The Walking Dead (2010-2022)
The Walking Dead: Sezon 11 The Walking Dead Sezon 11, Odcinek 24
Odcinek The Walking Dead (2010-2022)

Spoczywaj w pokoju

Rest in Peace 1h 6m
8,0 727
ocen
8,0 10 1 727
The Walking Dead
powrót do forum s11e24

Krew Daryla

ocenił(a) serial na 9

Szkoda ,że Daryl nie wspomniał o swojej cudownej krwi w 2 sezonie. Rick i Carl o mało się nie wykrwawili, a ten chował się w namiocie na skraju farmy.

A tak , to całkiem spoko finał. Wątki pozamykane plus nowe otwarcie.

Tylko czy Mich , Rick i Daryl spotkają się kiedyś z resztą... ?

Mikael82

Dobra, krew krwią, ale co się stało z Rositą? Czy coś mi umkło?

ocenił(a) serial na 7
Kasss1711

została ugryziona jak spadła z rur gdy uciekali.

Przemox777

Got. To jednak mi umkło:)Dzięki za odpowiedź. To jakoś długo ją brało...Siostra Andrei się przemienila raz dwa.

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Siostra Andrei nie przemieniła się wcale jakoś expressowo. Andrea długo ją trzymała na rękach. Doktor Jenner mówił ,że niektórzy mogą przemienić się nawet w czasie kilku sekund. Rosita została uśmiercona zanim się przemieniła.

Mikael82

Wybacz, I sezon był 12 lat temu, moja pamięc jest zawodna:)

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Ja pamiętam wiele :) TWD !!!

Mikael82

Boś młodszy:P

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Po prostu lubię ten serial:)

Mikael82

też. Dziwnie mi jest ze świadomością, że to koniec.

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Mogli to jeszcze pociągnąć do czasu odnalezienia Ricka i połączenia wszystkich z grupą. Tego mi brakuje jako dopięcie całej historii. Nawet połączenie z Morganem. W końcu Morgan był w 1 epizodzie 1 sezonu... 6 dodatkowych epizodów. To by pięknie zakończyło serial.

Mikael82

Zgadzam się.

Mikael82

To byłby najdłużej czasowo ciągnący się sezon ze wszystkich.
Poza tym czas akcji TWD i FTWD dzieli obecnie kilka ładnych lat.

ocenił(a) serial na 9
Nabongodonozor

W TWD nie takie rzeczy już robili. Nawet w tym ostatnim epizodzie był przeskok o rok.

Mikael82

Czyli w sumie jest ok. 7 lat różnicy między akcją TWD a FTWD.

ocenił(a) serial na 9
Nabongodonozor

Ja już się pogubiłem. Aż tyle było by różnicy w czasie między FTWD a TWD?

Mikael82

No jakoś na początku 9. sezonu był przeskok o bodaj 6 lat (gdy Judyta uratowała grupkę Magny, waląc z Colta z lasu:D), zdaje się w odcinku, w którym Ryk zawalił termin oddania mostu do użytku;]

ocenił(a) serial na 9
Nabongodonozor

To wiem. To by znaczyło, że TWD jest dalej w czasie niż FTWD. A to dziwne, nie widzieli wybuchu nuklearnego?

FTWD może na potrzeby uniwersum przyspieszy nieco i się wszyscy jakoś spotkają ...

Mikael82

Kiedyś, pod jakimś tematem (tylko nie pamiętam na którym forum:D) już o tym pisałem, bo ktoś zadał podobne pytanie.
Z tego co sprawdzałem na mapie, to miejsce wybuchu tych głowic od miejsca gdzie bujała się ekipa TWD, dzieliło grubo ponad 1000 km (być może nawet blisko 1,5 tys. km).

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Jak to , nie widziałaś co z Rositą? Przecież z 2 minuty jej poświęcono na łożu śmierci...

Mikael82

To wiem, ale nie widziałam jak ją dziabnął szwendacz...Widać jak czujnie oglądałam ostatni odcinek:/

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Jakby Rosita została rozszarpana wraz ze swoją Coco to by była chyba najdrastyczniejsza śmierć w całej historii TWD. Strasznie naciągnęli, że udało jej się wyrwać.

Mikael82

To było wyjscie w stylu Hulka i przebiło nawet śmietnik i Bambi.

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Śmietnik po dziś mi siedzi w głowie. Jak to mogli tak zrobić?. Dla mnie to był symboliczny moment kiedy serial spadł z pewnego poziomu na długi czas.

Mikael82

Może dlatego, że Glenn był lubianą postacią i część fanów pewnie by po jego wcześniejszym odejściu odpłynęła...Nie komiksowym odejściu tylko innym.

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Masz rację. Nie lubię jednak takich zabaw widzem, szczególnie w tym serialu .Jak ktoś wpada w horde trupów to powinien zginąć, lub minimum być ugryzionym (jak w przypadku Rosity). Carl został ugryziony podczas szamotaniny z kilkoma trupami. Można odejść od komiksu?

Mikael82

ja chyba już zdążyłam się przyzwyczaić do takich numerów i raczej się dziwię, jak ktoś naprawdę ginie:)

Kasss1711

Ja miałem nieco inne skojarzenie https://youtu.be/UvLQMMaVmzU?t=183 :D

Nabongodonozor

O Boniu jedyny, jak ja nie cierpię tego filmu:D

Kasss1711

Ale przyznasz, że Rosita pozbyła się zombiaków może nie aż tak efektownie, ale w dość podobny sposób:D

Nabongodonozor

No niechaj Ci będzie:)

ocenił(a) serial na 10
Mikael82

musisz obejrzeć drugi sezon jeszcze raz. Daryl dotarł do farmy po uratowaniu już Carla, a tak to siedział w Kamperze z Carol, Dale'm, i Andreą aby czekać i szukać Sophii.

ocenił(a) serial na 9
Sebastianverter

Racja :) Wtedy krew nie była już potrzebna ...

ocenił(a) serial na 8
Mikael82

Można to tak tłumaczyć, że wtedy był jeszcze inną postacią i miał innych w dupie.

ocenił(a) serial na 9
LukaszJarosz25

Tak ,było. Choć Daryl wykazywał już wtedy pewne symptomy ,,opiekuńcze". Szukał Sophi'i

Mikael82

By po jej znalezieniu ochrzanić Carol od góry do dołu, aż pękła i się poryczała:D

ocenił(a) serial na 9
Nabongodonozor

Cały Daryl :)

ocenił(a) serial na 1
Mikael82

Tylko ze krwi 0- też nie można podawać każdemu. Przed podaniem łączy się dwie próbki, jak wszystko ok to na X minut i obserwuje reakcje. A i tak nigdy "bezpośrednio" jak to wygląda tutaj.

ocenił(a) serial na 9
AshtarPL

Daryla się łączy ze wszystkimi, nawet zombiakowi można zrobić transfuzje :)

Mikael82

Co do tej krwi, to Daryl wspomniał, że dopiero we Wspólnocie sie o niej dowiedział podczas jakiś badań

ocenił(a) serial na 9
Krysuu

Daryl wspomina ,że Merl doradzał mu sprzedaż krwi, więc to było jeszcze przed zombie apokalipsą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones