PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484761}

Treme

7,7 1 425
ocen
7,7 10 1 1425
Treme
powrót do forum serialu Treme

Mam nadzieję, że będzie chociaż w połowie tak świetne jak The Wire!

ocenił(a) serial na 8
robpal

A ja tam po cichu marzę, że będzie równie świetne jak The Wire............

Groucho

Kiedy wlasciwie premiera ?? Nie moge sie doczekac.

marek_section8

W sumie to juz wiem, wystarczylo na HBO sprawdzic:). Kwiecien.

ocenił(a) serial na 9
robpal

I fajna muza jest,ktoś tam ma niezłe ucho :)

ocenił(a) serial na 8
robpal

Simon to dla mnie geniusz jeśli chodzi o seriale. Jest niczym Midas w telewizyjnym światku, heh. Ze względu na tematykę wątpię aby Treme pobiło u mnie The Wire, ale jego osoba jest gwarantem, że serial z pewnością nie będzie kiepskawy.

Szkoda że Eda Burnsa w ekipie nie ma. Przyzwyczaiłem się do tego duetu. Mam nadzieję, że coś jeszcze wysmażą razem. :)

ocenił(a) serial na 9
Jascha

David Simon- czy cos wiecej trzeba dodawac?

ocenił(a) serial na 10
robpal

No to pilot już wyszedł. Wolę jednak poczekać na napisy, bo czasami gubię się w tym slangu. A pilota wyreżyserowała nasza Agnieszka Holland! Super, nie?

ocenił(a) serial na 9
snoopy

Napisy raczej nie pojawia ze zbyt szybko, glownie ze wzgledu na ten slang i dludosc pilotowego epa.

mam nadzieje, ze jakas opinia pojawi sie dzis

ocenił(a) serial na 10
danteusz

Zobaczę, może uda mi się przez to przegryźć. Spróbuję obejrzeć, jeśli znajdę przynajmniej napisy angielskie.

ocenił(a) serial na 8
snoopy

Jakoś damy radę. Jakbym miał czekać na napisy to osiwieję.

Sprawdzony patencik - słuchaweczki. Znacznie łatwiej idzie wychwycić wymowę.

Tylko kiedy ja 80 min znajdę... :(

ocenił(a) serial na 10
Jascha

Na pewno dam radę obejrzeć to ze zrozumieniem, boję się tylko, że nie załapię wszystkich żarcików i niuansów, które zawsze dają sporo uciechy - napisy pomagają to wyłapać.

ocenił(a) serial na 8
snoopy

Myślę,że wiele niuansów będzie zawsze dla nas (czyt. nie-Amerykanów) niewidocznych, także z napisami. To tak jak z serialem Simpsons czy South Park - trzeba po prostu być częścią danego społeczeństwa by zrozumieć niektóre smaczki i in-joke'i.

Choć może warto zauważyć, że David Simon jest niejako gwarancją, że można będzie liznąć autentycznej Ameryki. I z tego co czytałem, serial ma już pochlebne opinie odnośnie uchwycenia duszy Nowego Orleanu.

ocenił(a) serial na 8
snoopy

Są napisy angielskie. Załadowane w poniedziałek btw. Jakość doskonała. Jeśli tak będzie z przyszłymi odcinkami to świetnie. Próbowałem oglądać kawałeczek bez - ale za dużo rzeczy umyka ze względu na wymowę/akcent. Byle do piątku teraz. :)

http://subscene.com/Treme-First-Season/subtitles-82150.aspx

A napisy polskie "się robią".

ocenił(a) serial na 10
Jascha

Wielkie dzięki za linka. Obejrzałem i jestem zadowolony z pilota - na pewno będę śledził dalsze odcinki. Najbardziej podoba mi się egzotyka tego serialu (sic!) i oczywiście muzyka. Poza tym aktorzy to też duży atut tej produkcji (miło zobaczyć parę znajomych gęb z "The Wire"). Podziwiam także realia i senografię. Po prostu dobrze się to słucha i ogląda.

ocenił(a) serial na 10
Jascha

Na napiprojekcie są już polskie. Nawet szybko. :)

ocenił(a) serial na 9
snoopy

Fakt, ktos ubiegl tlumacza z napisy.24

Jak dla mnie serial swietny, nakrecilem sie po pilotowym epie

Ale czy ktos po Davidzie spodziewalem sie lipy? bo na pewno nie ja :)
ciekawe czy przebije the wire

ocenił(a) serial na 8
danteusz

Treme to zupełnie inna tematyka, chyba jednak nie ma co porównywać moim zdaniem. Jest to serial obyczajowy, a nie kryminalny.

Po pierwszym odcinku jestem naprawdę kontent. Jako to u Simona - autentyzm i prezentacja postaci naprawdę zachwyca. Cieszy tyle znajomych twarzy, z poprzednich produkcji. Zwłaszcza "Bunk". ;)

Przyznam, że średnio byłem zachwycony jak swego czasu usłyszałem, że Treme będzie traktowało o losach muzyków starających się związać koniec z końcem po przejściu huraganu Katrina. Ale coś jest w tym serialu, jego bohaterach - że jednak jestem ciekaw ich dalszych losów. Tym bardziej, że muzycznie (i nie tylko) świetnie się prezentuje.

użytkownik usunięty
robpal

czy tłumacz znowu ubiegnie napisy24? byłoby fajnie :)

ocenił(a) serial na 9

Daj spokoj z tym tlumaczeniem z N24, dalej nie pojawily sie do 1 epa...
Jesli ten ,,drugi,, tlumacz po pierwszym odcinku dal sobie spokoj i bedziemy zmuszeni czekac tydzien-dwa na napisy to chyba szlag mnie trafi..

użytkownik usunięty
danteusz

są już do 2 odcinka na n24, a 3 chyba w drodze

użytkownik usunięty

....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones