To nie jest OK
powrót do forum 1 sezonu

Nie wiem kto wymyślił aby w tym serialu była lektorka ale niech się za to smaży w piekle :D
Jeszcze jakby miała dobry głos i jakiś talent w tym co robi to było by ok ale tej się nie da słuchać.

krzxsiek

Dokladnie. sie nie da słuchać tego "lektora" natychmiastowo przelaczylem na napisy. Teraz wien , ze istnieje cos gorszeo niz polski dubbing.

ocenił(a) serial na 6
krzxsiek

wydaje mi się, że po prostu przyzwyczailiście się do męskiego głosu czytającego tekst w serialach/filmach. wg mnie ta pani ma ładny głos

ocenił(a) serial na 5
Iwosik

Możliwe, ale nie lubię zmian :D Lektorzy w filmach i serialach zawsze byli mężczyznami i ludzie do tego przywykli, więc po co to zmieniać? Przez modę na równouprawnienie i "tolerancje"? Po za tym przez to że przywykliśmy do lektorów mężczyzn, nie zwracamy na nich uwagi i oglądamy film. A przez to że tutaj jest to kobieta to odwraca to za bardzo uwagę.

krzxsiek

Jest za mało kobiecych lektorów, więc trzeba wpychać na siłę żeby było więcej.

ocenił(a) serial na 8
krzxsiek

Jest też opcja, że po prostu stwierdzili, że lektorka jest bardziej odpowiednia w serialu, który opiera się na mówionej pierwszoosobowej narracji żeńskiej postaci. Nie wszędzie trzeba doszukiwać się spisku ;)

ocenił(a) serial na 7
krzxsiek

Kiedyś na YT oglądałem filmik o polskich lektorach gdzie byli ci wszystkim znani i jedna pani lektor z Discovery Czubówna, kobiecie ciężko było się wybić e tej dziedzinie

krzxsiek

To nie jest moda na równouprawnienie i tolerancję. To jest postęp cywilizacyjny i będzie szedł do przodu.

Teresa_Nazimek

I chwała!

ocenił(a) serial na 6
krzxsiek

moda na równouprawnienie serio? są tacy ludzie? :(

ocenił(a) serial na 5
mellowreine

dobra poniosło mnie :P

ocenił(a) serial na 5
krzxsiek

Ludzie przez tysiące lat obchodzili się bez prądu i się do tego przyzwyczaili. Po co to zmieniać?

joansharp

Jak słyszę kobiecego lektora w jakimkolwiek aktorskim filmie serialu to mam w głowie film przyrodniczy bo od razu z Krystyną Czubówną mi się kojarzy XD

ocenił(a) serial na 6
Iwosik

Osobiście lektorów mogę słuchać tylko w filmach przegadanych tu to nie działa niestety

użytkownik usunięty
Iwosik

męski lektor w serialu to nie jest męski lektor. To jest po prostu filmowy lektor, bez płci. Brzmi jak robot. Kobiece głosy jako lektory to zbrodnia, męczące dla uszu oraz niewyraźne dla aparatów słuchowych. Niskie tonacje zawsze pokonają wysokie, gdy trzeba czegoś słuchać dłużej niż kilka minut.

ocenił(a) serial na 8
krzxsiek

Zgadzam się, od razu też zmieniłem na napisy. Nie da się jej słuchać :P

krzxsiek

To nie kwestia płci, a umiejętności lektorskich. Jest mnóstwo świetnych lektorek, np. Emma Stone w serialu i odcinku "Tajemnice umysłu" jest świetna. Dużo lepsza niż męskie głosy polskich lektorów.

ocenił(a) serial na 3
Teresa_Nazimek

Tereska, nie ekscytuj się tak :)

szatan667

Dlaczego Szatanku? Ekscytacja jest często pożądana.

ocenił(a) serial na 5
Teresa_Nazimek

To też fakt ale ta lektorka jest po prostu kiepska.

krzxsiek

Kto ogląda z lektorem? :\ TYLKO napisy

krzxsiek

Krystyna Czubówna to jedyny, akceptowalny kobiecy lektor. Oczywiście w filmach przyrodniczych.

ocenił(a) serial na 5
HoliFild

Z tym się zgodzę :)

ocenił(a) serial na 8
krzxsiek

Dlatego filmy ogląda się z napisami lub w oryginale. Głos aktorów zawsze będzie lepiej oddawał emocje od nawet najlepszego lektora

krzxsiek

ktoś jeszcze ogląda filmy z lektorem? xDDD

ocenił(a) serial na 7
masquerade__

Większość ludzi... to jest wygodne. Nie trzeba mieć oczu wlepionych w ekran. Można zająć się czymś przy oglądaniu serialu. Poza tym jakość polskich lektorów jest naprawdę wysoka więc da się to oglądać. Jednak kobiecy głos nie pasuje do tej roli w filmach fabularnych.

ocenił(a) serial na 3
krzxsiek

Też mi to przeszkadzało, choć rozumiem zamysł. Sporo wypowiedzi słyszymy z myśli samej bohaterki i pewnie aby podkreślić fakt, że to dziewczyna jest protagonistką dano żeński lektor. Chyba... xd

użytkownik usunięty
raptorpl18

w wielu serialach netflixa z bohaterką kobiecą dają kobiecy lektor. Dla parytetów.

ocenił(a) serial na 7
krzxsiek

Ja w ogóle nie mogę słuchać lektorów, więc nie oceniam talentu tej pani lub jego braku, ale może stwierdzili, że głupio by było, gdyby czterdziestoletni facet przez 80% serialu wczuwał się w nastoletnią dziewczynę :) A to, że "tak było zawsze", nie zawsze oznacza, że tak musi być dalej.

ocenił(a) serial na 7
szpieg_ola

Swoją drogą wydaje mi się, że to czytała Agnieszka Kunikowska, ale nie jestem pewna i nie mogę znaleźć informacji na Netfliksie. Akurat tutaj chyba rzeczywiście średnio pasowała bo ma całkiem inny tembr i intonację niż bohaterka, ale ogólnie to przecież uznana aktorka głosowa (Triss z Wiedźmina, Fiona ze Shreka), a nie jakaś tam wzięta z ulicy.

ocenił(a) serial na 5
szpieg_ola

Ta lektorka to Klementyna Umer a nie Agnieszka Kunikowska. Wszystko jest podane w napisach końcowych na Netfliksie ;)

ocenił(a) serial na 7
krzxsiek

Ach, musiałam jakoś przegapić. Bardzo podobny głos do Kunikowskiej.

ocenił(a) serial na 5
szpieg_ola

A no jest trochę podobny ale zdecydowanie lepszy głos i zdolności ma Agnieszka Kunikowska. Ja tutaj jeśli miałbym wybierać jakąś lektorkę to wybrał bym Zuzannę Galie bo wydaje mi się że najbardziej by tutaj pasowała.

krzxsiek

Dobra, po prostu nie ogląda się z lektorem, okej? xd

ocenił(a) serial na 5
Janek_Zych

Już obejrzałem. Uszy mi krwawiły ale dałem radę :D

krzxsiek

Jesli mózg przeżywa katusze w czasie czytania to cierp słuchajac kiepskich lektorów.

ocenił(a) serial na 5
miarara

Bardziej oczy niż mózg. Wzrok już nie ten co kiedyś, teraz okulary muszę nosić :D Po za tym po całym dniu pracy przy komputerze nie jest to komfortowe. Ale wiem że warto oglądać z napisami bo można tak angielski doskonalić. Kiedyś non stop oglądałem z napisami.

krzxsiek

A to sorry. Nagrałbym ci lektora osobiscie, ale sam mam glos jakbym chlał i palił całe życie he he.

ocenił(a) serial na 6
krzxsiek

To lektor jeszcze nie umarł?

krzxsiek

Też na początku wkurzał mniej głos lektorki, ale jak już poczułam klimat serialu to nawet nie zwracam na to uwagi. Wolę to niż dubbing. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
krzxsiek

to lektorka ktora podkladala glos pod te wszytskie reality show z mtv xd wspomnienia

ocenił(a) serial na 5
klaudialidia

Tragiczna, nie wiem czy to ta sama co teraz w Warrior Nun podkłada ale tam to już w ogóle masakra jest i zrezygnowałem z oglądania.

ocenił(a) serial na 7
krzxsiek

Nie mogłam tego słuchać i przełączyłam na angielski z polskimi napisami. Od razu było lepiej

krzxsiek

Bo się ogląda w oryginale.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones