PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721026}

The Expanse

8,0 24 368
ocen
8,0 10 1 24368
8,0 4
oceny krytyków
The Expanse
powrót do forum serialu The Expanse

Super klimat, fabuła i intryga, kostiumy i sceneria ( widać, że nie żałowali pieniędzy), nawet aktorzy którzy przez pierwszych parę odcinków mnie do siebie nie przekonywali na końcu ciężko było mi się z nimi rozstać. W końcu coś na miarę ostatnich lat w końcu mamy 2016 za chwilę 2017 a wciąż 3/4 seriali wygląda jakby nagrywano je w latach 90 a w dodatku przy na 100% mniejszych nakładach pieniężnych.. Nie czytałem książek ( bardzo dużo złych opinii na temat podziału na 2 tomy i samego tłumaczenia ) ale chyba do lutego ciekawość mnie zeżre i zwyczajnie je przeczytam. Słyszałem, że ogółem w tym "uniwersum" napisano aż 6 książek, czytał ktoś może wszystkie? Czy każda jet kontynuacją poprzedniej (lub retrospekcjami) książki o tej samej historii czy może następne traktują o innych bohaterach? Jestem ciekaw w ilu sezonach rozwiąże się cała intryga.. Mało sezonów - szkoda, bo mało oglądania, dużo sezonów - ryzyko, że po X sezonie zaprzestaną nagrywania kolejnego i historia nigdy się nie rozwiąże no i ryzyko, że serial bardzo zwolni historię i zrobią z tego flaki z olejem.

Juventus0

Z tego co mi wiadomo to trzy kolejny książki są kontynuacją "Przebudzenia Lewiatana". Czytałem tylko Dwie pierwsze więc trudno mi powiedzieć z doświadczenia.

ocenił(a) serial na 8
Yorhn

I jak oceniasz książki? Bo mi to troszkę pachnie cyklem 'Hyperion' Dana Simmonsa. Jest ekipa bohaterów, są rządy planet, jest kosmiczny spisek.

ocenił(a) serial na 10
Lukas_Art

Czytam przebudzenie Lewiatana i fajnie się czyta . Styl przypomina Pieśni lodu i ognia Martina . Mam nadzieje , że wydadzą następne tom nr 5 bo powinienem się z tym wyrobić za dwa miesiące do Gorączki Kiboli

ocenił(a) serial na 8
michalkuc1993

Jeszcze tylko kiboli tam brakowało ;D

ocenił(a) serial na 9
Juventus0

Ja czytam czwartą. W poszczególnych tomach pojawiają się różni bohaterowie, ale Holden i jego ekipa są we wszystkich częściach jak dotąd.

Juventus0

Jeśli zdejną ten serial bez godnego zakończenia, niech ich piekło pochłonie. Amen.

ocenił(a) serial na 9
Juventus0

Bezkonkurencyjny w tematyce Sci-Fi skierowanej do STARSZEGO WIDZA.
Co masz na myśli pisząc starszego? Czy chodzi o inteligentniejszego?

Brudnybojek

Pewnie ma na myśli to co odróżnia widza nastolatka od widza 30+
Niestety sporo produkcji SF jest przeznaczona dla nastolatków i wymagający widz nie znajdzie tam nic dla siebie.

Brudnybojek

pewnie chodzi mu o widza, ktory nie skupia sie na ilosci wybuchow, a jakosci fabularnej. Obecnie trend w filmach sci-fi (szczegolnie tych wysokobudzetowych) jest dosc oczywisty, a skoro jest taki a nie inny, musi byc on wypadkowa oczekiwan widza (bo w Hollywood taka sama wage co do produkcji przywiazuja do marketingu i badan oczekiwan spolecznych), do ktorego ma to kino trafic (a wiec mlodego).

ocenił(a) serial na 10
jolowanila

Wiek wbrew pozorom nie odbywa tu większej roli. Oczekiwania względem serialu zależą raczej od intelektu.

ocenił(a) serial na 8
Brudnybojek

Większość seriali sf to produkcje dla dzieci i młodzieży. Ta jest jednak trochę poważniejsza i dojrzalsza.

ocenił(a) serial na 8
Juventus0

Choć wypada już średnio przy "Battlestar Galactica", czy "Gwiezdnej Eskadrze", albo i "Ziemia 2".

grabarz1987

Battlestar Galactica nie utrzymał poziomu tak długo jak The Expanse.

ocenił(a) serial na 8
fenio_px

Uważam, że zachował do ostatniego odcinka. Fabuła, efekty, klimat. Ale to moja subiektywna opinia.

grabarz1987

Tego się nie da porównać. Przede wszystkim BSG był chyba zaplanowany z góry na 4 sezony - mając pełny plan, nie obawiając się o kwestie pieniężne, działasz inaczej. Dla mnie ostatni sezon skopali, wciskając tam elementy nadprzyrodzone, duchy, zjawy czy chrześcijańskie pierdy (te ostatnie niestety pojawiały się też w poprzednich sezonach).

grabarz1987

Też tak uważam, pięknie zamknięty serial.
Spróbuję obejrzeć ten Expanse, bo zrozumiałam tego "starszego widza" właśnie jako nastawionego na fabułę, a nie wybuchy. Jestem zdecydowanie zwolennikiem teorii, że wiek widza ma ogromne znaczenie.

ocenił(a) serial na 10
fenio_px

BSG z ostatnia serią to prawie gniot.

blackshmit

Ale pierwsze sezony są dobre.

użytkownik usunięty
Juventus0

xD temu filmowi bliżej do fantasy niż science, ech...

ocenił(a) serial na 9

Podasz jakies konkrety, czy to kolejna "opinia"?

użytkownik usunięty
sylwiuszp

przypuszczam że serial skupia się głównie na osobach i ich emocjach i nie powinienem zwracać uwagi na kwestie techniczne, no ale statek zawracający w pierwszym odcinku na zasadzie włączenia silników odrzutowych w próżni mnie rozwalił, obejrzę sobie więcej, postaram się nie zwracać na to uwagi...

ocenił(a) serial na 9

Nie kojarze takiej sceny oprocz Cantenbury'ego, ktory zrobil "flip and burn", czyli zeby w miare szybko wyhamowac obrocil sie z uzyciem silnikow manewrowych i wyhamowal za pomoc glownych. Poza tym polecam Ci kanal "Let's do science" na youtube https://www.youtube.com/channel/UCEkuXQw10MFr3eOKNfzsfrQ/videos gdzie gosciu rozkminia rozne kwestia zgodnosci scen z nauka w Expanse. Owszem, czasem pewne drobne odstepstwa od praw fizyki wystepuja w serialu (np. dzwiek w prozni), ale jest tego niewiele i raczej mialo za zadanie wzbogaic strone AV filmu. Stopien zgodnosci z prawami fizyki jest na tyle niespotykany jak na sci-fi, ze The Expanse pojawil sie nawet na okladce "Physics Today" w 2016 https://physicstoday.scitation.org/toc/pto/69/12?expanded=69...

użytkownik usunięty
sylwiuszp

No dobra, powoli się rozkręca, dam mu szansę :>

ocenił(a) serial na 9

Milego ogladania ;-) Chlopaki postarali sie o szczegoly w tym serialu, tylko do ogladania potrzeba nieco skupienia. Jakbyniepaczec sporo wyszukala info jak tworcy serialu kazdy element powaznie traktowali - polecam: https://www.youtube.com/watch?v=Sv1ZLe0MTsg

ocenił(a) serial na 8
Juventus0

Z seriali science-fiction najważniejsze/najlepsze to raczej:

X-Files 1993-2002 imdb 8,7 (pierwsze 6 sezonów ma b.wysoki poziom. 5 złotych globów nieprzypadkowe)
Zagubieni 2004-2010 imdb 8,4
Battlestar Galactica 2004-2009 imdb 8,7
Firefly 2002-2003 imdb 9,0 (krótki, ale ma b.wysoki poziom)
Black Mirror 2011-2018 imdb 8,9 (pod koniec tego roku 5 sezon)
The Expanse 2015-2019 imdb 8,4 (zapowiedziano 4 sezon na 2019)
Westworld" 2016-2018 imdb 8,9 (całość ma mieć 5 sezonów)

Jak widzisz niektóre seriale science-fiction są nawet wyżej oceniane.
A takie X-Files teraz ma imdb 8,7, ale kiedyś w okresie popularności miało na imdb 9,0
Expanse jest świeżym serialem na bieżąco i ma na imdb 8,4, ale w ciągu kolejnych 10-15 lat ocena spadnie

ocenił(a) serial na 6
Juventus0

No cóż, jestem w połowie drugiego sezonu i szczerze mówiąc jestem zaskoczony tak wysokimi ocenami. Wg mnie jest to serial dla nastolatków i gdyby usunąć z niego nieliczne sceny seksu i trochę krwi to spokojnie zmieściłby się w kategorii 12 +. Jak na razie, cała fabuła jest mocno schematyczna (choć wciągająca i to jeden z plusów serialu), postacie są fatalnie przedstawione, bardzo stereotypowo, a główny bohater (Holden) jest tak drewniany aktorsko, że Steven Seagal przy nim to prawdziwy maestro. Na plus stenografia statków kosmicznych, ale już zdjęcia bardzo przeciętne. Dużo zbliżeń na twarz, całkiem jak w Modzie na Sukces, a nie serialu s-f. Choć z drugiej strony może to jedna z cech space opery. Ogólnie obejrzeć można, jak człowiek chce się odstresować, bo faktycznie w drugim sezonie pojawiają się emocję. Ale tak generalnie to nie ma tu nic poważnego, to nie ciężar gatunkowy Bladerunnera, więc oceny typu 9-10 są mocno przesadzone. Dla mnie to 5-6, ale ocenę wystawię jak obejrzę dalsze sezony.

ocenił(a) serial na 1
Juventus0

Nie kumam skąd te zachwyty. Pozostaje mi jedynie zazdrościć wam tak małych wymagań. Ten serial przypomina naszych "Sprawiedliwych - Wydział Kryminalny" albo inne "Kryminalne zagadki Las Vegas", ale patrząc na oceny jakie mają tamte seriale to nie ma się co dziwić tak wysokiej nocie. Po przejrzeniu kilku znanych seriali dochodzę do wniosku, że trzeba zawsze w pamięci odjąć 2 od widniejącej oceny i będziemy mieli przybliżoną wartość serii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones