PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698138}

The Knick

8,0 32 358
ocen
8,0 10 1 32358
8,5 10
ocen krytyków
The Knick
powrót do forum serialu The Knick

Wszystkim, których zafascynowała ta filmowa opowieść a lubią też czytac książki, polecam "Stulecie chirurgów" Jurgena Thorwalda. Wspaniała lektura!

grzybolub

Czytałem, również polecam, ale niestety książka zaginęła :/

ocenił(a) serial na 9
grzybolub

Polecam również inne książki tego autora o podobnej tematyce: "Triumf chirurgów" i "Kruchy dom duszy"

amorph

Czytałem "Triumf" - jest super.

grzybolub

Jakiego typu to książka? Opisy konkretnych przypadków? Nawet nie wiem o co pytać bo nie umiem sobie wyobrazić jak w ciekawy sposób książka nie będąca przedstawicielem beletrystyki mogłaby przedstawić tę tematykę.

soxterix

To prawdziwa historia dochodzenia do wielu dziś trywialnych praktyk, historia odkryć i prawdziwych lekarzy napisana bardzo zajmująco. "Thorwald przenosi czytelników w czasy, gdy zarówno znieczulenie, jak i przekonanie, że mycie rąk przed zabiegiem zmniejsza ilość zakażeń, były wyśmiewane jako bzdury. zmiany rozpoczęły się dopiero 16 października 1846, kiedy to w Massachusetts przeprowadzono pierwszą udaną operację pod narkozą. To początek tytułowego stulecia żywiołowego rozwoju chirurgii, której odważne i często ryzykowne poszukiwania porywająco kreśli Thorwald. Barwnie i intrygująco napisana książka wciąga niczym najlepsza powieść nic więc dziwnego, że doczekała się już wielu wydań i przekładów na całym świecie, a kolejne pokolenia czytają ją z wypiekami na twarzy"- cytat z opisu

grzybolub

Czytałem opis książki, ale mam wrażenie że nie mówi nic ponad to iż książka opowiada o chirurgii. Tak czy inaczej dzięki. Pewnie trzeba będzie się przekonać na własnej skórze czy to coś dla mnie ;)

soxterix

Czytałam zarówno "Stulecie" jak i "Triumf" i muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak dobrych książek. Nie wyobrażam sobie jak można lepiej połączyć poszczególne przypadki chorób/ odkryć naukowych, a historie zwykłych ludzi. Tę książkę czytałam jednych tchem, tak bardzo można się wczuć w klimat tamtych lat. Naprawdę to zadziwiające, że opisy chorób, czy operacji nie są nudne, nawet ciekawią bo dzięki nim można zrozumieć te historie w pełni, wszystkie rozterki lekarzy jak i pacjentów. Ja osobiście bardzo, bardzo polecam :)

ocenił(a) serial na 9
soxterix

"Stulecie" nie jest książką tylko i wyłącznie o chirurgii. Thorwald daje dużo do myślenia o konserwatyzmie, rywalizacji między starszym i młodszym pokoleniem, często dużych dylematach moralnych. Mimo, że nie jest to lekka lektura, czyta się błyskawicznie dzięki dobremu stylowi autora i magicznej atmosferze. Do tego daje nadzieję, że postęp medycyny jeszcze bardziej polepszy nasze życie.
Dobry, ale łatwiejszy w czytaniu jest kryminał Tess Gerritsen "Ogród Kości" - połączenie studiowania medycyny w dziewiętnastowiecznym Bostonie i wciągającego kryminału.

ocenił(a) serial na 9
Lodovata

Przede wszystkim opisuje jak zmieniala sie medycyna a tym samym cale spoleczenstow i swiat, lektura daje swiadomosc jak olbrzymi skok zrobila cywilizacja ludzka w zaledwie 100 lat

soxterix

Napisał też super książkę "Stulecie detektywów". Tam byly opisy konkretnych spraw.

ocenił(a) serial na 8
grzybolub

W takim razie ja też polecę coś o zbliżonej tematyce. "Łowcy mikrobów" Pawła de Kruif.

ocenił(a) serial na 8
feniks_14

Czytałem powyższe książki i jeśli choć trochę ktoś interesuje się medycyną i jej historią, nie może ich nie przeczytać.
Tak poza tym ze "Stulecia chirurgów" byłby świetny serial. Nikt nie wspomniał o (chyba) najlepszej książce Thorwald'a "Pacjenci"! Gorąco Polecam

ocenił(a) serial na 9
grzybolub

A u mnie było odwrotnie: najpierw zachwyciła mnie książka a dopiero później trafiłam na serial. Jest mega! :)

ocenił(a) serial na 8
grzybolub

...i ginekologów!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones