The Walking Dead
powrót do forum 8 sezonu

Przyznam szczerze że nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem tego serialu. Apokalipsa Zombie powinna być interesująca. No właśnie powinna być. Przez pierwsze kilka sezonów mieliśmy poczucie zagrożenia ze strony sztywnych, co w zasadzie odpowiadało temu jak należało opowiedzieć tą historię. Z czasem jednak Zombiaki zeszły na dalszy plan i pojawiły się wojny Osad. W zasadzie od jakieś czasu przestajemy zwracać uwagę na Walkersów. Po prostu spowszednieli. Atak Hordy Truposzy nie jest już żadnym wyzwaniem dla kogokolwiek, zamiast scen które mrożą krew w żyłach mamy całą masę szarych, przeciętnych postaci z których każda dostaje po kilka minut by opowiedzieć o sobie i wyjąć z kieszeni parę moralizatorskich zdań. Co kilka odcinków ubywa nam tych postaci, a większości z nich nawet nie pamiętamy, albo inaczej "nie chcemy pamiętać". W efekcie zamiast zostać poruszonymi, zostajemy zanudzeni. Wielkim minusem tego serialu jest to że Zombiaki przestały stanowić jakiekolwiek zagrożenie. Akcja momentami porusza się ślamazarnie, a sceny walki i potyczek są naciągane.

ocenił(a) serial na 8
Lodowy

Może gdyby Sztywni potrafili biegać, tak jak w "Świcie Żywych Trupów" nie było by problemu.

ocenił(a) serial na 8
Lodowy

popieram. Z jednej strony rozumiem że zombiaki nie mogą być ciągle głównym zagrozeniem dla kilkusezonowego serialu ( nie to co dla filmu ) a z drugiej nie ma juz tego efektu co w pierwszych sezonach.
Fajnie by było zobaczyć jak akcja rozgrywa się w mieście cos ala Jestem legendą. Jednak budżet na to nie pozwoli. Chociaz z drugiej strony serial wystarczająco na siebie zarobił (tak jak Gra o Tron a efekty widzimy w 7 sezonie)

coolerss

W 7 sezonie Gry o Tron efekty jak najbardziej powalają, czego nie można powiedzieć o fabule. Jeśli chodzi o TWD, jest podobnie. A półfinał 8 sezonu lepiej przemilczeć.

ocenił(a) serial na 8
emmeline37

Czy ja wiem czy mamy do czynienia tutaj z super efektami ? Raczej jest tak sobie, sceny walk są raczej sztuczne i schematyczne - np. ostrzelanie Azylu, czy ostatni ostrzał Alexandrii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones