PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703445}

Tutanchamon

Tut
6,9 2 558
ocen
6,9 10 1 2558
Tutanchamon
powrót do forum serialu Tutanchamon

Tut - opinie

ocenił(a) serial na 7

No cóż. Można by się przyczepić wielu elementów, ale w ogólnym rozrachunku serial ten wypada nie najgorzej, i co najważniejsze stanowi niezłą rozrywkę.

Ale przejdźmy do sedna. Zaintrygowały mnie dwie kwestie. Myślicie, że Tut naprawdę myślał, że Ka pozostawił go na pewną śmierć? A może zmyślił to, by uzasadnić jego zabójstwo, które było zemstą za uwiedzenie / odebranie mu żony / siostry?

Osobiście preferuje opcję drugą, bo dodaje mu to charakteru. Szczególnie że scena zasztyletowania Ka była moją ulubioną, bo jakby nie patrzeć Ka sobie na to zasłużył.

A druga sprawa to zachowanie Ankhe, którego zwyczajnie nie rozumiem, szczególnie że jasno nam pokazano, że ich relacja była "zdrowa", a cała reszta wynikał z obowiązku. Zatem co jej przeszkadzało jej, że Tut znalazł inną, i był szczęśliwy?

Rozumiem, że chciała by to jej dziecko w przyszłości przejęło tron. Ale zważywszy na liczne poronienia, i rodzenie nieżywych dzieci musiała zdawać sobie sprawę, że mało prawdopodobnym jest, by wydała na świat zdrowe dziecko. A w końcu była siostrą Tuta, zatem nie musiała się martwić, że nagle zabraknie dla niej miejsca w pałacu... Chyba że był to forma zemsty za zabicie Ka. Co by jedynie świadczyło o tym, że są siebie warci. Ale może i takie miało być przesłanie.

No cóż, /me che więcej! Nie wiem jak mogli urwać historię tak w połowie. Chamstwo i drobnomieszczaństwo!

Herushingu

Chciałam się dowiedziec jak się skończyła sprawa z Suhad, bo nie obejrzałam tego odcinka w całości :/ przeżyła pożar? co powiedzieli tutanhamonowi?

ocenił(a) serial na 7
Galaktyka

no cóż, pożar przeżyła, ledwo, ale przeżyła, i powoli dochodziła do siebie - nie straciła dziecka. Tutanhamonowi oczywiście powiedzieli, że znalazła się tam przez przypadek.

Ale oczywiście to nie koniec, bo Ankhe postanowiła dokończyć to co zaczęła i własnoręcznie ją zabiła, tym razem na śmierć.

Herushingu

A ja się nie zgadzam.Ka dał się wmanipulować Hornhebowi.Po za tym gdyby wiedział że Tut żyje to by się nie koronował.Co do Anche myślę żeby jej nie przeszkadzała Suhad,gdyby miała przy sobie Ka.Ale skoro ona straciła Ka to Tut również miał stracić Suhad. Suhad zresztą odbierała jej wszystko - ratując tuta przyczyniła się do śmierci mężczyzny którego kochała,męża który się w Suhad zakochał i pozycję.Musiała zginąć.

ocenił(a) serial na 7
gosiaczek23

nie do końca rozumiem z czym się nie zgadzasz, z tym, że Ka sobie zasłużył na bycie zasztyletowanym? Szczerze już dobrze nie pamiętam tego serialu, ale ewentualna jego manipulacja zaczęła się gdy już nawiązał relacje z Anche, oraz jakby nie patrzeć pozostawił Tuta na polu bitwy, wprawdzie nie chciał tego robić, ale to zrobił... W każdym razie można zrozumieć dlaczego Tut chciałby jego śmierci. I pozostaje kwestia tego czy zrobił to z zawiści czy naprawdę uważał, że świadomie pozostawił go na śmierć...

W kwestii relacji Anche i Suhad możesz mieć racje... I świadczy, że byli siebie warci, bo jakby nie patrzeć był jej bratem, i ich relacja zdawała się być zdrowa - nie nienawidzili siebie -, zatem jej zachowanie uważam za przesadzone, bo mimo wszystko powinna być jej wdzięczna za uratowanie brata.

Herushingu

Anche mogła być wdzięczna za uratowanie brata ale nie za śmierć ukochanego Ka,co uratowanie Tuta przez Suhad doprowadziło. Po z tym Suhad jakby odbierała jej miłość męża (tuta) i pozycję w razie gdyby Suhad urodziła a Anche nie.Na pewno Anche nie spodziewała się tego że tut żyje a tym bardziej śmierci Ka w takich okolicznościach.
Ka nie zasłużył sobie na zasztyletowanie,Tut nie odbywał obowiązków małżeńskich z Anche ponieważ ich relacja jako rodzeństwa była zdrowa,a Ka Anche kochał i to była jedyna zdrada wobec Tuta.Ka sam mówił ,,ze zwycięstwo należy do Tuta",nie chciał go zostawić ,chciał znaleźć ciało Tuta ale Horenheb go odwiódł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones