PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703711}
6,6 3 419
ocen
6,6 10 1 3419
The Returned
powrót do forum serialu The Returned

9 marca 2015 r. odbyła się premiera The Returned, nowego serialu od A&E, będącego remakiem francuskiego Les Revenants. Serial opowiada o mieszkańcach górskiego miasteczka położonego niedaleko ogromnej tamy, którzy po latach nieobecności, wracają do swoich domów. Nie wiedzą jeszcze, że są martwi...

W ciągu kilku ostatnich lat zauważyć można rosnący trend ilości powstających w USA remake'ów europejskich seriali. Czasami wychodzi dobrze (np. The Killing - na podstawie duńskiego Forbrydelsen), częściej jednak się nie udaje (np. Gracepoint - remake brytyjskiego Broadchurch). The Returned należy niestety ZDECYDOWANIE do tej drugiej grupy...

Co jest największym grzechem twórców remake'ów? BEZCZELNE ZRZYNANIE Z ORYGINALNEJ WERSJI! Co gorsza nieudolne. I tak jest w tym przypadku. Pewnie ktoś powie że nie powinienem oceniać serialu po obejrzeniu TYLKO 1 odcinka. Nic bardziej mylnego. Pilot The Returned odstaje od pilota pierwowzoru pod każdym względem! Naiwnością byłoby wierzyć że w kolejnych odcinkach
poziom serialu wzniesie się na wyżyny. Serial został pozbawiony wszystkich atutów którymi zachwycamy się przy oglądaniu Les Revenants. Twórcy dają nam prosty i jednoznaczny komunikat by porzucić oglądanie tego serialu i jak najszybciej zapomnieć o przeżytym koszmarze!

Co najbardziej denerwuje w The Returned?
- Amerykanie skopiowali zdecydowaną większość scen, przez co widz który oglądał wcześniej Les Revenants ma wrażenie déjà vu. Identyczne są nawet techniki filmowania! Ponadto, jedyna chyba zmiana w scenariuszu "zabija" jedną z najciekawszych postaci, pozbawiając ją zupełnie tajemniczości.
- Francuska wersja charakteryzuje się niezwykłą aurą tajemniczości która sprawia ze pomimo braku wartkiej akcji, historia wciąga widza od pierwszych chwil. Mroczny klimat (idealnie pasuje tu słowo "creepy") od pierwszej do ostatniej minuty oglądania sprawia ze widz ma ciarki na całym ciele. The Returned jest pozbawiony tych cech - otrzymujemy za to typowe, tak charakterystyczne dla Amerykanów patenty, znane z licznych banalnych i schematycznych horrorów którymi jesteśmy od lat zalewani.
- Na niezwykły klimat oryginału składa się również fantastyczna ścieżka dźwiękowa przygotowana przez mistrzów post rocka ze Szkocji, zespół Mogwai. Muzyka w The Returned jest wtórna i monotonna, sprawiająca wrażenie jakby słyszało się już ją w dziesiątkach innych filmów.
- Bardzo kuleje także poziom aktorski. W Les Revenants emocje wręcz wylewały się z ekranu. Tutaj aktorzy sprawiają wrażenie jakby grali "na pół gwizdka", ich reakcje są mało przekonujące.

Pomimo tego że Les Revenants bije The Returned na głowę, to prawdopodobnie amerykański remake, kierowany raczej do mniej wymagającego widza, szybko osiągnie większą popularność. Smutne. Obym się mylił.

urbi15

Podzielam Twoją opinię. Oglądając pilota liczyłem na to, że zrobią to po swojemu a tu większość scen zerżnięta z oryginału i w dodatku zrealizowana gorzej.

urbi15

Dzięki za ten komentarz, dobry człowieku. Chciałam sobie doszlifować angielski i wybrać tę wersję, ale po Twojej opinii wnoszę, że nie ma sensu i wybiorę Les Revenants. Z bucket listy możesz sobie wykreślić: "dobry uczynek" :D

lijn

Amerykańska wersja lepsza. mniej zamulania i lepsi aktorzy

ocenił(a) serial na 3
urbi15

W 100% popieram autora recenzji. Jedyna zmiana w scenariuszu (ta wspomniana) jest wielkim spoilerem (w stosunku do oryginału), a większość rzeczy w wersji amerykańskiej to w najlepszym razie mierna podróbka. Muzyka pozbawia klimatu pierwowzoru, aktorstwo słabe. Rozumiem, że jedynym sensem tworzenia czegoś takiego jest umożliwienie obejrzenia serialu leniwym mieszkańcom USA, którym nie chce się czytać napisów w wersji francuskiej :)

ocenił(a) serial na 7
jarul777

można prosić o wyjaśnienie tej jedynej zmiany w scenariuszu? czym się różnią te dwie wersje?

ocenił(a) serial na 3
shiva89

"Umiejętność" Lucy, kelnerki, w oryginale została wyjawiona w jednym z ostatnich odcinków (chyba przedostatnim), natomiast tutaj już w pierwszym. Może nie zmienia to całości fabuły, ale jest to dość istotna zmiana.

ocenił(a) serial na 3
shiva89

Do usunięcia.

ocenił(a) serial na 7
jarul777

Dziękuję!

shiva89

Szkoda że w Polsce nie powstał taki serial

urbi15

Nie widziałem francuskiej wersji, po prostu zacząłem sobie to oglądać. Robi całkiem niezłe wrażenie. Recenzja jest dobitnym przykładem chorej, niezrozumiałej wręcz, agresywnej i dziwacznej subiektywnej oceny. Ja rozumiem, że człowiek z założenia nie może być obiektywny, ale ocenić coś na 1/10 tylko dlatego, że to remake? Człowieku, idź przed siebie, na północ, zamarznij gdzieś w lodowcu i wygiń. Takie chore ścierwa nie powinny mieć nawet możliwości recenzowania czegokolwiek, zespół filmweb powinien odławiać te wasze durne wypociny i po prostu nie dawać im możliwości ujrzenia światła dziennego. Podsumowując, za fakt, że przeczytałem to niewyobrażalne gówno obwiniam ciebie i moderatorów portalu.

ocenił(a) serial na 1
Aldirien

Skoro nie oglądałeś Les Revenants to nie mamy o czym rozmawiać, nie masz pojęcia o czym piszesz i Twoje wypociny są tutaj całkiem zbędne. Pomijam już kwestię tego że takie obraźliwe komentarze powinny być "odławiane zanim ujrzą światło dzienne". Jeśli chodzi o ocenę (1/10) , każdy ocenia na swój sposób, jedni pewnie się nad tym zastanawiają i analizują film pod różnym kontem, inni oceniają spontanicznie. Mój sposób oceniania jest gdzieś pośrodku. Gdzie The Returned stracił punkty? Po pierwsze za scenariusz i szeroko pojętą realizację serialu - to wszystko wypracowali Francuzi, Amerykanie nie włożyli absolutnie żadnego wysiłku, żadne punkty się nie należą. Po drugie aktorstwo, co najwyżej przeciętne. Po trzecie efekt deja vu sprawiający że ogląda się bardzo nieprzyjemnie.

urbi15

Całkowicie podzielam twoją opinię i ocenę tej amerykańskiej wersji francuskiego serialu Les Revenants,

urbi15

"Skoro nie oglądałeś Les Revenants to nie mamy o czym rozmawiać, nie masz pojęcia o czym piszesz". Kompletnie nie rozumiem twojego toku myślenia. Czy wypowiadając się na temat jakiegoś filmu należy znać wszystkie inne ewentualne wersje? Dajesz 1/10 serialowi tylko dlatego, że jest gorszy od pierwowzoru. Nie oceniasz go w ogóle obiektywnie. Spójrz na to tak: gdybyś nigdy nie obejrzał francuskiej wersji: czy nadal ten serial zasługiwałby na 1/10? Czy jest to najgorsze dzieło jakie w życiu oglądałeś? Jaką ocenę dałbyś wobec tego filmom takim, jak "Ciacho", "Yyyrek" itp.? Nie oczekuję, że każdemu się spodobał, ale wg mnie bardzo niesprawiedliwe jest ocenianie w ten sposób PRZYZWOICIE zrealizowanego serialu.

ocenił(a) serial na 4
Aldirien

"Człowieku, idź przed siebie, na północ, zamarznij gdzieś w lodowcu i wygiń". - dla takich zdań czasami warto poczytać sobie rzeczy, których czytać się nie zamierzało. :D brawo ty!

ocenił(a) serial na 2
urbi15

W pełni podzielam Twoja opinię. Już porównując pierwsze odcinki obu serii można zauważyć nie tylko wtórność, ale i mierność amerykańskiego remake'a. Amerykanie z bardzo dobrego, klimatycznego serialu zrobili kolejnego pozbawionego wyrazu produkcyjniaka. Z powyższej rozmowy najbardziej śmieszy mnie argument o tym, jakoby amerykańscy aktorzy byli "lepsi". W odwalaniu serialowej tandety z pewnością, bo zobaczymy tu kilku wyjadaczy "od seriali", ale z budowaniem klimatu tajemniczości jaki towarzyszył francuskiej produkcji zupełnie nie dają sobie rady ani oni ani reżyser. Jeżeli ktoś widział wersję oryginalną, to nie powinien kłopotać się oglądaniem tego czegoś, bo nawet dialogi w 80% są zerznięte od francuzów.

taomoguei

wy się qrna nie znacie
elegancki serialik jest

ocenił(a) serial na 1
urbi15

DOKŁADNIE. Obejrzałem wczoraj pierwszy odcinek wersji francuskiej (z polecenia znajomego) i byłem pod wrażeniem. Dziś stwierdziłem, że z ciekawości obejrzę i wersję amerykańską i porównam sobie... No naprawdę żenada! Zgadzam się ze wszystkim, co zostało napisane.

luko92

A można gdzieś obejrzeć wersję francuską z lektorem? No i z tego co widziałam na filmwebie jest i film i serial Les Revenants, czy to różne historie nie mające ze sobą nic wspólnego, bo jednak opis jest dość podobny. Jest jeszcze serial Glith bodajże australijski, czy to też remake czy tylko podobna fabuła? Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones