The Expanse
powrót do forum 4 sezonu

Po skończeniu 4 sezonu...

ocenił(a) serial na 10

... mam wrażenie, że nie dowiedziałem się niczego nowego. Prowadzone 2/3 wątki, no i się skończyły i nic z tego nie wynikło. Po 3 sezonie czekałem na coś jeszcze lepszego niż wszystko co widziałem wcześniej. Albo ja jestem jakiś zje*any.

Blodek

Robią to na podstawie książek między innymi. 5 sezon też będzie podobnie lipny tzn mało się będzie działo oraz mało SF, więcej gadaniny i wątków obyczajowych, ale ciutkę lepszy, choćby ze względu na miejsca akcji które nie ogarniczą się w zasadzie do jednej planety. Dopiero od 6 sezonu coś zacznie się dziać.

ocenił(a) serial na 8
Blodek

Mam podobne odczucia. Coś tam się toczyło, ale niewiele z tego wyszło.

Blodek

Jakby ktos mogl zauwazyc ze serial od 4 sezonu jest juz produkcji Amazona, a nie Netflixa. No, bo czemu niby mieli by dawac napis na poczatku.
Nie wiem czego lepszego mozna sie tu niby spodziewac. Serial jest jednym z lepszych Sci-Fi i nie ma sie nawet z tym co klocic. Amazon przejal, badz Netflix odstapil z powodu problemow finansowych, a w zasadzie zbyt duzego nakladu na dwa kolejne sezony. Nie dziwne, ze tak sie moglo stac, bo stworzenie szczegolowe osrodkow wymaga duzego nakladu nie tylko finansowego, ale i pracy. Serial nie zasluguje na wyzej niz 10. To nie moje zdanie, to widac przy zagubieniach w scenariuszu (do 4 sezonu) czy gry aktorskiej w niektorych momentach. W 4 sezonie Amazon postanowil zagrac wedlug swoich regul przez co juz czuc to od pierwszego odcinka. M. in. dialogi, Rocinante zostala zmieniona graficznie jak i mozna zauwazyc wiecej szczegolow chocby przy wyjsciu ze statku na Ilosa, jest rowniez wiecej przewinien jezykowych czego nie bylo wczesniej.

ocenił(a) serial na 10
Mateusz_Szurlej

A to nie wiedziałem i w sumie różnicy mi to nie robi. Już mało co pamiętam - żyję Star Trekiem :D. Wyjebabe. Serial podniósł poprzeczkę i spodziewałem się czegoś lepszego. Ty nie? Ty szczęściarzu.

Mateusz_Szurlej

Syfy nie Netflix.

Syfy po prostu zakończyła. Komuś od Amazona bardzo się serial podobał, więc odkupili.

Blodek

Ten sezon był dobry tylko na początku, potem to flaki z olejem o niczym.

Piotrek_K79

Też jak widzę odnosimy podobne wrażenie. Dla mnie w pewnym momencie zdawał się on obyczajowym, a nie dramatem. Oczywiście jest to nadal gatunek fantastyki naukowej. Jednak, oprócz masy efektów, błędów w scenariuszu i błędów aktorskich możemy tu zobaczyć chociaż ciekawe efekty graficzne, choć to widziane już dużo razy przez moje oczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones