The Walking Dead
powrót do forum 2 sezonu

Sezon 2

ocenił(a) serial na 8

Przypominam sobie sezon 2, przez wielu uznawany za najgorszy. Mnie też podczas pierwszego oglądania czasem nużył, ale jak porównuję go z kolejnymi sezonami 3, 4 i 5, to muszę stwierdzić, że wcale nie jest taki zły. Ba, nawet miejscami jest o wiele lepszy niż kolejne sezony. Przede wszystkim jest lepiej napisany. Dialogi i interakcje między bohaterami są ciekawsze, co sprawia, że mimo ponownego oglądania z zainteresowaniem śledzę losy bohaterów i mi na nich zależy, czego nie mogę powiedzieć o kolejnych sezonach.
W drugim sezonie nie ma takich kiepskich odcinków jak Carl jedzący budyń, lub odcinek z Darylem i Beth szlajających się po lesie, lub Daryl i Carol w miniwanie, który spada z wiaduktu, albo Andrei I Guwernatora bawiących się w chowanego w opuszczonym budynku. Ogólnie postać Andrei strasznie zniszczyli scenarzyści po 2 sezonie, zrobili z niej laskę zachowującą się irracjonalnie i strasznie irytującą. Widać, że Carol wskoczyła w miejsce Andrei z komiksu. Dziwie się, że twórcy serialu w wielu miejscach poszli inną drogą niż komiks, gdzie było krwawiej i bardziej kontrowersyjnie. Fajnie byłoby zobaczyć na ekranie, jak w komiksie zginęła Lori lub jaki okrutny dla niektórych bohaterów był Guwernator.
Brakuje mi też starej ekipy, Andrei, Dalea i przede wszystkim Shanea, który siał zamęt i przez to było ciekawiej. “Nowa” ekipa mnie już mało obchodzi i tylko wzruszyłbym ramionami gdyby w 5 sezonie uśmiercili któregoś z głównych bohaterów (a kto zna komiks, ten wie, że coś takiego się szykuje).
Być może jest to zmęczenie materiału, lub po prostu słaby scenariusz. Radzę twórcom serialu zatrudnić lepszych scenarzystów i dodać trochę polotu i finezji w tym smutnym jak p**da serialu.

ocenił(a) serial na 10
gfreeman

To prawda. Wczoraj na tvp1 lecialy 2 odcinki 2 sezonu i musze przyznac ze ogladalem je z zaciekawieniem. Teraz to takie flaki z olejem i gadanie glupot w stylu: ,,zachowajmy czlowieczenstwo'' albo ,,czym sie stalismy''. 2 sezon byl ok.

ocenił(a) serial na 8
blade96

dokładnie na tvp1, zapomniałem dodać

gfreeman

Ja właśnie wczoraj oglądając dwa odcinki drugiego sezonu na TVP1 uświadomiłem sobie jaki ten serial "BYŁ" dobry. Zdecydowanie teraz spadek formy, większość odcinków to nuda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones