PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800464}

Troja: Upadek miasta

Troy: Fall of a City
3,9 2 125
ocen
3,9 10 1 2125
Troja: Upadek miasta
powrót do forum serialu Troja: Upadek miasta
grubson69

rasizm, rasizm, rasizm zjada własny ogon

tisoc

A to nie jest rasizm wobec białych? Sorry ale to jest Grecka mitologia. Hist była opisana, wizerunki Bogów istnieją. W Grecji czarnoskórzy nie byli wojownikami, ani nie brali udziału w Igrzyskach. Tym bardziej nigdzie Zeus Bóg piorunów nie był przedstawiony jako czarnoskóry mężczyzna. Nie mam problemu z postaciami granymi przez murzynów. Ale niech to nie będą postaci które ewidentnie nimi nie sa....

Noctis_Strife

a widziałaś Zeusa?
bo wydaje mi się, że jest to jest postać mitologiczna., popraw mnie jeśli się mylę.
pamiętam jaki wrzask podniósł się przy najnowszej wersji The Magnificent Seven w której to główną rolę zagrał i to genialnie Denzel Washington, skądinąd dobry i powszechnie lubiany aktor. bo w originale zagrał biały! takie były argumenty najgłośniej wrzeszczących. .....
"aktor jest od grania jak dupa od srania" jak mawiał klasyk, w tym serialu aktorstwo było naprawdę na wysokim poziomie, a to że co niektórzy mieli różne kolory skóry to ani ich wina ani zasługa. ot tacy się urodzili.

ocenił(a) serial na 2
tisoc

mitologia grecka jak sama nazwa mówi jest grecka, grecy są biali, ciąg logiczny. Nie dociera!!!!!!!!!!!

szumi78

mam przyjaciela greka, który ma czarną skórę. nie dociera!!!!!!
ciąg logiczny.

ocenił(a) serial na 1
tisoc

Ah ta lewacka logika!!! Znam kilku czarnoskórych Polaków, ale nie wyobrażam sobie aby czarnoskóry aktor dobrze mógł zagrać powiedzmy Mieszka I, szewczyka Skubę, Zbyszka z Bogdańca czy chociażby Zawiszę Czarnego i inne polskie postacie z odległej przeszłości.

DamianM_fw

ot słabiuuuuuuuuuuuuutka wyobraźnia...

ocenił(a) serial na 1
tisoc

Lepsza taka niż spaczona jak u lewaków.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
tisoc

Dla lewaków wszyscy myślący w sposób odmienny od nich są od razu mianowani przez nich pisiorami lub korwinistami, a ty to w ogóle jesteś chyba jakiś fanatyk.

DamianM_fw

do więzienia ze mną, albo od razu pod ścianę!

ocenił(a) serial na 1
tisoc

Dla takich jak ty są odpowiedniejsze miejsca.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tisoc

A ja się domagam żeby następnego Zulusa Czakę zagrał Jared Leto! Nie będę dłużej tolerował tej promocji czarnego rasizmu!

ocenił(a) serial na 1
lukasbo

A ja uznam, że poważna walka z rasizmem i mizoginią się zaczęła, kiedy Hitlera zagra Murzynka.

ocenił(a) serial na 1
Azazelo

Prywatnie czekam na wysokie Afroamerykanina grającego Napoleona.

Azazelo

*zacznie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
PaleKid

coś bym ci napisał ale nie warto bo i tak nie zrozumiesz...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lukasz2406

coś bym ci napisał ale nie warto bo i tak nie zrozumiesz...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Losu7

ty za to jesteś jak beton
nic cię nie wypierze i nie przeora bo z betonem to jest wiadomo jak jest...
wyrazy współczucia

użytkownik usunięty
tisoc

Dzisiaj w dobie globalizacji oraz łatwych podróży może spotkasz czarnoskórego Greka, ale w starożytności już niekoniecznie. Najwyżej czarnoskórego kupca, który przypłynął do Greków, ale nie Greka.

nie wiem czy zauważyłeś że ja pisałem konkretnie o Zeusie,
który nie był grekiem tylko postacią mitologiczną czytaj fikcyjną....

tisoc

Skądże! Dla starożytnych Greków, był jak najbardziej rzeczywisty: jadł, pił, pie..ył, zdradzał, wchodził w sojusze i oszukiwał. A jego wyznawcy jeszcze się na nim wzorowali i stawiali mu posągi (część z nich przetrwała do naszych czasów), ale żaden nie przedstawia czarnego mężczyzny jako gromowładnego. Coś słabo z wiedzą mitologiczną u ciebie. :-P

kwadracik

powtórzę Zeus jest postacią mitologiczną czytaj fikcyjną, to, że Grecy go stworzyli i w niego wierzyli, to już inna sprawa. ale właśnie tu dotykamy problemu twórcy, i kreacji. sztuka powinna być wolna, wszelkie wciskanie ją w sztywne ramy ogranicza ją, żeby nie powiedzieć zabija. a o moją wiedzę mitologiczną proszę się nie martwić jest na naprawdę dobrym poziomie.

tisoc

Jasne, można - od tego jest sztuka. Ale nie możesz oczekiwać entuzjazmu ze strony większości dla takich praktyk. Jak zapewne wiesz, zdecydowana większość alternatywnych nurtów w sztuce nie spotkała się z uznaniem (oprócz impresjonizmu, kubizmu, symbolizmu) - kto dziś oprócz znawców pamięta artyficjelizm, indygenizm, mizerabilizm, neofowizm czy wortycyzm) - najlepszym miernikiem tego co się podoba i jest akceptowalne są wyniki oglądalności i średnia ocena - a te obydwa parametry są bardzo kiepskie

Xenonek

łaska pańska na pstrym koniu jeździ,
historia sztuki zna niezliczone przykłady genialnych twórców za życia zupełnie niedocenianych-zapomnianych i nagle bum po ich niejednokrotnie tragicznej śmierci, okazało się, że tworzyli arcydzieła, zjednujące sobie coraz liczniejsze rzesze zachwyconych odbiorców.....

tisoc

I naprawdę uważasz ze ten propagandowy gniot należy do tego grona arcydzieł?

Xenonek

nie, nie uważam, pisałem już zresztą o tutaj o tym nie raz i nie dwa. natomiast propagandowym gniotem też bym go nie nazwał. ot kiepściutki serial jakich zatrzęsienie, a gada się o nim li tylko ze względu na kolor skóry aktora w nim występującego sic! i coraz bardziej zaczyna mnie wkurzać pewna cwaniacka praktyka producencka, która dzięki rzeszom takich właśnie oburzonych sprawia, że marnej jakości filmidła są oglądane bo znów białego zagrał czarny. i co z tego? czas wreszcie na luz, luz, luz....

tisoc

Cwaniackie praktyki to ja widzę wśród tych ludzi, którzy na przymus wciskają poprawność polityczną możliwie gdzie tylko się da. Zwłaszcza jeśli reżyser/twórca próbuje jak najbardziej jak tylko możliwe trzymać się autentyczności. Wtedy wszystkie możliwe środowiska lewicowo/liberalne albo gówniane BLM ( rasistowskie wobec białych ) burzą się o to dlaczego nie ma czarnoskórych w danej produkcji. Nie tyczy się to tylko filmów. Tak samo było w przypadku gier, weźmy przykład grę Kingdom Come Deliverance, gdzie również pretensje tych środowisk się pojawiało, bo przecież w 15 wieku, w średniowieczu było pełno czarnoskórych chłopów, pracujących w polach rolników.

szumi78

Nie zesraj się typie, grecy biali? Poczytaj sobie dokładniej , nie ma żadnego przekazu o tym, że starożytni grecy byli biali. Coraz częściej się twierdzi, że nawet byli bardziej ciemni niż aktualnie, a i wtedy chętniej się mieszano z racji niewolnictwa. Więc napisz komentarz "Nie podoba mi się, bo jestem rasistą" i zamknij dupę, a nie udajesz wykształconego.

ocenił(a) serial na 1
antyszyba

Masz rację - większość Greków była zielona, a mniej więcej jedna czwarta niebieska (z czułkami). Idź to opowiedz psychiatrze.

ocenił(a) serial na 1
antyszyba

A może jakieś źródła tępa dzido? Bo nawet Homer w Iliadzie używa określenia, w przełożeniu na nasz język, "płowowłosy Achilles".

użytkownik usunięty
antyszyba

Starożytni Grecy byli mieszanie, że jedni mieli jasną skórę, a drudzy ciemniejszą, ale dalej oni wszyscy byli zaliczani do rasy białej.

antyszyba

Chętniej się mieszano z racji niewolnictwa? Hahaha ja pie***le, jaki debil. Joo obywatele pragnęli potomków z niewolnikami, a Sparta wyglądała jak dzisiejszy Paryż. Co za cymbał nie mogę, z historii leciał na dwojach i teraz przyszedl nauczac na forach xp. Hiszpanie też są ciemniejsi, jak nic bardziej murzyni. Wojownik, hoplita w tamtych czasach by zrobił wiekszy hit niż murzyn na koniu w "Django" zwłaszcza, że nikt wysokiej pozycji po prostu by z nim nie rozmawiał. Nie, że jestem rasistą, tylko takie były czasy rasistowskie. Jak Zeus może być murzynem, to czemu nie zrobić od razi caly panteon czarny, bogow afrykanskich azjatami a azjatyckich bialymi? Popie****my wszystlo tak, ze ludzie ogladajacy material na podstawie danych okresow historycznych w ogole sie nie polapia o co chodzi, wszystko po to by zadowolic paru rozwydrzonych przedstawicieli mniejszosci i ich pokreconych obroncow. Dzieciom ze nie maja plci, zakaz nauczania o ewolucji, zakaz nauki o kulistosci ziemii, wszystko by nikogo nie urazic, i oczywiscie zadnych szczepionek, lekow, GMO i poj***y wszystko tak ,ze nikt nie bedzie wiedzial o co chodzi, bo stopniowy rozwoj jest taki nuuudny, cofniemy sie w rozwoju ale za to jak bedzie ciekawie!!!

ocenił(a) serial na 1
wierzba533910913

Już widzę czarnego dowódcę przewodzącego armią białych. Normalnie szok. Nawet do połowy XXw. takiej sytuacji nie doczekałem.

tisoc

Tak. Niech w filmach o początkach chrześcijaństwa Jezus będzie murzynem, bogowie nordyccy czarni itd. Wszystko jest w porządku, bo to nie robienie ku*wy z logiki według wszechobecnego lewactwa. Brawo, oby tak dalej to wszyscy skończymy na elektrycznych krzesłach.

nano50

A czemu na krzesłach i to elektrycznych? Za szybko wyazisz z nerw wyluzuj

ocenił(a) serial na 1
tisoc

Zdajesz sobie sprawę, że Achilles to syn Króla Pteleusa? Pteleusa, który był blondynem? Homer - "Cyt. Achilles był wysokim blondynem..." Znasz jakiegoś czarnego blondyna?
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale czarni w tamtych czasach byli niewolnikami. Uważasz, że czarny przewodziłby wielką armią?
Rozumiem, że również wierzysz w to, że królową Anglii ukazana w filmie BBC Małgorzata Andegaweńska była czarna? Kto następny? Szekspir? Może Maria Curie Skłodowska była hinduską?
TO nie wina białych, że murzyni niczego nie osiągnęli. To nie wina białych, że ich największym osiągnięciem było postawienie pod koniec XXw. . domu z cegieł.
Rozumiem, że gdy Mandele zagra biały aktor to nie będzie sytuacji rasistowskiej?

arasik

ja to wszystko rozumiem
toczycie pianę bo murzyn...
luz
mnie to zupełnie nie przeszkadza

tisoc

Świetnie - rozumiem że to samo napiszesz po obejrzeniu filmu gdzie murzyn gra Adolfa Hitlera, Teda Bundy czy Osamę Bin Ladena

Xenonek

już kino przerabiało białych grających: Azjatów, murzynów, Indian, czarnych grających Indian czy meksykanów. naprawdę LUZ nie ma co się niepotrzebnie ekscytować. jeśli producent będzie miał kasę by zrobić film w którym murzyn zagra hitlera to taki film powstanie i wasza nienawiść furia oburzenie etc będzie zupełnie bez znaczenia

tisoc

nie rozumiem dlaczego używasz sformułowania wasza nienawiść, furia, oburzenie....

Dlaczego bezpodstawnie insynuujesz że:
a) jestem częścią jakiejś grupy
b) nienawidzę innych ras

To jakbym napisał że jesteś tępym przedstawicielem lewackiej homopropagandy, ponieważ napisałeś powyższy tekst - po co te wyzwiska?

Ja jestem przeciwnikiem fałszowania historii w dowolną stronę: ani John Wayne nie powinien grać Temudżyna, ani David Gyasi grać Achillesa, i nie ma to nic wspólnego z kolorem skóry, ale z prawdą historyczną (Temudżyn) oraz kulturową (Achilles)

Xenonek

Wyzwiska? W którym to miejscu mojej wypowiedzi cię zwyzywałem? Jeśli uważasz że achiles to postać historyczna to się bardzo mylisz.

tisoc

Umiejetność czytania ze zrozumieniem to trudna sztuka...

Dotyczy nawet własnych postów

Cytat z Twojego postu: to taki film powstanie i wasza nienawiść furia oburzenie etc będzie zupełnie bez znaczenia

Do tego się odniosłem pisząc o wyzwiskach, prosząc  abyś nie łączył mnie z rasizmem ani żadnymi grupami o takich poglądach

Jeśli chodzi o Achillesa

Cytat: Jeśli uważasz że achiles to postać historyczna to się bardzo mylisz.

Co napisałem powyżej:

Moja wypowiedz: Wayne nie powinien grać Temudżyna, ani David Gyasi grać Achillesa, i nie ma to nic wspólnego z kolorem skóry, ale z prawdą historyczną (Temudżyn) oraz kulturową (Achilles)

Zwracam uwagę na ostatnie 3 słowa, w tym jedno w nawiasie...

Jak mam poważnie podchodzić do Twoich wypowiedzi, skoro nawet nie zadajesz sobie trudu żeby wczytać się w moją odpowiedz... chyba że po prostu nie ogarniasz jej intelektualnie 

Xenonek

nienawiść furia oburzenie to tylko atrybuty rasizmu wg ciebie...no gratuluję, domyśl się czego.
wiesz uświadomiłeś mi, że jesteś takim głębokim geniuszem, i trudnym do ogarnięcia intelektualnie przez takiego pierwotniaka jak ja, toteż dalsza rozmowa nie ma najmniejszego sensu świątynio mądrości prawdy doskonałości taktu etc.....

tisoc

Masz rację - nie ma sensu dyskutować. Nie ogarniam tego Twojego bełkotu.

Pozdrawiam i zdrowia życzę

Xenonek

Jak to taki geniusz, świątynia mądrości światła prawdy i taktu nie ogrania PRZECIEŻ TO NIEMOŻLIWE zastanów się jeszcze, bo uwielbiam czytać twój bęłkot w którym nakręcasz się jak sprężynka w ruskim zegarku.....nie odbieraj nam śmiechu z twoich tekstów, przecież to nieludzkie nadczłowieku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones