PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792494}

The Rain

Regnen
5,9 26 053
oceny
5,9 10 1 26053
5,0 5
ocen krytyków
The Rain
powrót do forum serialu The Rain

Obejrzenie serialu zajęło mi kilka godzin. Nie ukrywam, że mnie wciągnął i zamiast wyspać się na rano do pracy leżałam z laptopem i z słuchawkami. Bardzo lubię klimaty postapokaliptyczne, obejrzałam już trochę seriali i uważam, że nie jest najgorszy. Każdy z nas jest inny i każda z nas ocenia serial na swój sposób, pod wpływem swoich emocji, spostrzeżeń, wymagań. Opiniowanie kogoś bo dał 7, a Ty 3 jest głupie i komentarz w stylu "gówno" wiesz o kinie jest adekwatny do osoby, która go napisała. The Rain ma swoje luki, pierwszy sezon przeleciał mi fabularnie jak pstryknięcie palcem. Sam pomysł deszczu jako rozprzestrzenienie w ten sposób epidemii jest dobry, opowieść w każdym odcinku o jednym bohaterze jest fajna, bo potem każdy by pisał o narzekaniach że za mało znamy bohaterów. Sposób na przetrwanie bandy małolatów bez fb, insta jest niemożliwa? Nie pokazali nam kogo spotkali na swojej drodze przez 6 lat, kto im pomagał. Zdecydowanie serial jest na swój sposób banalny: przez 6 lat jesteś w stanie utrzymać wagę nawet jak głodujesz? Nie widać tego bilansu. I tak można w kółko. W moim odczuciu serial jeszcze może zapunktować, bo myślę że na pierwszym sezonie się nie skończy. Na pewno nie. Uwazam również, że każdy znał obrał by swoją taką dobrą opinię jakby na chociaż rok zamieszkał w takim świecie.

Olinder19

Obejrzyj sobie "Drogę" to zobaczysz co oznacza prawdziwe postapo... A toto jest jak g...o w papierku...

marzasz

O gustach się nie dyskutuje, ale... oglądałam Drogę jak również czytałam książkę. Jeśli chodzi o przytoczony przez Ciebie tytuł przypominam, że tam mamy wędrówkę, zero jedzenia na tacy i jakichkolwiek szans na uratowanie świata, zaś w Deszczu jedzenia nadal nie brakuje, wszystko potrzebne jest w bunkrach, bohaterowie krążą wciąż w tym samych miejscach a co ważne jest jakaś "góra" która szuka szczepionki. Tak jakby mamy dwa miejsca w czasie początek postapo (przynajmniej tak z moich obserwacji, mimo że to już ponad 6 lat), a w "Drodze" nie zostało na świecie już prawie nic. Więc to całkiem dwa odmienne światy.

Olinder19

Prawda jest taka, że "Droga" pokazuje brutalna prawdę a ten serial to rozrywka dla dzieci... Ok, jeżeli komuś nie przeszkadza marne aktorstwo, bzdura goniąca bzdurę i zachowania bohaterów co najmniej dziwne to ok, masz rację : o gustach się nie dyskutuje . Ja wytrzymałem 2 odcinki ...

marzasz

Tak naprawdę możemy tylko gdybać jak wyglądałby taki świat, wszystkie filmy jakie są nakręcane pokazują możliwe scenariusze, w rzeczywistości może być wiele wersji. Czy szukano by szczepionki? Ile osób by przetrwało? Po jakim czasie skończy się na świecie jedzenie? Nie wiadomo, wszystko zależy od alternatywy. Może masz rację, że jest to serial dla młodzieży, jednak ja uważam tak jak napisałam wyżej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones