PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793176}

Trzy dni Kondora

Condor
7,0 2 203
oceny
7,0 10 1 2203
Trzy dni Kondora
powrót do forum serialu Trzy dni Kondora

Co za kretynizm...

użytkownik usunięty

Książka "6 dni Kondora" została sfilmowana jako "Trzy dni Kondora" z Robertem Redfordem i Maxem von Sydowem - skrócono do 3 dni, żeby się zmieściło w standardowym czasie filmowym. A tu nam ładują jakieś wymyślne historie o żonach, dzieciach i znajomych; do tego współczesna elektronika i młodociani policjanci... A skoro serial - to czemu nie 6 dni? Spieprzono to dokładnie tak samo jak "Tożsamość Bourne'a" - wersja z Damonem nie sięga do pięt tej z Chamberlainem.

Porzuciłam oglądanie koło 4 odcinka (może wrócę), więc nie wiem, ile to tam tych dni będzie, widzę natomiast, że oryginalnie serial nosi tytuł po prostu "Condor"...

ACCb

W serialu tytuł jest prawidłowy gdyż akcja trwa dłuższy czas. W książce wszystko działo się w ciągu sześciu dni, a w filmie w trzy.

użytkownik usunięty
horus1955

"W książce wszystko działo się w ciągu sześciu dni, a w filmie w trzy." - tak też napisałem. Niestety, nie wiem jak długi zakres czasu obejmuje serial - może nawet 6 dni. Ale wykonanie jest do bani...

ocenił(a) serial na 3
horus1955

Tak z ciekawości, dlaczego tytuł serialu niby jest prawidłowy? Czy chodzi tobie tylko o oryginalny tytuł serialu (Condor), a nie polski (Trzy Dni Kondora)? Co do książki i filmu - oba polskie tłumaczenia są prawidłowe (100% odpowiedniki oryginalnych tytułów). Nie czytałem książki, ale uważam, że tytuł w każdym przypadku powinien być taki sam jak źródła (książki w tym przypadku).

Juna_3

I serialu. Oczywiście polski tytuł serialu jest z d.. wzięty gdyż w nim fabuła obejmuje już co najmniej miesiące. A więc dowolna ilość dni przy nim jest zwyczajnie bez sensu. Oryginalny "Condor" powinien być dosłowny po polsku.

użytkownik usunięty
ACCb

Słusznie - zasugerowałem się znanym geniuszem polskich tłumaczy... ;-)

Kretynizm jak cholera. Odpadłem po pierwszym odcinku z nadmiaru głupoty.

ocenił(a) serial na 1

i ta polit-poprawność. straszliwy gniot

użytkownik usunięty
bioko5

Zgoda, niestety...

ocenił(a) serial na 5

Jakieś plusy są, choć te dialogi (niby arcyinteligentnych ludzi przecież ), ta papka pseudofilozoficzna, te kreacje żon, które nie znają tajemnic mężów i powtarzają to po raz dziesiąty w jednym odcinku...żadnej dynamiki, tempa, napięcia. Dreszczowiec powinien z definicji przyprawiać o ,choćby lekki, dreszcz.

użytkownik usunięty
basiaz1970

No, dreszcze mnie przeszły... nawet zgrozy... ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones