PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703445}

Tutanchamon

Tut
6,9 2 558
ocen
6,9 10 1 2558
Tutanchamon
powrót do forum serialu Tutanchamon

Poprawność polityczna

ocenił(a) serial na 7

Dlaczego król i książe Mitanni (nwm czemu mieszkańcy tego kraju nazywani są w serialu Mitannijczykami, gdyż ich właściwa nazwa to Huryci) wyglądają jak Nigeryjczycy, skoro ich poddani to krewni Ormian? Z drugiej strony ukochana faraona, mająca korzenie hurycko-egipskie też tak wygląda. Tak samo generałem armii Egiptu musi być Murzyn. Z całym szacunkiem do tych aktorów i całej czarnej rasy, ale to przesada. Ten sam aktor (generał Tutanchamona) grał w Biblii za Samsona (Żyda). Wg mnie jest to absurd. Jeśli się mylę, nie znam jakichś faktów historycznych, to proszę o wyedukowanie mnie.

adam06

Co do Żydów, to współcześnie przyjmuje się, że nie byli nawet śniadzi. A mozaiki rzymskie sprzed 2000 lat pokazują taki kolor skóry (że nie wspomnę o ikonie jasnogórskiej). Ale co tam, skoro Jezus jest na większości obrazów jest bladoskórym, ciemnym blondynem... Proces rozjaśniania skóry spowodowany zmianą miejsca zamieszkania badano na aszkenazyjczykach i zdaniem naukowców już po 25 pokoleniach występują istotne różnice. A co do Nonso Anozie, to zadecydowały chyba warunki fizyczne przy odsadzaniu jako Samsona.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
adam06

Przynależność etniczna starożytnych Egipcjan to temat rzeka, tym niemniej twórcy nie popisali się już choćby w tym najprostszym szczególe, że to właśnie Aj powinien mieć cechy negroidalne, natomiast Horemheb w żadnym razie. A wystarczyło, żeby osoby zajmujące się obsadą odrobiły pracę domową i nikt nie musiałby się martwić poprawnością polityczną :/

ocenił(a) serial na 8
adam06

Hmm, generalnie też mnie razi obsadzanie wszędzie na siłę czarnych - ale akurat w starożytnym Egipcie chyba akurat całkiem sporo było żołnierzy - pewnie też i dowódców/generałów? - z południowych regionów - Nubii itp. Także akurat tutaj to jak najbardziej pasuje - może nawet było ich zbyt mało? Natomiast sprawdziłem na sieci i nieco dziwne wydaje się obsadzenie Mittani jako czarnych, bo wg map to plemię pochodziło z regionów obecnej Syrii. Hmm.... Nie wiem czy Tutenchamon faktycznie z nimi walczył - ale być może powinni być bardziej "arabscy" - ewentualnie może za "przeciwnika" w filmie powinni wybrać jakieś bardziej południowe plemiona, co by lepiej pasowało do obsady? Jeśli ktoś z Was lepiej ode mnie się wgryzł w historię tamtych czasów i regionu to bardzo proszę o opinie - bo generalnie serial bardzo mi się podobał i ciekawi mnie na ile był zgodny z historią - jeśli w ogóle ją znamy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones