PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96266}

To

It
6,8 21 811
ocen
6,8 10 1 21811
6,3 7
ocen krytyków
To
powrót do forum serialu To

Lubię Kinga, ale czytając "To" miałem nieodparte wrażenie że pisarz dokonuje na kartach książki narcystycznej samoanalizy. Bill podobnie jak Stephen to pisarz horrorów, którego niecodzienne zdarzenie z dzieciństwa wpłynęło na jego twórczość (Stephen jako młody chłopak znalazł podobno na torach ciało dziecka). Fantazjuje na swój temat, robiąc z siebie coś na kształt nadczłowieka. Bill jest przede wszystkim przystojny co w przypadku Kinga patrząc na jego zdjęcia jest mocno wątpliwe, to też urodzony przywódca, darzony wielką czcią i szacunkiem. Oczywiście jedyny żeński bohater powieści musi się zakochać właśnie w nim i z nim iść do łóżka. Nie pisałbym o tym gdyby nie rzucało mi się w oczy nachalne promowanie w powieści postaci Billa, każdy rozdział to podkreślanie jego wybitności co w pewnym momencie było już bardzo męczące i irytujące. Walenie po oczach dosłownymi opisami jego wspaniałości raczej śmieszy niż wzbudza podziw, lepiej jakby King podkreślał jego zalety czynami i sam pozwolił czytelnikowi ocenić postać Billa bez zbędnych opisów jego urody i charakteru.

ocenił(a) serial na 6
killer83_2

Hehe, no. A Beverly dostrzega Bena dopiero gdy staje się piękniejszy od Billa. Przynajmniej wg książki bo w filmie gra go aktor którego nie trawię ;)

Obejrzyj/przeczytaj sobie "Sekretne okno", "Misery", "Lśnienie", "Mroczną połowę", "Miasteczko Salem" albo "Worek kości" ;) - wszędzie pisarz w opałach. Z kolei w "Mrocznej Wieży" King pojawia się osobiście :D

MryMry

Czytałem wszystkie te książki więc wiem o co chodzi :-) Akurat tam mi ten jego autoerotyzm i narcystyczna samoanaliza nie przeszkadzały, bo bohaterowie mieli też swoje wady. Tu wykreował jakiegoś nadczłowieka, jedynym ubytkiem była chyba tylko jego łysina (mówię o książce, nie o filmie).

killer83_2

I oczywiście j j j jąkanie:)

ocenił(a) serial na 7
killer83_2

W książkach Kinga bardzo czuć Kinga. na przykład kiedyś bohaterowie palili, w nowszych książkach walczą z nałogiem lub tęsknią za nałogiem. Pewnie King rzucił. :D Tak czy inaczej jeśli w sztuce ktoś oddaje siebie to znaczy, że robi to od serca. King jest niesamowitym pisarzem. Wszystko to jego wyobraźnia przecież - to normalne, że postaci mają jego cechy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones