The Expanse (2015-2022)
The Expanse: Sezon 5 The Expanse Sezon 5, Odcinek 8
Odcinek The Expanse (2015-2022)

Ostra próżnia

Hard Vacuum 54m
7,2 237
ocen
7,2 10 1 237
The Expanse
powrót do forum s5e8

Ostry filler

ocenił(a) serial na 8

Nagata pół odcinka chodzi po statku, wątki innych postaci maja po parę, średnio posuwających akcję minut.

ocenił(a) serial na 7
_Andrzej_

Czy tylko dla mnie sezon 5 to klapa?? Akcja ciągnie się w ślimaczym tempie

ocenił(a) serial na 8
Danio31b

Akcja slaba, telenowela z tlem w kosmosie. Calkowite rozczarowanie. Mam nadzieje, ze kolejny sezon bedzie lepszy.

ocenił(a) serial na 9
Sateda

będzie w podobnym klimacie, ale więcej akcji wojennych, a mniej rozkmin Naomi. No i nie wiem na ile nie poczują pokusy eksploracji ostatniej sceny, co powinno być od 7 ksiązki wzwyż

ocenił(a) serial na 9
hallowed

Było coś po napisach? Bo wyłaczyłam :)

ocenił(a) serial na 9
zarazzapomnelogin

chodzi mi zarówno o ostatnią scenę jak i to co było po napisach (statek i nie wiem czy (spoiler...ludzki z pewnego ważnego układu, czy "Nieznanych Agresorów"). Dziwnie trochę to rozegrali, ale ich wybór

ocenił(a) serial na 9
hallowed

Hmm. Chyba będę musiała sięgnąć po książki :)

ocenił(a) serial na 9
zarazzapomnelogin

książek tego już się sporo nazbierało. Do 3 czy może nawet 4 sezonu było bardzo mało odstępst od książki. Piąty sezon poszybował w kosmos, nie wiem jak będą łatać.

ocenił(a) serial na 9
kalim13

Ja bym powiedział, że do 3 sezonu było w miarę wiernie. W 4 sezonie wycięto jakieś 30% książki, czyli cały wątek Havelocka i naukowców na Edwardzie Izraelu.

kalim13

Bull zostanie drugim Alexem. Drummer przejmie wątek Pa (który już zaczęła w 5) i akcję z 1/4 książki przesuną gdzieś na pierwszy odcinek, albo np. jeśli uda im się ściągnąć Jareda Harrisa, to może zrobi z Drummer królową Pasa. Z Marsa pewnie wezmą jakiegoś randoma... I tyle, reszta bez zmian (oprócz pogrzebu na Tycho). Może też zabraknąć Praxa czy Anny, bo teoretycznie nie są istotni dla fabuły i nie wiadomo czy aktorzy będą mieli akurat czas zagrać.

ocenił(a) serial na 7
Sateda

No chyba nie będzie lepszy skoro ten bazował podobno na bardzo dobrej książce.A tu klapa

Danio31b

Popieram, najsłabszy sezon jak dotąd, słaba akcja, wątek "rodzinny" był mało wiarygodny, przeciągnięty i nudnawy. Gra aktora których gra Filipa też słaba. Mogli pociągnąć bardziej wątek polityczny i społeczny w konsekwencji ataku Marco na Ziemię.

ocenił(a) serial na 8
mirka_42

Z drugiej strony aktorka grająca Naomi miała okazję się wykazać. Pytanie, czy sobie z tym poradziła skoro tak wielu osobom jej wątek nie przypadł do gustu? No i tak... Filip... rozumiem że przy dobieraniu aktorów kierowano się tutaj przede wszystkim względami jego podobieństwa do rodziców :P To akurat im wyszło :-)

ocenił(a) serial na 8
Danio31b

Zgadzam sie dla mnie też klapa. Po co stworzyli postać Marco? Nie ogarniam tego Amerykańskiego stylu, tworzenia mega wku...jącej złej postaci która wkurza przez cały sezon, podobnie było z negalem w walking dead. Odcinki sie ciągną, niepotrzebne dialogi, mało akcji, praktycznie połowe sezonu przewinąłem, bo była nudna i niepotrzebna.

ocenił(a) serial na 9
_Andrzej_

A dla mnie ekstra. W końcu hard sci-fi a nie strzelnie laserem przez pół galaktyki.

ocenił(a) serial na 8
_Andrzej_

Prawda jest taka, że w ten sezon można było spokojnie wcisnąć dwie książki i nie byłoby tego problemu. Część piąta - Gry Nemezis - była naprawdę dobra, ale też trudna do zekranizowania. Nie wynikało to może nawet z mnogości lokalizacji, ale przede wszystkim dlatego, że ciężar akcji przesunął się znacznie na Ziemię, a przecież od zawsze było wiadomo, że prawdziwą siłą The Expanse był kosmos!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones