The Lazarus Project
powrót do forum 1 sezonu

Ten sam dzień

ocenił(a) serial na 9

Nie wiem czy komentująca tu gimbaza oglądała serial Ten sam dzień, ale mam wrażenie, ze jakimś procencie autorzy tego serialu się na nim wzorowali. Ogólnie Lazarus nie jest zły, trochę się obawiałem na samym początku przy słowie "mutant", że będzie to kolejny serial z superbohaterami typu "spajdermen, supermen, batmen, wajana, zdupcana, itd.". Na szczęscie nie. Chyba warto oglądać, jestem na odc. nr 4.

Arkoth

Ok pierwszy odcinek obejrzany i ciekawy, ale:

1. Jak tłumaczysz to przenoszenie w czasie w sensie o co chodzi z planetą, że wchodzi w jakiś punkt?

2. On i ten informatyk z agencji są mutantami, bo mają zdolność przenoszenia się, ale reszta agencji przecież też się przenosi, więc co ich twoim zdaniem wyróżnia bo tego nie kapuje i w jaki sposób reszta się przenosi?

3. Na początku on przenosił się ciągle do tego samego momentu w którym miał iść do banku na rozmowę, a później przeniósł się do momentu w którym się bzykali, dlaczego tak?

To tak z tego co nie czaje, może ty wiesz ;)

ocenił(a) serial na 9
Darkelf81

Dzięki za pytania, spróbuję odpowiedzieć - obejrzałem już całość:

1. Faktycznie nie jest to do końca wyjaśnione, nie chcę też zdradzać fabuły wszystkich odcinków. Dlatego nie odpowiem do końca na to pytanie.

2. Mnie się wydaje, że wszyscy z agencji są mutantami, a to że głównemu bohaterowi powiedzieli, że jest wyjątkowy, jedno nie wyklucza drugiego. Cała Agencja to mutanci.

3. Tak, była mowa o tym, że co jakiś czas Agencja wykonuje tzw. zapis, jak save w grze komputerowej.

Arkoth

Ok dzięki, być może jak obejrzę całość to będę miał też trochę jaśniejsze spojrzenie :)

ocenił(a) serial na 6
Darkelf81

Gdy agencja wykonuje reset, cofają czas zawsze do tego samego punktu 1 lipca, wynika to z układu czarnych dziur, planet czy czegoś tam. Można się cofnąć zawsze tylko do tej daty w bieżącym roku.

Logan87

Racja do 1 lipca, a pierwszy lipca jest tylko raz w roku czyli ta scena w której się bzykali była jak wiadomo w innym roku już.. hehe ok jakoś o tym nie pomyślałem ;)

Darkelf81

xD Ja to się często zastanawiam czy ludzie podczas oglądania seriali siedzą w telefonie i nie czytają/słuchają, czy wyłączają mózg, czy może po prostu nie rozumieją co czytają lub słyszą xD

Przecież w jednym z pierwszych odcinków, następnie w odcinku opowiadającym o werbowaniu Archie oraz w ostatnim odcinku jest mowa, że reszta korzysta z SERUM. Także inni pamiętają, bo dostają strzał z igły, zastrzyk.

ari92

Czyli okazało się że to jednak ty nie czytasz co ze zrozumieniem, bo pisałem, że jeatem dopiero po 1 odcinku...

Darkelf81

Wybacz. Bardziej chodziło mi o osobę, która obejrzała całość i próbowała odpowiedzieć na Twoje pytania xD

Swoją drogą lepiej samemu obejrzeć całość i dopiero potem zadawać pytania niż narażać się na potencjalny spoiler w odpowiedziach ;)

Darkelf81

Trochę odkopię, ale cóż :)
1. Nie jest wyjaśnione do końca sezonu. Można w każdej chwili cofnąć się do 1 lipca danego roku po wykonaniu tajemniczego telefonu. Może S2 coś wyjaśni.
2. Zdolności "mutantów" można wyzwolić zastrzykiem. Aż za proste... ;)
3. Tak jak w pytaniu 1 - reset, o ile był konieczny następował zawsze 1 lipca danego roku.

Przy okazji - kto nie oglądał, warto, zwłaszcza w przypadku postaci Janet oraz ostatniego odcinka sezonu 1 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones