The Walking Dead (2010-2022)
The Walking Dead: Sezon 11 The Walking Dead Sezon 11, Odcinek 19
Odcinek The Walking Dead (2010-2022)

Wariant

Variant 49m
7,4 599
ocen
7,4 10 1 599
The Walking Dead
powrót do forum s11e19

Powrót starego motywu

ocenił(a) serial na 10

Serio? Teraz po 10 sezonach przypomnieli sobie o motywie inteligentnych zombiaków otwierających drzwi? Myślałem, że to już pieśń przeszłości, a lorowe tłumaczenie może być takie, że im "starsze" są zombiaki, tym mniej ludzkie. A tu myk, wywrócenie wszystkiego do góry nogami xD.

Nie zrozumcie mnie źle, sam motyw jak najbardziej do mnie przemawia i fajnie będzie znowu mieć sztywnych za zagrożenie, a nie tło dla działań ludzkich, ale no kurczę, czemu dopiero teraz? Mam nadzieję, że to wstęp przed sequelem gdzie tacy szwendacze będą powszechniejsi.

Jacek112PL

No więc nie bez powodu to teraz przywołali. Polecam obejrzeć scenę końcową (czy tam po napisach) w ostatnim odcinku serialu 'The Walking Dead: World Beyond'. Temat ewolucji zombie ma dość spore znaczenie właśnie teraz w kontekście nadchodzących spin-offów.

ocenił(a) serial na 10
Pescadero

A ta młodzieżówka TWD, tbh zapomniałem o jej istnieniu, zresztą i tak jakbym miał coś nadrabiać z tego uniwersum to wpierw FTWD.

Ale tak czy siak cieszę się, że będą w spin-offach w to iść, chociaż powinni tego motywu trzymać się od 1 sezonu. No i ciekawe jak teraz wyjaśnią, że to co może nie często, ale zdarzało się na początku apokalipsy po jakimś czasie zanikło żeby wrócić ze zdwojoną siłą te... hmmm około 10? Lat po wydarzeniach z 1 sezonu.

Jacek112PL

No więc moim zdaniem odpowiedź na to pytanie jest własnie w tej ostatniej scenie. Ona w ogóle nie ma nic wspólnego z resztą World Beyond, ale zdecydowanie rzuca światło na to, w którym kierunku uniwerum może iść - oraz wyjaśnia co się stało przed laty. Moim zdaniem bardzo intrygujące podejście, jezeli to dobrze podejmą :) a co do FTWD to nie wiem ile widziałeś ale dzieli się na dwie części - pierwsze 3 sezony są dosyć daremne i z miałkowymi aktorami, a prawdziwa akcja zaczyna się od czwartego. Chociaż ostatni sezon teraz mi się mało podobał. Btw zarowno FDTW jak i World Beyond grają jak kot z myszką rzucając troszkę informacji o tym helikopterze i o Jadis w obu spin-offach :)

ocenił(a) serial na 10
Pescadero

Spoko, spoko, to może kiedyś tę scenkę znajdę na necie albo obejrzę ten serial, widzę, że to tylko 2 sezony ma. I tutaj na Filmwebie jest oznaczony "2020 - 2021", jest ukończony czy anulowany? A może ktoś się machnął i ma być 3 sezon?

Sądząc po dacie oceny (08.08.2016) FTWD przerwałem w połowie 2 sezonu, także mało co obejrzałem właściwie, może kieeedyś nadrobię.

I jeszcze ten film o Ricku miał być, ale tutaj nie wiem czy to w końcu anulowali, czy tylko opóźnili przez pandemię?

Jacek112PL

No więc tak:

1. World Beyond od początku miał mieć tylko 2 sezony i tak się stało. Drugi sezon trochę poważniejszy od pierwszego. Tak czy siak, rzeczywiście jest tego niewiele i jest on ukończony.
2. Ja też kiedyś przerwałem w połowie drugiego sezonu FTWD ale moim zdaniem naprawdę warto własnie dla sezonów 4-6.
3. O Ricku mieli zrobić nawet trzy filmy ale ostatecznie zmienili zdanie i teraz ogłosili niedawno, że będzie to spin-off serial a nie filmy. Ogólnie trochę się rozbujali z tymi spin-offami bo jest tak:
- Spin-off o Ricku i Michone, bez tytułu, w 2023,
- Spin-off o Derryl, bez tytułu, też w 2023.
- Spin-off o Maggie i Neganie, tytuł "Dead City", 2023.
- Spin-off antologia "Tales of the Walking Dead" już jest 6 odcinków (całkiem spoko).

ocenił(a) serial na 10
Pescadero

Dobra, dzięki za info.
Czyli praktycznie każda ważniejsza postać z tych bardziej klasycznych (chociaż domyślam się, że te z "nowszych" sezonów też gdzieś się pojawią) dostanie własnego spin-offa. Ciekawe czy te seriale będą się przeplatać czy raczej ostatecznie każdy z bohaterów pójdzie w swoją stronę (chociaż wątpię żeby twórcy odpuścili motyw ponownego zjednoczenia pod wodzą Ricka).

Jacek112PL

No też jestem właśnie ciekaw.

Pescadero

"- Spin-off o Derryl, bez tytułu, też w 2023."
I Carol, nie zapominaj o Carol:D

Nabongodonozor

Carol zrezygnowała już dawno z wystąpienia w tym spin-offie, który ma już nazwę, po prostu "Daryl".

marcin021m

O patrz, nawet nie wiedziałem. To trochę słabo w takim razie...

ocenił(a) serial na 10
Pescadero

Obejrzałem ten serial, no słaby tak jak się spodziewałem. Natomiast co do ostatniej sceny - nie do końca łapię co niby wyjaśnia? Naukowiec z pierwszego sezonu (jak się potem dowiedziałem z jednego z komentarzy na filmwebowej stronie serialu) mówi o wariantach. No ok, ale co to zmienia? To, że istnieją to już wiemy, ale wciąż nie wiadomo czemu dopiero teraz się aktywowały (no chyba, że w Europie to była norma i mutacja musiała geograficznie dojść do Ameryki) i skąd się wzięły.

No i naukowczyni z końcówki była w sumie jeszcze ciekawsza niż te "mądrzejsze" z końcówki TWD. No, ale spoko, zakładam, że wariantów może być wiele.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones