The Punisher (2017-2019)
The Punisher: Sezon 1 The Punisher Sezon 1, Odcinek 2
Odcinek The Punisher (2017-2019)

Umrzyków dwóch

Two Dead Men 57m
7,8 1 340
ocen
7,8 10 1 1340
The Punisher
powrót do forum s1e2

S01E02

ocenił(a) serial na 9

Nie żebym był jakiś czepialski ale na samym początku odcinka podczas sceny na statku Frank powiedział, że „kiedyś nie było smartfonów i internetu...” - Okej. Czy akcja serialu toczy się w czasach rzeczywistych ? Postać Punishera pojawiła sie w komiksach w latach 80 gdzie pojecie „smartfon” nie istaniało. Nawet przez kilka lat po roku 2000 nie istniało ;)

ocenił(a) serial na 9
ma6tek

Akcja serialu dzieje się współcześnie, tak samo jak DD, JJ i cała reszta seriali Netflixa ze stajni Marvel.
Natomiast akcja komiksu nie dzieje się w latach 80-tych, można przypuszczać, że wtedy się rozpoczyna ( Frank weteran Marines z Wietnamu a sama postać po raz pierwszy pojawiła się w 1974 roku w jednym z numerów Spider-Mana itp. ).
Przez lata działalności postać ewoluowała i się zmieniała aż Netflix oraz twórcy poprzednich filmów kinowych go umieścili w obecnych czasach.
Wg mnie jest to zabieg czysto kosmetyczny nie wpływający na odbiór serialu przez starszych widzów a dla widzów nie znających postaci Punishera wręcz pomagający w oglądaniu.
Wyobrażam sobie serial z Frankiem w roli głównej mającym bazę operacyjną w ciężarówce, posługującego się głównie karabinem M16 i pistoletami Beretta, Micro posługującego się komputerem na poziomie Amigi ( takie klimaty a'la Życzenie Śmierci z Bronsonem tylko 25 razy bardziej krwawe ) ale to by się w obecnych czasach nie sprzedało.

wampirekpl

Że by się nie sprzedało to się nie zgadzam, mamy przykład jak fajnie można sprzedać lata 80 młodym, a starszym pojechać po nostalgii. Stranger Things jest takim przykładem.
Natomiast mnie "Punisher" nie powalił.

ocenił(a) serial na 9
Wiatrak99

Nie oglądałem jeszcze Stranger Things to się nie wypowiem, po zwiastunach wydaje mi się bardziej stonowany i nastawiony na klimat niż szybką akcję.

Co do Franka, jednak jest to akcja i adrenalina a tutaj jednak kierunki wyznaczyły seriale typu "Banshee", "Kontra - Strike Back" czy filmy ze Stathamem, seria Bourne'a czy nawet Bondy z Craigiem.

Gdyby mi teraz ktoś pokazał pierwszy raz Punishera z Lundgrenem to nie wiem czy bym wytrzymał do połowy filmu. Patrząc jednak przez pryzmat lat w jakich ten film powstał jest genialny, klimat, muzyka i Lundgren ( w wg mnie w swojej najlepszej roli ). Zwykły facet korzysta z tego co ma pod ręką i robi rozwałkę.

Technika poszła do przodu ( i nie chodzi mi o efekty specjalne ), obecnie niemożliwym jest żeby bohater ( antybohater ) poradził sobie bez zdobyczy techniki typu komórka, internet, GPS, satelity itp.

Daleko nie szukać ewolucję widać w m in. "Batman" Burtona vs "Batman" Nolana, "Spider-Man" Raimiego vs "Spider-Man Homecoming" Wattsa.
Kino akcji jest takim gatunkiem, że musi posuwać się do przodu na równi z techniką.

ma6tek

Tak, serial i komiksy toczą się w czasach współczesnych. Frankowi kilka lat temu nieco zmodyfikowano origin, teraz jest weteranem z Afganistanu/Iraku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones