PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698138}

The Knick

8,0 32 422
oceny
8,0 10 1 32422
8,5 10
ocen krytyków
The Knick
powrót do forum serialu The Knick

Dr House

ocenił(a) serial na 8

Wszystko ładnie pięknie. Serial wciąga od początku, tylko czy nie robi się z tego drugi Dr House z wcześniejszych czasów. Powiązań jest dużo zresztą sami się wypowiedzcie...

basta1988

No nie wiem, na razie widziałem 3 odcinki The Knick i serial jest bardzo interesujący podczas gdy ja wogóle nie lubię seriali związanych z medycyną. W związku z tym Dr House nie podobał mi się zbytnio i ani trochę nie ciągnęło mnie do oglądania go dalej (oglądałem chyba 3-4 pierwsze odcinki i szału nie było).
Reasumując - niby podobne ale dla mnie to jednak zupełnie co innego.

Tymoteusz81

No i w sumie jestem podobnego zdania. Jakoś nie dałem sie wciągnąć w ten ogólny szał na punkcie "Dr. Housa" ale ten serial jak narazie wyjątkowo mnie ciekawi.

ocenił(a) serial na 9
basta1988

Nie widzę dużych podobieństw. House to zwykły procedural, odcinki proste jak budowa cepa (ciężki medyczny przypadek -> wielka rozkmina -> cudowne wyleczenie) przeplatane jakimiś banalnymi love stories głównych bohaterów. Ja w The Knick widzę coś znacznie więcej i uważam go za serial ze znacznie wyższej półki niż House. Sorry, ale nie pojmuję jak można porównywać procedural z dramatem. Przecież to, że oba są o medycynie nie znaczy, że są podobne. Jasne, że pewne motywy się muszą powtarzać, ale to nie wystarcza żeby postawić te seriale obok siebie.

ocenił(a) serial na 9
basta1988

Ja natomiast widzę więcej różnic niż podobieństw. To dwa zupełnie inne seriale. Myślę, że niektórzy porównują je do siebie ze względu na bohatera: bo niemiły (nie jest aż tak chamski jak House) i lekarz, ale czy to wystarcza? Ja bym bardziej zaliczyła The Knick do seriali historycznych/kostiumowych niż typowo medycznych - w których najważniejsze są przypadki chorób.

ocenił(a) serial na 7
Barrette

oprócz tego uzależnienie i zamiłowanie do prostytutek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones