wykonaniu jednej postaci, wszystkie na jedną modłę.

Innoame

A moim zdaniem to serial dla introwertyków w każdym wieku. Jeśli Ci się nie podoba, to po prostu masz szczęście nie być jednym z nich. Gratulacje. W takim wypadku nie polecam też filmu "Drive" (2011).

ocenił(a) serial na 3
Hypnotoad

Tak się składa, że jestem introwertyczką, ale moim zdaniem problem jest nieco bardziej złożony i objawia się nieco inaczej, niż w odpowiadaniu obojętnie "Ok" na 90% pytań.

Innoame

Z tego co pamiętam, dialogi były skąpe słownie i emocjonalnie, bo kontrastowały z rozegzaltowanymi, wylewnymi monologami wewnętrznymi bohaterów.
Mnie to zestawienie nie raz ubawiło, ale rozumiem że masz prawo do innego odbioru i wrażliwości.

Przy okazji tej rozmowy przypomniał mi się kolejny introwertyczny film, który chętnie sobie przypomnę - "This Must Be the Place", również z 2011. Czyżby to był rok introwertycznego kina? Może jeszcze coś znajdę, kto wie? :-)

W każdym razie, jeśli jesteś introwertykiem, to również ślę gratulacje. Zazwyczaj są bardzo inteligentni.



"INTROVERTS UNITE

separately

in your own homes"

xD

Hypnotoad

Introwertycy zazwyczaj nie są "bardzo inteligentni". Zazwyczaj są przeciętni.

homoxymoronomatura93

To musi być prawda, skoro napisał to random z internetu.

Hypnotoad

No właśnie. Napisałeś, jesteś randomem, więc sprawdziłem i to co napisałeś to nieprawda.

ocenił(a) serial na 8
Innoame

Nie masz czuja, your bad.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones