The Expanse (2015-2022)
The Expanse: Sezon 6 The Expanse Sezon 6, Odcinek 6
Odcinek The Expanse (2015-2022)

Prochy Babilonu

Babylon's Ashes 1h 3m
7,8 272
oceny
7,8 10 1 272
The Expanse
powrót do forum s6e6

Amazon ty ku**w

ocenił(a) serial na 9

Niestety widać, że zabrakło finansów na te jeszcze z 2-3 odcinki. Na szybko pozamykane wątki. Część z nich nadal otwarta bez wyjaśnień. Ostatnie 15 min to nuuuuuudy i nic ciekawego. Słabe zakończenie wybitengo serialu. Naprawdę załużył on na coś więcej. Amazon mógł dać im więcej funduszy żeby sensownie zamknąć całość. Mogli też wyciąć wątek tych regenracyjnych zwierzaków z Lakonii. Nic tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi. Zły jak diabli jestem

ocenił(a) serial na 8
mikolaj15

tylko mi brakuje walki o medine?

ocenił(a) serial na 7
bqs85

Tutaj bardzo wiele brakuje...

mikolaj15

Czyli jak niestety często się zdarza " słabe zakończenie wręcz beznadziejne wybitnego serialu" dla mnie najlepszy serial sci- fi podobał mi się ten klimat frakcjii z elementem wielkiej tajemnicy obcych cywilizacji w tle szkoda wielka szkoda że to koniec zastanawia mnie zdanie tych co czytali książki bo jak pokazał GoT czy Wiedźmin to zazwyczaj ich najbardziej dotyka to co robią twórcy serialu z danym dziełem

Mithril_Warrior55

Szkoła podstawowa:
Klasa 1. Znajomość liter.
Klasa 3. Łączenie liter w słowa.
Klasa 5. Tworzenie zdań ze słów.
Klasa 7. Podział tekstu na akapity, tworzenie przemyślanej struktury całości wypowiedzi.

Ty, niestety, utknąłeś na klasie 3. Nawet znaków interpunkcyjnych nie dałeś rady opanować.

ghs

Jak nie masz nic sensownego do dodania w temacie wątku to idź zrobić coś pożytecznego internetowy frustracie.
Kto pytał ?

Mithril_Warrior55

Podobnie – jak nie umiesz przekazać czegokolwiek w sensowny sposób, to idź zrobić coś pożytecznego. Nie wiem, wykop rów czy coś.

ghs

Wytykanie błędów gramatycznych w takiej formie rozmowy jest stwierdzonym przez naukowców zaburzeniem psychicznym.Zgłoś się do jakiejś poradni po pomoc.

ocenił(a) serial na 8
mikolaj15

Serial był bardzo kosztowny w realizacji, a oglądalność nie była jakaś rewelacyjna. I widać, że Amazonowi bardzo ciążył, dlatego chcieli bardzo szybko i pośpiesznie go skończyć - mimo że książkowa seria jest do dzisiaj wydawana.

Sezony 5 i 6 jednak odstawały poziomem od 2 i 3. Nie wiem na ile musiały takie być, bo taki był materiał źródłowy (książek nie czytałem), ale wydaje się, że był mniej więcej wierny. Trochę szkoda, że tomy 5 i 6 skupiły się na mało ciekawej wojnie z flotą Marco Inarosa, gdy w tle był wątek protomolekuły oraz przedstawicieli obcej cywilizacji, których prawdziwych motywów nie poznaliśmy w serialu.

No cóż, pozostaje zapoznać się z książkami.

ocenił(a) serial na 9
Freeman47

Amazon po zakończeniu zdjęć 5 sezonu nie wiedział co dalej robić. Wybuchła afera obyczajowa z Casem groziło że nie będzie nawet 5 sezonu . Ostatecznie był to drogi serial i po zmianach go puścili. Należy tylko podziękować że dali kasę na skrócony 6 sezon. Syf 3 sezon skracali żeby nie zwiększać budżetu 3 Książka ma 7 odcinków

ocenił(a) serial na 8
michal007bks

Otóż to...

Dlatego daleki jestem do kurvvienia na Amazon. Raczej trzeba docenić, że dzięki Amazonowi mieliśmy jeszcze trzy dodatkowe sezony, co w dobie cancelowania seriali jest dość rzadkim zjawiskiem. Gdyby nie to, serial zakończyłby się na 3 sezonie.

A afera z Casem Anwarem to chyba wybuchła w trakcie kręcenia sezonu 5, a nie przed. Stąd tak szybko i w pośpiechu uśmiercili jego postać (on chyba nawet nie nagrał tej sceny, tylko została użyta stopklatka obrobiona potem w cgi w ruch kamery plus krew), mimo że miała ona kilka niedokończonych wątków (m. in. jego rodziny) plus nie dostała jakiejś wielkiej chwili pożegnania - a taki proceder generalnie nie ma miejsca, jeśli tyczy się jednej z głównej gwiazdy obsady.

michal007bks

Książka ma 9 tomów.

ocenił(a) serial na 8
mikolaj15

Ja w sumie też się wkurzyłem bo serial autentycznie zakończyli tak jak by miały być jeszcze ze 3 odcinki.
Mam nadzieję że ludzie wymęczą na nich pełnometrażowy film kończący serię.
(Tak jak w przypadku serialu Poza czasem)

ocenił(a) serial na 9
mikolaj15

Mikołaj odwołaj złe słowo na Amazon. Dzięki nim mogliśmy obejrzeć kontynuacje najlepszego drugiego serialu SF w mojej ocenie. Pierwszy to Farscape - polecam!
Owszem te 6 odcinków pozostawia niedosyt ale liczę na jakieś spin-offy.
Serial skończony zabieram się za książki / raczej zawsze jest w druga stronę ale wizualizacje możliwej przyszłości ludzkości w kosmosie są tutaj tak realne ze nie mogłem się oprzeć - btw moj teleskop jak tylko pogoda się poprawi kieruje na Ceres :)

ocenił(a) serial na 8
mikolaj15

Kurde, skończyłem właśnie. Dreszczy nie miałem na końcówce jak to bywa przy dobrze ocenianych przeze mnie [i dobrze zakończanych] serialach. Szkoda troszkę, rozczarowanie. ... hm no owszem. Niedosyt.

mikolaj15

Sezon skoncentrowal sie na sabotazu Holdena z powodu osobistych przez co zginelo cale mnostwo ludzi po obu stronach konfliktu i przedstawieniu go ze nie zrobil tego wszystkiego dla siebie. Na koncu jeszcze zdradzil dopiero co zawarta umowe pokojowa. Natomiast watek do tej pory jak sie wydawalo glowny protomolekuly w ogole w nie zostal ruszony i to ma byc finalny sezon, jakies zarty. Najciekawszy w tym sezonie watek Dogs will fix him tez zupelnie pogrzebany i na totalnym marginesie wydarzen, (lacznie ile minut zajal?), to jakies nieporozumienie.
Ciekawy serial ktory faktycznie wyglada jakby zostal przez kogos z gory silowo nagle zamkniety, wielka szkoda. Wydawalo sie ze komu jak komu ale Amazonowi nie zabraknie kasy na godne zakonczenie.

mikolaj15

Jeśli Amazon tak dba o finanse to raczej nie powinien kończyć tak udanej serii. To właśnie The Expanse utrzymuje Prime Video. Jestem optymistą i liczę, że za chwilę usłyszymy o nowych sezonach hitowego serialu sci-fi.

ocenił(a) serial na 9
mikolaj15

Ten sezon to dramatyczny spadek jakości - infantylizacja postaci, sztampowe rozwiązania fabularne i miałkie dialogi.

ocenił(a) serial na 8
mikolaj15

O ye Beltalowda.. Nie widzę rasistowskich i homofobicznych wpisów, co jest czyżby to nie była Polska ;) Przecież tyle w tym serialu nie białych i gejów a o katolikach nic też nie mówią jakby nie istnieli (są protestanci). Straszne rzeczy, powinno was tu być zatrzęsienie, młodzi mężczyźni w wieku poborowym i starsi, mający poglądy zgoła odmienne od waszych rówieśniczek (dziewczyny są w większości lewicowe). Kurcze nie przebrnęliście przez pierwszy sezon, rozumiem ;) Tyle kolorów na ekranie i odmienności że ie daliście rady hahhahahahahhah

mikolaj15

ten serial skonczyl sie w zasadzie na 3 sezonie. po tym co zrobili w 4 i 5tym sezonie zadna ilosc odcinkow juz nie mogla uratowac tego badziewia, ktorym sie stal.

mikolaj15

Od razu się rzucało to oczy, że niema wszystkie sezony miały po 10-13 odcinków a ty finałowy sezon ledwie 6 jeszcze większość odcinków nie trwała nawet 45 minut, jedyne co było widać to bardzo dobre viev-effect, no ale cóż, za całokształt 7.5, w finałowym sezonie tak jakby Prot molekuła oraz kolonie za pierścieniem były trzeciorzędne albo wcale nie istniały.

mikolaj15

W kontekście odkupienia praw mówi się obecnie o Apple TV+, które chce być liderem w tematyce seriali Sci-Fi. Chociaż ja wolałbym widzieć The Expanse na SkyShowtime, gdzie już zgromadzili wszystkie Star Treki poza amazonowym Pickardem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones